Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Közeli-távoli nagyszülő...

Közeli-távoli nagyszülő esetén hogyan tesztek igazságot?

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta, hogy messze költöztem a szüleimtől, viszont anyósommal egy városban lakunk. A kezdetek óta megy a veszekedés, kivel mennyi időt töltünk.

Amióta megszületett a kisfiúnk, csak romlott a helyzet, a szüleim sérelmezik, hogy rájuk kevesebb idő jut.


Anyósom hetente legalább egyszer, de inkább többször találkozik az unokával, 3 hetente nála alszik. A szüleimnél pedig 3 hetente töltöttünk egy hétvégét.

Most hétvégén a szüleimnél voltunk, ahol a kisfiam elmesélte, hogy a mama volt nálunk a héten kétszer is, és hozott neki banánt.

Ebből egy nagy sértődés lett. A szüleim a fejemhez vágták, hogy miattam nem lehetnek annyit az unokával, mint anyósom, miattam nem fogja majd annyira szeretni őket. (Való igaz, anyósomhoz jobban kötödik.)

Már a férjem és köztem is többször szóba került, akkor most mit csináljunk. Kértem, hogy anyósom is jöjjön ritkábban. Erre az volt a válasz, hogy azért, mert a szüleim messzebb laknak, ne úgy büntessem anyósom, hogy ő is ritkábban láthassa az unokát.

A szüleimhez nem tudunk sűrűbben menni, mert férjem sokszor dolgozik hétvégente is.


Hogyan lehet ezt a helyzetet békésen megoldani? Nem szeretnék azon görcsölni, hogy azért, mert anyósommal 2 percet többet tölt a kisfiam, a szüleim állandóan balhéznak.


2019. nov. 11. 13:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk amúgy egyik nagymama velünk lakik, a másik meg egy masik országban. Vele 2 évente találkozik a gyerek, mégse hisztizik és a kapcsolatuk is jó. Van ám telefon és internet is a világon, ha valaki kapcsolatot akar tartani, meg lehet oldani.
2019. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem le kéne állítanod a szüleid irigy hisztijét, mert egyáltalán nem normális, hogy így ki akarnak tolni a gyerekkel csak azért, mert féltékenyek a másik mamára.
2019. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem is értem, anyukádnak ez miért jó, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hoz benneteket. Amúgy ő nem jár hozzátok? Ő is mehetne nyugodtan, gondolom nincs kitiltva tőletek, tegyen ő is érte, ha nem tetszik neki a helyzet. Végső soron, még közelebb is költözhetnek.
2019. nov. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!