Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülők! Ti mit tennétek /...

Szülők! Ti mit tennétek / tettetek volna ilyen helyzetben? Lehet összefüggés a dolgok közt?

Figyelt kérdés

Adott volt egy nagyon visszahúzódó, a problémáit ki nem beszélő egyke kisfiú, akinek a szülei elég viharos házasságban éltek, így a gyerek sokkal jobban ragaszkodott a nagyszüleihez (főleg a két mamájához), mint a szüleihez. Volt, hogy balhé esetén el is szökött hozzájuk, és ott mindig tárt karokkal várták. Anyuka rettentően szigorú természet, apukát csak a bulizás, a haverok, és a nők érdeklik. A fiúból fiatalember lesz, aki sosem barátkozott igazán más, korabeli átlagos fiúkkal, csak pár értelmileg igen sérült osztálytárssal tudott szót érteni, valójában örökös kívülálló volt. Nem közeledik a lányokhoz se, nem ismerkedik, nem jár szórakozni, a nagyszülőket leszámítva nincs senkivel mély kapcsolata. Néha bántja önmagát. Sok évvel később derül ki, hogy az egyik imádott nagymamája, akivel állandóan együtt lógott, azt mondta neki, hogy ha fiúkkal barátkozik, akkor a pokolra jut. (Ez NEM az én családom!)

Na, és itt a másik, amiben érintett vagyok: A nagymama másik ágról újra megkapta ezt a "legjobb barát" státuszt, most egy kislány, akivel szinte elválaszthatatlanok, a kislány itt is sokkal jobban kötődik hozzá, mint a szülőkhöz. Valamiért a lány élete is furcsa fordulatot vett... A mama rendkívül rosszul reagál, ha a lány fiúkkal barátkozik (szigorúan baráti szemszögből), rémképeket mesél neki, benne gyakorlatilag minden szörnyűséggel, amit egy fiú megtehet. Nem gondolom, hogy csak emiatt, de azóta a lány szó szerint retteg, ha egy fiú rá mer nézni bárhol, undorítja a szexualitás, a terhesség, ha mégis nyit egy fiú felé, az szinte biztos, hogy LMBTQ / fogyatékkal élő lehet, szó szerint rosszul lesz, ha pl. egy villamoson egy kocsiban ő van egyedüli lányként, stb.

A nagymamáról tudni kell, hogy már elég öreg, és sajnos közel a háborúhoz született, menekülésben is része volt... Ne egy mogorva, megkeseredett, bigott asszonyt képzeljetek el, mert bár vallásos, azt senkire nem erőlteti kényszeresen, ezt a témát leszámítva meg soha, semmivel, senkit nem riogat. Érdeklődő, nyitott gondolkodású, az emberek szeretik, sokat utazgatott is, több nyelven beszél, művelt. Abszolút senkit nem uszított más ellen, kifejezetten békeszerető és türelmes. Mind a fiú, mind a lány úgy imádja, amit le sem lehet írni szavakkal. Ez az egyetlen téma gyakorlatilag, ami ilyet váltott ki belőle, és ez is számunkra csak sok évvel (évtizeddel) később derült ki. Szexuálisan zaklathatták esetleg azokban a borzalmas években? A gyerekek nem kicsik már, a fiú azóta bőven felnőtt, a viselkedésük nem fog gyökeresen megváltozni. Talán a lányon még lehetne segíteni. Ti mit tennétek a gyereketekkel a helyünkben?



2019. júl. 25. 11:36
 1/6 anonim válasza:
76%
Az elejét elolvastam végig nem,azert mert az első pár mondatba velem is ez a helyzet l. Anyuka vagyok rossz a párkapcsolatom és a lányunk a nagyszuleihez ragaszkodik 2 éves. De csak megosztani tudtam mert én is kíváncsi lennék pár dologra
2019. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterápia tudna segíteni a gyerekeken (akik már felnőttek), ha önként fordulnának segítségért pszichoterapeutához és ők is tényleg akarnák.
2019. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha zaklatták is régen, akkor is egy idióta, mert egy felnőttnek tudni kellene mit mondhat vagy mit nem!!! Főleg egy gyereknek!

De most biztos én vagyok a gonosz mert lehülyéztem az imádott bálványozott személyt

Egyet jegyezz meg, senki sem tökéletes.

2019. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy gonosz lennél, sem azt, hogy a nagyi tökéletes lenne, vagy ajnározni kellene, de tény, nem az a tipikus meggonoszodott, gyöpös agyú, műveletlen akárki, hanem tényleg egy megnyerő, jópofa, művelt személy, aki jól tud bánni a gyerekekkel, le tudja őket kötni, és értelmes kommunikációra is képes velük, nem csak gügyög és gagyog. Ez az egyetlen téma, ami így kifordítja őt önmagából, de nekünk még ez se tűnt fel egész idáig, mivel ilyen téma ugye előttünk nem jött szóba (mi jóval kevesebbet vagyunk vele, sokkal rövidebb ideig).
2019. júl. 26. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Éppen azért, mert nem begyöpösödött stb, gondolnia kellett volna arra, hogy egyszer felnőnek a gyerekek és akkor majd önálló életet kezdenek, de az ő "áldásos tevékenysége" miatt majd ezt nem fogják tudni megtenni, mert csupa rémkép él a fejükben az ellenkező nemről, akiket visszataszítónak, számukra veszedelmet jelentőnek tartanak, akik "csak azt akarják, érzelmek nélkül mint valami ösztönlények".

Én nem tudom, ilyen módon akarta maga mellett tartani őket, hogy el se menjenek, vagy az volt -e a célja hogy "legyenek óvatosak az életben", mindenesetre ezt nem kellett volna.

Ha már mondani akart erről valamit akkor a "vannak ilyenek is" jegyében kellett volna előadni a dolgot, nem úgy, hogy általánosságban "mindenki ilyen". A kérdésből az jön le, hogy már a barátkozás is zavarta őt, amikor próbáltak volna nyitni a másik nem felé (amíg el nem lettek rontva), szóval elég érdekes...

2019. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, őt sajnos már a barátkozás is, de még a fiúunoka esetében is, akit bár szeretett mindig is a neme ellenére, de jóformán szigorúan megtiltotta, hogy más fiúkkal barátkozzon. A tanulást mindig is nagyon fontosnak tartotta, tehát alapból sikeres, tanult embereknek szánta az unokáit, ez pedig a magukhoz láncoló szülőknél / nagyszülőknél nem annyira jellemző. Mindenesetre valami ténylegesen nagyon félrement mindkét gyerek esetében...
2019. júl. 26. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!