Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a véleményetek arról, ha a...

Mi a véleményetek arról, ha a nagypapa magával viszi a 16 hónapos unokáját a mosdóba, amíg pisil (mármint a nagypapa)? Nem idegen helyen

Figyelt kérdés

Ugyanez a kérdés már szerepel, csak nagymamával és teljesen egyetértek azzal, hogy ne hagyja felügyelet nélkül az unokát, vigye de magával a wc- re.


Elgondolkodtam, hogy mi a helyzet, ha a nagypapa vigyáz hasonló korú, esetleg kissé idősebb unokájára.


Nem olyan egyszerű.

Ti mit tennétek?


2019. dec. 12. 15:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
34%

És hova teszi a nagymama/nagypapa a mosdóban a gyereket, amíg a wc-n ül?

Belefekteti a kádba? Vagy leülteti a kőre?

2019. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem provokatív célból tettem fel a kérdést.

Csak elgondolkodtat, hogy mi van ha az unoka ebéd közben megjegyzi, hogy látta a papa kukiját.

2019. dec. 12. 17:31
 13/27 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó: nálunk már születés óta van bili a WC-ben. Mióta tud guggolni a gyerek, jön velem és ráül a bilire, mintha pisilne ő is (még 100% pelenkát)


Semmi gond nincs ezzel, így tanulják meg, hogy a pisilés egy teljesen természetes folyamat, így lesznek szobatiszták, hogy utánozzák a felnőttet. Ha már a pisilés meg a kakilást is tabuként kell kezelni, az csak frusztrált felnőtteket eredményez.


(mindez kB 6-7 éves korig értendő, utána pisiljen mindenki egyedül)

2019. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%

"Nem provokatív célból tettem fel a kérdést."


Hanem miért? Amúgy meg honnan szeded ezeket, nálatok ez a szokás, vagy mi?

2019. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

"Csak elgondolkodtat, hogy mi van ha az unoka ebéd közben megjegyzi, hogy látta a papa kukiját."


Hát, akkor egy nagyon fejlett 16 hónapos lehet és csak örülni tudnék neki, hogy már így áll a beszédfejlődéssel, amikor más gyerekek az első szavukat mondják ki (vagy még azt se - van gyerek aki 3 éves koráig se beszél...) 😂


Egyébként meg teljesen mindegy, hogy nagymama vagy nagypapa, teljesen természetes hogy kicsi gyerek megy a felnőtt után. Ebből tanul. Amúgy is jobb, mintha a járókában/kiságyban üvöltené végig.

2019. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%

Ugyanaz a véleményem, mint a nagymama esetében: normális társadalmakban ilyen kérdés fel sem vetődik. Ha a nagymama neveli a gyereket vagy a nagypapa, akkor ugyanolyan joga van és kötelezettsége, mint a szülőnek. ha ideiglenesen rábízzák, akkor is.


Nekem azzal ven teli a hócipőm, hogy ott is incesztust sejtetnek, ahol nincs, ahol pedig van, ott az isten sem akarja észrevnni időben - és én mondhatom, hogy BELÁTHATATLAN és EMBERTELEN következményei vannak annak, ha mégis elkövetik az emberrel szemben, már kisgyerekként. És nem csak apuka lehet az ilyenn mocsok elkövetője, nem csak férfi, hanem nő is. Sőt: anyuka is.


Az esetek többségében az emberek normálisak, tehát ez meg sem fordul a fejükben. Úgyhogy az a válaszom: miért ne tennék?

2019. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig magammal viszem a kölykömet, amikor pisilek, hogy lássa a kicsi, hogy kell jelölni a területünket!


Üdv: 10 éves macska

2019. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%

“állva körbehúgyozni a helyiséget”

Attól még, hogy téged nem tanítottak meg a kulturált wc-használat alapjaira (hogy a csészébe kell slaggolni, nem a “helyiségbe”), nem kell ezt feltételezned másokról.

2019. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%

"a csészébe kell slaggolni, nem a “helyiségbe”"

Ha kultúráltan csinálod, akkor is spriccel mindenhova (ha nem is olyan látványosan)...

2019. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%

Lehet nem provokatívnak szántad, attól még az.


Én viszem, mert a járókában üvölt.


Milyen jó a szuper anyukának, akinek csendben, békésen eljatszik addig a gyerek a járókában, a biztonságos gyerek szobában. Amúgy is ebből tanul, utalom, hogy már ezek is tabuk. Aztán meg csodálkozik néhány anyuka, hogy a tinédzser gyerek nem oszt meg vele semmit, meg fél kérdezni is.



Nézzünk már itt korbe hány 17 éves kérdezi itt, szexeltem, lehetek terhes? Vajon miért itt kérdezi meg? Miért nem a szülőktől tájékozódik??? Na, nem pisilés, de a kizaras már ide is kihat... Persze, arról se beszéljünk, hogy mi baja a gyereknek, hátha depis lesz...

2019. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!