Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám elérni a nagymam...

Hogyan tudnám elérni a nagymamám hogy ne válogasson?

Figyelt kérdés

76 éves a mamám de viszont amióta combnyak törése volt teljesen anya el kényesztette ki szolgálta meg minden ilyesmi. Mindig meg azt akarja hogy szolgáljuk ki pedig ő is ki tudna magát és szinte màr azt is meg akarja mondani hogy mi legyen a kaja pld mai eset :


Nokedlit csináltam tejfölös gomba pörköltel mindenki meg ette semmi baj nem volt erre ő meg hagyja mer hogy ő neki ez nem tetszik ő ezt nem fogja meg enni nagyon mérges voltam mer ő kritizálta egyedül.


Aztán most így este ki kiabálta a szobából hogy ő éhezik ma csak levest evett azon élt egész nap közben meg evett buktát levest nokedlit is. És azt is mondta hogy ő el fog menni az orvoshoz és el mondja hogy mi -öt éheztessük pedig nagyon nem mer akármit kér meg vesszük neki és adunk is neki szóval Senniben nem szenved hiányt mégis ilyen mit tudnek tenni ellene ?



##nagymama ##vàlogatos
2019. aug. 28. 20:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Semmit.

Öregszik ez már csak rosszabb lesz.

Nyugi, az orvos látni fogja rajta hogy nincs éheztetve.

2019. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tudom hogy látni fogja csak hogy engem ez zavar nagyon hogy el veszi a kedvem attól hogy főzzek
2019. aug. 28. 20:52
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Időskori elbutulás: demencia. Megváltozik a viselkedésük, nem tud már úgy alkalmazkodni, nem éri fel ésszel azt, hogy téged megbánt. Bárkivel előfordulhat. Két lehetőséged van: vagy szeretettel fordulsz felé és elnézed neki, nem az ő rosszindulatáról van szó, hanem a betegség beszél belőle, vagy nem tudod neki megbocsátani, és akkor nem is foglalkozol vele, mintha ott se lenne.
2019. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vagyok 76 éves, ágyban fekvő beteg - na jó, fiatal sem vagyok - de a gombát, amit azelőtt imádtam nem kívánom, mert mivel az egyik legnehezebben emészthető ételek egyike, már nem tudom megemészteni. Az öregek már másképp esznek, ha nem akarsz naponta kiborulni, kérdezd meg, hogy mit enne.

Ettől függetlenül lehet, hogy már demens is, amit a műtét-altatás - ami egy biológiai stressz - csak felgyorsított.

2019. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Neki a nokedlivel volt Baja...Nem a gombával...
2019. aug. 28. 21:14
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Agybaj. Évek óta ugyanezt csinálom az anyámmal. Nincs rá megoldás. Próbálj keveset körülötte lenni, mert rámegy az ember idegrendszere.
2019. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Az én nagyanyám a szomszédba "szökött" át kenyérért könyörögni mondván, hogy éheztetjük. Nem éheztettük, hidd el. Az öregek sajnos ilyenek. Nem tudom, régen jó viszonyod volt-e vele, szeretett/gondozott-e téged, amíg baba voltál. Ha igen, akkor gondolj arra, hogy ő már egyre inkább olyan lesz, most egy kisgyerek.
2019. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Amúgy nem ágyban fekvő tud menni csak lusta magát ki szolgálni ezért el várja hogy MI szolgáljuk ki
2019. aug. 29. 00:22
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem tudtok tenni.Sajnos nem egyedi eset,hogy miután nem tud mozogni mint azelőtt így vezeti le a feszültségét,hogy a környezetét terrorizálja.
2019. aug. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudhatod, hogy te milyen leszel ennyi idősen. Nem lusta, hanem öreg, fáradt, és nehézkesen mozog. Ha te ezt nem tudod tolerálni, akkor nem veszel rész a kiszolgálásában, de attól még őt nem kell elítélni. Emelkedj el a saját látószögedből, a világ nem rólad szól.
2019. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!