Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Közeli-távoli nagyszülő...

Közeli-távoli nagyszülő esetén hogyan tesztek igazságot?

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta, hogy messze költöztem a szüleimtől, viszont anyósommal egy városban lakunk. A kezdetek óta megy a veszekedés, kivel mennyi időt töltünk.

Amióta megszületett a kisfiúnk, csak romlott a helyzet, a szüleim sérelmezik, hogy rájuk kevesebb idő jut.


Anyósom hetente legalább egyszer, de inkább többször találkozik az unokával, 3 hetente nála alszik. A szüleimnél pedig 3 hetente töltöttünk egy hétvégét.

Most hétvégén a szüleimnél voltunk, ahol a kisfiam elmesélte, hogy a mama volt nálunk a héten kétszer is, és hozott neki banánt.

Ebből egy nagy sértődés lett. A szüleim a fejemhez vágták, hogy miattam nem lehetnek annyit az unokával, mint anyósom, miattam nem fogja majd annyira szeretni őket. (Való igaz, anyósomhoz jobban kötödik.)

Már a férjem és köztem is többször szóba került, akkor most mit csináljunk. Kértem, hogy anyósom is jöjjön ritkábban. Erre az volt a válasz, hogy azért, mert a szüleim messzebb laknak, ne úgy büntessem anyósom, hogy ő is ritkábban láthassa az unokát.

A szüleimhez nem tudunk sűrűbben menni, mert férjem sokszor dolgozik hétvégente is.


Hogyan lehet ezt a helyzetet békésen megoldani? Nem szeretnék azon görcsölni, hogy azért, mert anyósommal 2 percet többet tölt a kisfiam, a szüleim állandóan balhéznak.


2019. nov. 11. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az valóban hülyeség, hogy anyós menjen ritkábban. Minek? Ott lakik a közelben, a gyerekek szeretik. Akkor a másik mamát se láthassák?

A szüleid milyen messze laknak? Ők nem tudnak menni hozzátok?

Egyébként szerintem nem a távolság számít. Amikor én gyerek voltam, nálunk is így volt, az egyik nagyi a mi városunkban lakott, a másik kb. 100 km-re. A távolabbi nagyit szerettem jobban. Jártam oda rendszeresen. Igaz nem naponta, meg nem minden héten. De amikor már nagyobb voltam, akkor pl. gyakran ott töltöttem az iskolai szüneteket.

2019. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Az anyósom is strigulázta, hogy kihez hányszor megyünk és szóvá tette, ha hozzá kevesebbszer.

xard le és csináld ugyr, ahogy nektek jó. Nem azon fog múlni a jó kapcsolat, hogy kit hányszor lát. Ha kicsit nagyobb lesz a gyereked , akkor a távolabbi lesz a kulonleges és az újdonság. Hacsak nem rontja el a hisztikkel.

Amúgy a szüleid nem tudnak jönni?

2019. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Mi anyósékkal lakunk, édesanyám 300 km-re lakik tőlünk. Anyósomat a gyerek nem szereti, mindig mondja hogy a másik mamát akarja. Mi majdnem minden nap videózunk anyukámmal, így látják egymást. Anyósom kakál a gyerekemre, én meg mindig mindent csináljak meg neki.

Úgy hogy nálunk vita nincs, hála Istennek. De évente maximum 2x megyünk haza anyukámhoz. Se mi, sem ő nem áll olyan helyzetben, hogy meglegyen minden. Főleg ilyenkor télen.

2019. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem tudnak hozzátok utazni?
2019. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

"A szüleimhez nem tudunk sűrűbben menni, mert férjem sokszor dolgozik hétvégente is."

Férjed nélkül nme lehet menni a szüleidhez?

2019. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Savlekotő ***** válasza:
50%
A gyerek érez mindent,oda kötődik ahol jol érzi magát ahol foglalkoznak vele.
2019. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
"Erre az volt a válasz, hogy azért, mert a szüleim messzebb laknak, ne úgy büntessem anyósom, hogy ő is ritkábban láthassa az unokát." Látom a férjed értelmes ember. Igaza van
2019. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom hogy itt igazságot kellene tenni. Mindkét oldalról a nagyszülőket szeretettel várjátok, mindkét oldal korlátlanul jöhet unokázni, annyiszor ahányszor csak szeretne.
2019. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme az egyik mamát elvinni a gyerektől a másik mama sértődése miatt. A szüleidnek nem mással kellene kitolni, hanem feltalálni magukat és örülni, hogy a gyerek jól érzi magát. Minden nagyszülő ugyanolyan joggal mehet a kicsihez és ha ő szereti, akkor csak vele szúrnának ki. Te pedig inkább ne kérj ilyet a férjedtől, teljesen igaza van.
2019. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet,mi messzebb lakunk az unokáktól.

Soha nem jutna eszembe,hogy a saját gyerekemnek,vagy a vejemnek szemrehányást tegyek emiatt.

A nászasszonyom 2 háztömbnyire lakik az unokáinktõl,ő hozza-viszi a gyerkőcöket az oviba,iskolába.

Ha betegek a babák akkor felváltva vigyázunk rájuk,azaz utazok.

A távolságot úgy kompenzálom,hogy elviszem a gyerekeket egy-egy teljes napra:Bob-pálya,Állatkert,jól szituált játszótér,de az is előfordult,hogy egész nap társasjátékoztunk.

Ja,mi nem vagyunk irigyek,féltékenyek a másik mamával!

2019. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!