Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak a nagymamámmal?...

Mit csináljak a nagymamámmal? Ez már így tarthatatlan!

Figyelt kérdés

Ötleteket szeretnék kérni, mert már elég kényelmetlen a helyzet. Édesapám felöli nagymamámmal nagyon megromlott a viszonyunk. Kiemelkedö sohasem volt, de ez egyre csak rosszabb lett. Mindig is egy érdekembernek tartottam, sohasem volt egy jó anya, odahúzott ahol több csurrant neki, apukámat is teljesen kihasználja. Vagyis márcsak próbálná, de nem hagyja magát. Mindig is tradicionális értékeket képviselt a maga kifacsart módján: értem azt, hogy minél hamarabb férjhez menni (lehetöleg jó pénzes pasihoz, szülni egy valagnyi gyereket.


A konfliktusunk ott kezdödött amikor egyetemre mentem, mivel szerinte ez pénz és idöpocsékolás, nem való az nönek. Plusz nézzem meg a faluban élöket, hogy akinek van is diplomája annak nincsen munkája. (ez megváltozott, amikor végighurcibált a falun, mint a bazári majmot, hogy neki egyetemre járó unokája van. ugyanis én voltam az elsö). Aztán folytatódott azzal hogy utazgatni kezdtem a keményen megkeresett pénzemen, és nem adtam haza legalább a felét. Nem értette, hogy ilyen önzö gyereket neveltek (a szüleim nem is hagyták volna, hiszen már külön éltem). Aztán nyaggatott azzal, hogy mikor lesz már férjem, hiszen húszévesen vénlány vagyok, és a komoly kapcsolat nem számít ha nem húzott gyürüt az ujjamra. Aztán persze kárörvendett, hogy szakitottam a barátommal. Majd megismertem a mostani páromat, mostmár volegenyemet. Mar a kezdetektol nem tudta elfogadni, ahogy o fogalmaz idegen. Ugyanis ausztral, es akarmilyen kedces volt (draga ajandekot vitt neki), egyszeruen csak utalkozott felette. Nem tudta megbocsajtani, hogy nem magyar fiut talaltam. Es, hogy nekem a magyarok nem eleg jok, mert sznobra lettem nevelve. Aztan a nagy utalatban veletlenul becsuszott a baba, 21 éves fiatal lany voltam, erosen gondolkoztunk az elvetetesen, hiszen alig csak egy eve jartunk. (apukam kikotyogta neki, nem is ertem, hogy). Teljesen kikelt magabol, hogy mar pedig az O unokajat senki sem fogja meggyilkolni. Ha kell o felneveli (egy kovet sem biznek ra). Persze nem erdekeltek az anyagiak, mert allitasa szerint o felnevelt ket gyereket egy szobakonyhaban, ahol meg furdo sem volt es a szuleivel eltek. Vegul megtartottuk a fiunkat, nagy is volt az orome. Persze rogton jott az eskuvo tema, hogy nem nevelhetjuk vadhazassagban a gyermekunket, es a vegyes hazassag meg mindig jobb annal. Megha ilyen elfajzott, tetovalt a parom. Kesobb mindent megkritizalt, hogy a baba ket anyanyelvu lesz, minek akarjuk angolra tanitani (talan, hogy tudjon az apjaval is beszelni), hogy miert megyek ilyen hamar vissza dolgozni, mikor megtehetnenk, hogy otthon maradok amig felno. Milyen puccos maganbolcsibe adjuk a fiunkat, milyen sznob lesz igy belole, akar csak a szulei... Es a sor vegtelen, de tenyleg.


Aztan igy sok ev utan, 26 evesen az eskuvonket tervezzuk. Mar meghivtuk ot is, de nagyon kezdem megbanni. Oszinten azon gondolkodom, hogy visszamondom a meghivast. Egyszeruen mindenbe beleszol, es mar nem tudom helyen kezelni. Templomi eskuvot akar, en nem. Le k****ott mert rovid ruham lesz. Tul puccos helyen lesz az eksuvo stb.


Egyszeruen tenyleg azon a ponton vagyok, hogy megszakitok vele minden kapcsolatot. Ezt nem szeretnem, mert nalunk a csalad mindenek elott, de mar tenyleg csak egy kis dolog hianyzik es vege.


A szuleim mellettem allnal, anyukam mar eleve sem partolta, hogy meghivjuk, csak apukam miatt teszem, mert megis csak az anyja.


Ha van barkinek hasonlo tapasztalata, hogy hogyan oldottak meg orommel veszem a tanacsot!


Elore is koszonom,


26N



2016. okt. 31. 19:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem változott, akkor már nem is fog. Ennek tudatában érdemes meghívni/nem meghívni. Egyébként talán jót is tenne neki, ha észrevenné, hogy nem tehet meg mindent következmények nélkül. Sok idő ember ebben a tévhitben él.
2016. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom... meg ne hívd! A bugyuta, irigy megjegyzéseivel, és sértegetéseivel tönkre fogja tenni életed legszebb napját!

Ha jol sejtem nem kell sokat várni az újabb piszkálódására... A következő ilyen alkalommal, egyértelműen a tudtára kell adni, hogy; Na kedves Mama, most telt be a pohár! Az esküvőmre ezek után nem vagy hivatalos, és ezek után köszönésre redukáljuk a kapcsolatot!

Kalap kabát... aztán majd elgondolkodik...

