Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb? A munka vagy...

Mi a fontosabb? A munka vagy a család? (Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de ez egy konkrét eset, és kíváncsi vagyok, Ti hogyan döntenétek. )

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, a férjemmel három éve jöttünk ki Németországba dolgozni.

Fantasztikus munkám van, életem első igazán jó munkahelye, remek a csapat, jól lehet keresni, érdekes, nem stresszes, stb, szóval ideális.

A férjemnek viszont nem úgy jöttek be a dolgok, ahogy vártuk. Megbízásos munkái vannak, hol keres, hol nem, amikor munkanélküli volt, egyre rosszabb lelkiállapotba került.

Most felajánlottak neki egy remek állást Magyarországon. Főleg azért lenne jó, mert a hobbiját csinálhatná munkaként és barátok között dolgozhatna. Anyagilag nem keresne annyit, mint itt kint, de sokkal kevesebbe kerülne otthon az élet, nem kellene albérletet fizetni, stb.

A kérdést már nyilván sejtitek. A szívem egyik fele azt mondja, hogy menjek vele én is haza, hiszen sosem terveztük, hogy örökre kijövünk és végre megint a családom és a barátaim közelében élhetnék. Ráadásul el sem tudom képzelni az életemet egyedül, nélküle, itt kint idegenben, hiába vannak most már itt is barátaink.

De a szívem másik fele majd megszakad a gondolatra, hogy itt hagyjam a munkámat és a kollégáimat. Otthon nem végezhetném ezt a munkát, amit itt csinálok, mehetnék megint éhbérért dolgozni napi 12-14 órákat, mint azelőtt.

A férjem rám bízta a döntést, mert nem akar befolyásolni. Ugyanakkor én sem mondhatom neki azt, hogy hagyja ki ezt a remek lehetőséget és maradjon velem, és csinálja továbbra is azt a melót, amit utál és nem is keres vele túl jól.

Szerintetek? Maradjak itt kint és éljünk távkapcsolatban? Meddig működhetne ez így? Ha maradok mondjuk még egy évet, attól a probléma nem oldódik meg, egy év múlva ugyanúgy döntéskényszer előtt állnék.


2010. júl. 11. 14:43
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
Én sem az utóbbi 10 évről beszélek... Nem tudom mennyi idős vagy. Ha szerinted most jobb mint régen... Akkor nem tudom te hol éltél.
2010. júl. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Ezerszer jobb most, akkor gyakorlatilag semmire sem volt lehetőség. Most se jó, szó sincs ilyenről, de a réginél ezerszer jobb.
2010. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 A kérdező kommentje:

Mondjuk 20-30 évvel ezelőtt ezt a kérdést fel sem tehettem volna, mert esélyem sem lett volna Németországba jönni dolgozni. ;) Hacsak nem az NDK-ba (csöbörből vödörbe). :D


Igen, sok tekintetben jobb volt régebben. Anyukámék például a rendszerváltás után fillérekért vehették meg a tanácsi lakásukat. Most már nekünk is van egy pont ugyanolyan, de mi még 22 és fél évig fizetni fogjuk a rá felvett döbbenetes hitelt.


Viszont minél régebbre megyünk vissza, annál kevésbé valószínű, hogy erre a kérdésre ilyen válaszokat kaptam volna. A nagyszüleink, de még a szüleink fiatalkorában is az volt az elfogadott, hogy a férfi építse a karrierjét, a feleség pedig alkalmazkodjon. Ennek nagyon örülök, hogy nem így van, még ha az én esetemben karrierépítésről szó sincs, csak arról, hogy van egy isteni munkahelyem.

2010. júl. 13. 11:28
 54/56 anonim ***** válasza:

Túl sok volt a komment, csak a saját véleményemet küldöm.

Én úgy látom magam körül, hogy mindig a nő enged.

Az osztálytársaim közül sokan a férjüket követték külföldre és szenvednek a lakásba bezárva gyerekkel nyelvtudás nélkül és jövőkép nélkül.

Ha a férjed keresne jól vajon felmerülne a kérdés, hogy te itthon próbálkozol újra? Lehet, hogy nem. Maradnál és a végén háziasszony lennél.

Ha valaki annyira tehetséges mint te és megállja külföldön a helyét ne dobja el magától ezt a lehetőséget.

Sok kiégett 50-es nő csak mereng a konyhaasztal előtt itthon és azon gondolkodik hogy mit rontott el.

Ne légy ilyen!

Tudom, hogy szereted a társad, férjed, de Németországban is vannak férfiak, ha a távkapcsolat nem működik, és érdekes tőlük is lehet gyereked.

Fontos szempont még, hogy Németország nem a világ végén van, és a gyereked hogy fog örülni annak, ha magyarul és németül is profi szinten beszél majd.

És milyen szomorú lenne egy szerencsétlen összetört lelkű anya mellett.

A férfiúi hiúság is ott mocoroghat a férjedben titokban, hogy ő pont nem sikeres. 100%-ig szerelmes férfi nincsen, mindenkiben ott találod a féltékenységet.

Lehet, hogy nem volt vita eddig azon, hogy ki keres többet, de csak azért mert pont te voltál a sikeresebb. Biztos, hogy akár 70 éves korodig (lehet, hogy addig kell dolgoznod) bírni fogod azt, hogy kevésbé vagy megbecsült ember anyagilag és erkölcsileg? Az még hosszú idő, addig még változhatsz lelkileg. Ha későn ébredsz rá, hogy kár volt a férfi feje után menni, akkor ebben az életben már nem tudsz változtatni.

2010. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%
Ott az utolsónál a pont. Én is a munka mellett tettem le a voksom. A mai világban örülni kell ha van egy jó munkahelyed amit szeretsz, ráadásul még jól meg is fizetik. Senki sem azért dolgozik külfödön, mert az annyira jó buli. Hanem mert csak ott becsülik meg a munkádat, anyagilag meg mindenhogyan.
2010. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Eltelt 2 év. Mi lett?
2012. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!