Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülők, ti hogy viszonyultok...

Szülők, ti hogy viszonyultok a menyetek előző kapcsolatából született gyerekéhez? Tehát a fiatok nevelt gyerekéhez?

Figyelt kérdés

Tudtok unokaként tekinteni rá? Ha igen, mennyi idő után sikerült?


Olyen helyzetben vagyunk, a fiunknak alig egy hete volt az esküvője, a menyünknek van egy 4 éves fia az előző kapcsolatából. A gyerek szereti a fiunkat, látszolag a fiunk is őt.


2019. szept. 7. 11:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére nálunk nincs ilyenből probléma. Öcsém vált el, de ott a volt feleség új házasságból származó gyereke is unokája lett anyunak, mert állandóan ott akart maradni, mikor a tesónak apás hétvége volt :)

Ebből kiindulva nyilván nem lenne gond az előző kapcsolatból született gyerek sem

2019. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%

Milyen nehézséged van egy négyéves gyerekkel?

Nem az unokád, de általában szerethetőek. Ha még nem megy, ne erőltesd!

2019. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
38%

Egyáltalán nem kell unokaként tekintened rá, csak ezen az oldalon mindenki olyan toleránsnak meg kedvesnek hazudja magát, hogy legszívesebben kivégzőosztag elé állítanának téged, ha nem bégetsz velük együtt, hanem leírod amit őszintén gondolsz :)

Nyilván vannak saját nagyszülei annak a gyereknek, hozzád semmi köze. A fiad azt csinál vele, amit csak szeretne, neked egy "dolgod" van: próbálj ne beleavatkozni, és amennyire csak lehet, fogadd el a helyzetet. A szeretetet nem lehet kierőltetni, ha nem szereted meg a gyereket, akkor sincs semmi.

2019. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezer anyós-menyes kérdést olvastam már, persze 99 %-ban a meny szemszögéből. Ezerszer láttam már leírva, szinte egybehangzó válaszként a válaszadók felől, hogy az anyós nem az anyád, mi köze hozzád, meg a most született gyerekedhez. Ezerszer láttam már, hogy az anyós nem is családtag, hanem "kvázi egy idegen"; ne hívjon, ne jöjjön, aztán ha ezeket nem teszi, miért nem hív, miért nem jön.

Szóval, aki a menynek "kvázi idegen", miért tekintene családtagként arra a gyerekre, akihez meg végképp semmi köze?


Kérdező: ha normális lenne a menyem, a gyereken meg azt látnám, hogy "érdeklem", szívesen lenne velem, én is viszonoznám a kedvességét. Nem repülnék rá, hogy én vagyok a nagyi, de nem is zárkóznék el. Ha az anyja is támogatná az ötletet, meg a gyerek is szeretné, akár lehetnének közös programok is, ajándékok szülinapra, karácsonyra. De nem dönteném el előre, hogy unokámként szeretem, vagy nem, hanem hagynám kiforrni a dolgot. Én nem erőltetnék semmit, az tuti.

A másik, ami rossz lehet, hogy egy esetleges válásnál. ha a menyed nem elég intelligens, végleg megszakadhat a gyerekkel a kapcsolat, itt meg még láthatást sem fognak megítélni, mint egy normál nagyszülő esetén.

2019. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
39%

Én nem örülnék neki de nyilván nem a gyerek tehet róla hogy nem az igazi apja neveli.

Én nem adnék semmit a mostohaunokámnak. Persze jöhetne csaladi eseményekre de pl ha elviszem az unokáim kirándulni akkor az igazi unokákat viszem és ha tudom segiteni őket pénzzel pl tanulásban akkor az igazi unoka kapna csak pénzt.

Annak a kisfiúnak van elvileg apukája, nagyszülei, ők majd segitik pénzzel, elviszik ide-oda.

2019. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Unokatestverem egy elvalt ferihoz ment hozza akinek volt mar egy lanya, megismerkedesukkor volt kb 5-6 eves.

Tudtommal soha nem szolitotta mamanak az apja uj felesgenek a szuleit es nem is kapott toluk semmit. Nincs harag csak hat megse verszerinti.

Van az unokatestveremnek egy fia akit viszont elkenyeztet a nagymamaja. Kicsi koraban is nagyon sok mindent vett neki es szuletese ota gyujti neki a penzt. Most 24 eves es annyi penzt gyujtott neki a mamaja hogy lakast tudna venni.

2019. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván igyekeznék vele jó viszonyt kialakítani, de nem reális elvárás, hogy ugyanúgy szeressem, mint a vérszerinti unokámat. Nyilván a gyerek vérszerinti nagyszülei sem fogják unokájuknak tekinteni a fiammal közös gyereket. Miért is tennék?
2019. szept. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!