2016. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, valóban. Néha ùgy érzem, hogy mintha a falnak beszélnék. Talán egy arculcsapás jól jönne. Ráadásul minden talalkozásnál nyavajog, hogy neki senki sem segit. Persze a nagybátyámat már magához láncolta, fùrja is a házasságát is rendesen, mert a kicsi fiának nem jó egy ileyn lotyó amilyen a neje, és a legjobb lenne ha hozzá költözne. A szüleimmel is volt kisérlete, de gyorsan jó messze költöztek töle. Na meg a legnagyobb gondja, hogy semmire nincs pénze. (hozzáteszem nekem sem lenne, ha minden félévben átfesteném a lakást és ùj bùtorokat vennék). Meg, hogy szegeny megboldogult nagyapámnak csak "csóró" sírt tudott venni, nem olyan flancosat mint amilyet az anyum feloli nagypapámnak csinaltattunk. Azt persze elfelejtette, hogy egy vasat nen fizetett, mert nem volt pénze, így a papám legjobb barátja fizette neki. Apukám szerette volna, de azt nem fogatta el, mert az nem a gyerek dolga. Szóval egy nagy mártir, és szerintem már sohasem fog megváltozni.
2016. okt. 31. 20:05
 4/21 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagy szimpatikus.

Végigrágtam magam ezen a szóf.sásos.

Akármilyen a nagyi, számomra egy felkapaszkodott, frusztrált, agresszív, sznob nő képe rajzolódott ki rólad.

Ezen kellene változtatnod, te még fiatal vagy, talán ha nagyon igyekszel, sikerülhet!

2016. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
" szülni egy valagnyi gyereket" Bocsáss meg! Eddig olvastam. Ennyi elég belöled. Akármit is irtál, a nagyanyádnak van igaza!!!!!!
2016. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%
Amikor ránézel a kisfiadra, akkor eszedbe szokott jutni, hogy ő az, akit ki akartál kapartatni magadból és ez a borzalmas nő meg akarta menteni az életét? Mert nekem ne mondd, hogy van egy pont, amikor emberré válik az ember, előtte meg nyugodtan ki lehet végezni....
2016. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom ha nem lettem szimpatikus, de hát izlések és pofonok. Nem érzem magam felkapaszkodónak, mindenért megdolgoztam amim most van. Igen támogató családban nöttem fel, rengeteget köszönhetek a szüleimnek, és nem a pénzbeli támogatást. Édesanyám növér közalkalmazotti bérrel, de két félállást is vállalt, hogy nyelvórákra tudjak járni, hogy egyetemre tudjak járni, hogy mimdent elérhessek az életben amit szeretnék. Mindig azt mondta, hogy szeretné ha világot látnék és több lehetöségem lenne, mint neki volt. Ö elösször majdnem ötven évesen ült repülön elössör, amikor meghivtam oket Olaszországba, ahol erasmussal voltam. (a saját pénzemen, amit ott kerestem). Az már csak egy bónusz, hogy olyan férfibe szerettem bele, aki nagyon keresett és hiány szakmát tanult és könnyen el tudott helyezkedni Magyarországon. De ö ennél sokkal több. A leggondoskodobb ember akivel valaha talalkoztam. Es nem erzem magam rosszul, ha a kemenyen megkeresett penzunket arra koltjuk, hogy a fiunk is a kesobbiekbennazt tudja csinalni amit szeret es ne kelljen nyomorognia. Ha ehhez maganbolcsi kell akkor az lesz (ahol beszelnek is angolul). Szerintem minden szulo megtesz minden tole telhetot. Ha pedig ez alapjan ellenszenves lennek, akkor mindent tudok erezni csak szegyenerzetet nem. 🙂
2016. okt. 31. 20:27
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem finoman fogalmazni. Miért érdekel téged a nagyanyád reakciója ennyire ? Miért nem vagy képes elsiklani felette ? Ő már nem fog megváltozni, kár, hogy te sem mutatod a bölccsé válás jeleit.
2016. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Persze, hogy szembe jut neha napjan. Es ez nem azt jelenti, hogy nem o lenne az eletem, a szemem fenye, a napom es a csillagom. Mar semmiert nem cserelnem el. De ott alltam 21 evesen, egy egyaltalan nem stabil kapcsolatban, friss diplomaval a kezemben, terhesen. Igen az elvetetes egy opcio volt, mert nem ereztem magam eleg erettnek hozza. De ezen felulemelkedtem es eletem kegjobb dontese volt, ma sem csinalnek maskepp semmit. De igenis van az az elethelyzet, amikor nincs mas lehetoseg.


Es igen nem engedtem volna neki, mert mar mindenkit tonkretett a kornyezeteben. Nagypapám mellette lett alkoholista, ebben is halt meg szegeny, majcirozissal. Apukamat mar 12 evesen dolgozni kuldte (persze feketen), osztondijjal tovabbtanulhatott volna mert nagyon tehetsegesen rajzolt, de o nem engedte, mert a tanulas az nem penz. Apukam meselte, ha nem ugy mentek a dolgok, ahogy neki tetszett neha nagykessel ment nagypapamnak, es apunak kellett leallitani. Akkor is anyuekra akaszkodott, amikor osszehazasodtak, kifacsart minden penzt toluk, majdnem valas lett a vege. Szoval minek kellett volna neki egy baba? Meg egy eletet tonkretenni? Nem volt eleg a tobbi?


Es az egy valagnyi gyerek az o szava jarasa, csak probaltam visszaadni a szavait.

2016. okt. 31. 20:36
 10/21 A kérdező kommentje:
Mert barmijen nehez is elhinni emlekszek arra amikor kicsi voltam es szerettem nala nyaralni. Akkor persze meg nem ertettem, miert vitatkozik anyuval ilyen sokat. Hogy miert nem szeretnek lejarni hozza. Nekem voltak jo elmenyeim vele, es az ember hajlamos ebbe kapaszkodni. Tudom, hogy nem racionalis, de igy erzek. Csak valahol pontot kell tenni a dolgok vegere.
2016. okt. 31. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!