Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Édesanyám miért nem érti meg?...

Édesanyám miért nem érti meg? Egy anyának nem kéne aggódnia a gyermeke egészsége miatt?

Figyelt kérdés

Rendszeresen a nagyszülőknél vagyunk(kötelező menni, másképp megy a sírás) és nem túl tiszta a mosdó Az ülőke zavar a legjobban,mert általában az is olyan.Nem is merek mosdóba menni,emiatt fáj és már viszketek is.

Elmondtam ezt anyának,mert tényleg nem szeretnék mamáékhoz menni(este szoktunk eljönni és addig nehéz kibírni) és erre leszidott.

Neki nem kéne aggódnia a gyereke egészsége miatt? Miért kell emiatt leszidni? Szerintem alap dolog lenne a mosdót takarítani, meg nem mellé csinálni (nem betegek és nem is olyan idősek).Ilyenkor mit csináljak? Mondjam meg,hogy nem és inkább veszekedjek?



2019. nov. 16. 12:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%

Iskolaban se jársz mosdóba? Se nyilvános helyen?

Viszel magaddal fertőtlenítő kendőt és letörlöd az ülőket, mielőtt ráülsz. Vagy lefeded wc papírral. Azt már meg se említem, hogy esetleg ki is pucolhatod a wc-t

2019. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%

"Nem is merek mosdóba menni,emiatt fáj és már viszketek is."


1)A visszatartott vizelettől nem viszketsz, bár kétségtelen, hogy nem egészséges dolog, de nem jár viszketéssel.


2)Minden klotyóba lehet úgy pisilni, hogy nem ülsz rá, vagy körberakod papírral.


3)Esetleg unalmadban takarítsd ki, 10 perc!

2019. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
99%
Viszel antibakteriális kendőt és letörlöd. 800 forint a Domestos márkájú, 60 darabos.
2019. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%

Suliban, plázákban, nyilvános helyen sokkal koszosabb, tele van baktériumokkal a wc-

Nagyszüleid meg lehet idősek már. Nyafogás helyett mondjuk húzol gumikesztyűt, és nagyjából 1-2 perc alatt kitakarítod a wc-t. Mosdóval vagy a teljes fürdőszoba takarítás sem lesz több 30 percnél.

Nem az a gond, hogy anyud nem érti meg, mert én sem értem, hogy ha zavar, hogy koszos a mama, papa wc-je miért nem takarítod ki? Ennyit igazán segíthetnél te is.

2019. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy az nem jár viszketéssel, de egy ideig nem vettem észre, mert az ülőke alatt volt meg valahogy úgy belülről és én ráültem! Gyerekként meg szerintem nem az én dolgom lenne budit pucolni.Wc papírral lefedem,ha nagyon muszáj,de az sem véd meg.

Azt a kendőt majd akkor kipróbálom!

2019. nov. 16. 12:54
 6/34 A kérdező kommentje:
#4:Még általánosba járok,direkt nem írtam kort.Szerinted majd én kitakarítom? Takarítok otthon,de tisztítószerhez nem nyúlok.Iskolában sem nagyon megyek el,ott is csak ha nagyon muszáj.
2019. nov. 16. 12:57
 7/34 anonim ***** válasza:
58%
Attól, hogy fiatal vagy kitakaríthatnád... Nálunk is hasonló volt a helyzet. Nem sértettem meg őket, mindig vittem tisztítószert és kitakarítottam. Nem is tettem szóvá sosem.
2019. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
69%

Mi az, hogy gyerekként nem a te dolgod vécét pucolni?

Ha ide tudsz írogatni, akkor elég nagy vagy ahoz, hogy segíts kicsit a nagyszüleidnek pl a WC kitakarításával

2019. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%
Mivel ide 16 év alatt nem szabad regisztrálni, egy 16 éves már nem annyira gyerek, hogyha kifogásai vannak a klozettal, akkor ne tudja kitakarítani!
2019. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes nálunk hasonló a helyzet. Nagyszüleim már nem képesek magukról jól gondoskodni így a lakás és a személyes higiéniát teljesen elhanyagolták. Emiatt őket nem tudom okolni, sajnos demencia. Ez valahogy nálunk se érdekelt senkit, csak engem és öcsémet.


Mi viszont nem úgy viselkedtünk, mint egy kényes kis díszb..zi, akinek derogál megfogni egy flakon domestost, hanem átmentünk és kitakarítottunk náluk és azóta is rendszeresen megyünk, mert ha mi nem megyünk, akkor senki nem teszi meg... Valószínűleg ha az anyádnak semmit nem számít, hogy a szülei milyen körülmények között élnek, akkor pont ugyanúgy lesz.rja a te hugyuti fertőzésed is. Ez gázabb, mint 12 évesen domestosszal letörölni egy vécét. De persze rinyálhatsz is, csak az nem old meg semmit.

2019. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!