Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám elérni a nagymam...

Hogyan tudnám elérni a nagymamám hogy ne válogasson?

Figyelt kérdés

76 éves a mamám de viszont amióta combnyak törése volt teljesen anya el kényesztette ki szolgálta meg minden ilyesmi. Mindig meg azt akarja hogy szolgáljuk ki pedig ő is ki tudna magát és szinte màr azt is meg akarja mondani hogy mi legyen a kaja pld mai eset :


Nokedlit csináltam tejfölös gomba pörköltel mindenki meg ette semmi baj nem volt erre ő meg hagyja mer hogy ő neki ez nem tetszik ő ezt nem fogja meg enni nagyon mérges voltam mer ő kritizálta egyedül.


Aztán most így este ki kiabálta a szobából hogy ő éhezik ma csak levest evett azon élt egész nap közben meg evett buktát levest nokedlit is. És azt is mondta hogy ő el fog menni az orvoshoz és el mondja hogy mi -öt éheztessük pedig nagyon nem mer akármit kér meg vesszük neki és adunk is neki szóval Senniben nem szenved hiányt mégis ilyen mit tudnek tenni ellene ?



##nagymama ##vàlogatos
2019. aug. 28. 20:45
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kedves 10 es kíváncsi lennék te mit tennél ebbe a helyzetbe! Senki nem mondta hogy körülöttem forog a világ! Csak saját magát is ki tudna szolgálni korához képest nem annyira öreg
2019. aug. 29. 12:59
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 10-es. Ha próbálod majd évekig, akkor te sem biztos, hogy így nyilatkoznál. Van az a helyzet amikor választani kell. Nem borulhat ki a fiatalabb egy idős zsarnok miatt. Ugyanis nem minden esetben betegség okozza a zsarnokoskodást, elégedetlenséget. Van gonosz rossz természetű idős ember, és van aki tüneményesen együttműködő. Anyámat illetve anyósomat összehasonlítva élem ezt. Persze nem demensekről beszélek. A betegség más kategória.
2019. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Ezek azért hozott minták is! Nagymamámnak is ki kellett szolgálnia a dédit, mert így volt szokás. Ők falun nőttek fel, 14-16 éves korban már dolgoztak, és kb gyerek nevelt gyereket. Csak akkoriban a család jobban együtt lakott a nagyobb gyerekek rendezték a kisebbeket, a ház asszonya etette az állatokat, főzött, rendezte a háztartást + kiszolgálta az öregeket.


Nagymamám szellemileg egész friss volt, míg 75 évesen beteg nem lett. A fizikai állapotával egyidőben a szellemi is romlott neki. Lestük minden kívánságát, amit kért megkapta, persze volt amit alaposan megkritizált. Pl az orvosnak is mondott olyat, hogy mi éheztetjük, meg nem adunk neki gyógyszert... Csoda, hogy a plafon nem szakadt rá. Amúgy tömve volt a hűtő az általa kért dolgokkal, viszont egyre kevesebb ereje volt felkelni. A kajákból is csak kistányér felével volt hajlandó enni. Aztán csodálkozott, hogy mindig éhes. Inni se ivott rendesen. Mindig úgy kellett belediktálni.

Amúgy ha veletek él és dolgoztok, akkor van egy rossz hírem. Ez jobb nem lesz, el kell kezdeni házi gondozót keresni. Eleinte a gyógytornász is jó, aki átmozgatja, de utána tényleg gondozó kell vagy el kell kezdeni helyet keresni neki. Pár hónap alatt rohamosan leépülhet és akkor 0-24es felügyelet kell. Mi sajnos kivártunk a végéig, már nem tudott felkelni, össze-vissza beszélt és még protekcióval is 2hét - 6 hónapot mondtak mire el tudtuk volna helyezni. A kórházban aztán megoldották, de az elfekvőt inkább kerüljétek.

Szomorú, de sajnos ez a tapasztalat, mivel nagypapám is így volt.

Egy jó tanács : sétáltassátok amennyit csak lehet, mert ha bepunnyad, onnan tényleg csak lejtő van, illetve adjátok neki keresztrejtvényt, mondjon verset, mert azzal lehet frissen tartani az elmét.

2019. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Kb meg az udvarra is lusta ki sétálni dr komolyan mindenbe bele szól meg minden. Apukam dolgozik anya ithon van öcsémel és mamával és nem vagyok meg 18 éves hogy el tudjak költözni meg suliba jarok eléggé nehéz ez így.
2019. aug. 29. 17:46
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem lustaság. Egyszerűen öreg, ő abban nőtt fel, hogy az öregeket körbe kell ugrálni. Ezt fiatal fejjel nehéz felfogni, még anyudnak is, ráadásul kamasz vagy megvannak a magad bajai, tudom hogy nehéz tolerálni a mamádat, de anyudnak még nehezebb. Szerintem üljetek le erről beszélgetni, hidd el jól esik neki. Mi is szarul viseltük ezt az időszakot lelkileg. Ne vedd a szívedre amit a mamád mond. Erről is beszélgessetek anyukáddal.
2019. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
56%

Nagymamám 50 éves korától ezt csinálja. Szánalmas.


