Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi lesz így a nagymamámmal?

Mi lesz így a nagymamámmal?

Figyelt kérdés

Nagymamám elmúlt 70 éves és az utóbbi időben egyre romlik az állapota. Mindent elfelejt, felhív az éjszaka kellős közepén, hogy miért alszok, nem tudja, mit hova tesz le, romlott ételt eszik. Orvoshoz nem hajlandó elmenni, mert neki már úgyis mindegy meg nem akarnának rajta segíteni. Most hívott, hogy nem tud járni.

A nagynéném felé sem néz, pedig ő közel lakik hozzá és ideje is lenne rá. Mi is próbálunk annyi lemmenni hozzà, amnnyit csak tudunk hétvégén, de nagyon messze lakik.

A télre azt találtuk ki, hogy ha nagyon rossz az idő, majd feljön hozzánk, de egész nap csak járkál össze vissza a házban, mindent szétpakol, a kutyànkat is volt hogy bántotta, bejárkál amikor valaki zuhanyzik meg ilyenek.

Nagyon szeretem mamát, de jelenleg a családban senkinek nincs kapacitása arra, hogy hosszú távon gondoskodjon róla. Én most kezdtem az egyetemet, alig vagyok otthon, anya is képzésre jár, apa is egyre többet dolgozik, nem tudom mi lesz így vele.

Szerintetek? Még kb. el tudja magát látni, de egy vidám, életerős valakiből fél év alatt lett ilyen, és ez nagyon ijesztő.

(18 éves vagyok)


2019. nov. 9. 10:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
Idősek otthonában, hogy hely legyen, 1-2-3 évig is várni kell az állami intézményeknél. Debreceni ismerős 3 évig várt. A nem állami meg drága.
2019. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%

Mindenképpen orvoshoz kell elvinni.


"Most hívott, hogy nem tud járni."

Ez inkább agyvérzés, nem demencia, de majd orvos eldönti.

Tuti, hogy fél éve tart ez? Csak mert a demencia nem ilyen gyors.

2019. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Fel tud gyorsulni, ha a keringés elromlik, a demencia nagyon is.
2019. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az otthonra már gondoltunk többször is, államiba nem akarják szüleim adni, a magánt pedig ki tudnák fizetni, de akkor a mi jövőnkre félretett pénzt használnálk, ami őket nagyon bántja. Beszéltünk erről mamával is, hogy legalàbb várólistára iratkozzon fel, és akkor is csak évek múlva kerül sorra, de azt mondta, meg akar halni inkább.

Nagyon messze lakik, nyilván nem tudunk rendszeresen vele lenni, az sem megoldás, hogy hosszabb időre hozzánk jön, hely sincs, idegileg sem bírnánk meg apa othhon doldozik, őt sem hagyja békén.

Valószínűleg megint elesett, azért nem tud járni, ez elég gyakran előfordul vele.

2019. nov. 9. 15:25
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező (és 11-es)!

Normálisabb idősotthonba be lehet kerülni 2-4 millióért. Tudom mert érintett vagyok. Persze ez nem az apartmanos, úszómedencés kategória, de nagyon rendes az elhelyezés, nem tömegszobák, nem elfekvő.

Az idősnek van ingatlana (háza, lakása) ezt el lehet adni és máris nem gond az öregotthon kifizetése!

Ha körülnéztek Kérdező, még olyat is találnátok ami közel, vagy közelebb van hozzátok, akkor tudjátok többet látogatni, esetleg ünnepekre, vagy időnként hétvégére kihozni.

Ha a demenciája ilyen rohamosan fejlődik, akkor úgyis a gondnokság alá helyezés a megoldás, akkor viszont nem kell a döntéshez a beleegyezése.

Rendszerint a demensek amikor bekerülnek, azt hiszik, hogy kórházban vannak, majd rövid idő alatt megszokják és még jól is érzik ott magukat.

2019. nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Az én anyámnak is az lett mondva, hogy szanatóriumba megy, ahol egy kicsit feljavítják az állapotát.

Annyira jól érezte magát a "szanatóriumban", hogy soha eszébe nem jutott hazamenni. (Nem államiba tettük be)

82 évesen került be, 94 évesen halt meg.

2019. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%

Ha ilyen gyorsan romlott az állapota, akkor nagyon sürgősen tennetek kell valamit.

Eleshet úgyis, hogy nem tud felkelni, telefonálni.

2019. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

És mit csináltatok Kérdező, amikor X km-ről telefonált a nagyi, hogy nem tud lábra állni?

Vagy tudomásul vettétek és azóta is ül-fekszik valahol és leültél Gyakorizni?

2019. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

5-ös és egyben 6-os válaszoló vagyok.


Esetleg még az önkormányzat honlapján tudsz érdeklődni vagy személyes ügyfélfogadás alkalmával, hétköznap. Budapesten él a nagymamád vagy egy másik megyében/városban?


Hány lakosa van az állandó tartózkodási helye vonzáskörzetének összesen?


Szomszédai közül nem tudtok megkérni Valakit arra, hogy segítsen neki néha valamilyen tevékenység elvégzésében, hivatalos ügyintézésben esetleg?


Idősgondozó ismeretsége/barátsága nincs Valamelyik családtagnak a tágabb rokonságotok körében?

2019. nov. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szüleim lementek hozzá, a Balatonnál lakik mi pedig Budapesten. Most nálunk lesz egy darabig, addig kitalálunk valami megoldást, elvisszük orvoshoz is.

Egy kis faluban él, az utcájában ő az egyedüli állandó lakos, a többi ház nyaraló.

Az utóbbi hónapkoban hetente kétszer mebt ki hozzá egy szociális munkàs, aki segít neki.

2019. nov. 10. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!