Én mondtam, hogy lehet menni öregek otthonába, bár ahhoz betegnek kellene lenni, mert aki önellátó annak erre nincs lehetősége.


Én biztos nem lennék senki csicskája. Ha éhes majd kimegy oszt eszik. Dédim 90 felett volt, mégsem csinált ilyet soha.


Nagyanyám meg nem demens, makk egészséges csak lazán egy köcsög :)


Aki az ilyeneket védi az jöjjön és próbálja ki.

2019. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%

az en nagymamam kb 75 eves koratol csinalja ezt, Most 82 eves, mar csak anyam van vele, m en 2 eve elkoltoztem a ferjemhez kulfoldre, de anya is nagyon kivan mar. Egyszeruen nem tud jot cselekedni, m mindenbe belekot. Ha megcsinal vmit, az a baj, m mit kepzel, nem az o haza. Ha nem csinalja meg, akkor milyen szemet halatlan gyerek, nem segit a szuleinek. Kidobalja, ami nem kell, m neki az nem szamit, hogy esetleg nem is az ove volt, hanem anyame, csak mivel o maga nem hasznalja, kidobja. Vagy eladja.


Nekem a taskamat es a napszemuvegemet tulajdonitotta el, mert h en nem hasznalom. (Eppen akkor nem hasznaltam csak), szova tettem neki, es en voltam a szemet irigy dog.


Ha vki megkerdojelezi a memoriajat, akkor megsertodik, h neki semmi baja, a memoriaja tokeletes. Dehogy. Nagyon sokszor kepzeleg, es azt hiszi el, h az tenyleg ugy volt. Es milyen szemetek vagyunk, h hulyenek nezzuk, ha vmit megprobalunk a fejeben helyretenni.


Neki mem izlik mar tenyleg semmi, m minden sz.r. persze nem az o szajizevel van a gond, hanem a kaja a rossz. Igaz, h mindenkinek izlik, de akkor is, mi erezzuk rosszul. Ha meg o foz (legutobb paprikas krumplit paprika nelkul), akkor meg el van ajulva, h milyen jol sikerult :D


Egyebkent o is tok keveset eszik.


Aztan van olyan is, h annyira megbolondul, h mindenkinek beszol, eleg ha csak ranez vki ilyenkor.


Egyre kevesebb "tiszta" napja van. Ugy is mondhatnam, h mar nincs is szinte. Eleinte ugy volt, h pl kethetente volt egy ilyen "kattant", "elviselhetetlen". Aztan ez egyre gyakoribb lett.


Szoval, igen, ahogy irtak itt korabban is, lehet, hogy egyre rosszabb lesz nalatok is, jobb ha erre elore lelkileg felkeszulsz.


Az mukodik egy darabig, hogy az ember belemegy a jatekaiba, amit uz. Tehat ha pl o azt mondja, h talalkozott az utcan Nostradamusszal, akkor ugy kell csinalni, mintha ez tenyleg lehetseges lenne. Ha szte rossz a kaja, akkor ra kell hagyni. Stb.


Nem szabad felvenni, amiket mond, m o maga sem tudja mar, h miket mond. Raadasul el is felejti nem sokra ra. Nincs kepben onmagaval, ertelmileg sincs azon a szinten, h felfogjon dolgokat. Erre kell gondolni, h nem rosszindulatbol ilyen o, hanem azert, m oreg. Meg ha nehez is elviselni.


Es persze amit korabban javasoltak, h otthonba beadni, meg gondozot fogadni, ezek is jo megoldasok, es erdemes elgondolkozni rajtuk.

2019. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudni kinek mikor jön el ez az időszaka. Minél később annál jobb, viszont ha elkezdődött idővel egyre rosszabb lesz. Lelkileg meg piszok nehéz feldolgozni egy felnőttnek is, de egy tininek főleg (még rosszabb ha egy háztartásban élnek). Van akinek ez 1-2 év, van akinek 10+. Nekünk csak 2 év jutott, az utolsó 6 hónap volt a legrosszabb. Egyszerre voltunk bosszúsak, szomorúak, fáradtak, lelkileg eléggé tönkretett ez az időszak a mamámmal. Ha szerencsém van, akkor még van 20-25 évem mire a szüleim ide kerülnek. Nekem pl pszichológusra is szükségem volt, hogy feldolgozzam ezt az időszakot.
2019. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
9%

"Jól van mama, vagy főzz a saját szád íze szerint magadra, vagy maradj éhen."


Nyugi, párszor ilyet megkapna, nem finnyázna.

2019. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

" szinte màr azt is meg akarja mondani hogy mi legyen a kaja"


:D :D :D

És mi lenne, ha azt főznéd, amit ő kér?:)


Nem tudom, mi ezen a felháborító neked.

A betegnek azt szoktuk főzni, amit kíván, de az egészségesnek is.

2019. szept. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!