Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet kezelni a mindent...

Hogyan lehet kezelni a mindent mindenkinél jobban tudó nagypapát?

Figyelt kérdés

30 évesen örülök, hogy még él a nagypapám, de felnőtt fejjel már egyre nehezebb elviselni.


80 éves, de nagyon fitt, és egész életében kioktatott mindenkit mindenről.

Kőműves, és bármit megszerel, a gyakorlati dolgokban profi, de nem tájékozott, regényeken kívül egész életében nem olvasott semmit, internete sosem volt.


Mégis minden témában kioktat, kezdve az edzéstől (úgy kell izmosodni, hogy mindig növelem az ismétlésszámot a "végtelenségig") addig, hogy hogyan kell férfiasan biciklizni, (azt hiszem, eléggé zavarja, hogy nem vagyok egy tesztoszteronbomba férfi, és nem érdekelnek a férfias dolgok).

"mekkora hülyeség volt netről drágán nyerget rendelni a biciklire" és miért tanultam tovább, elég lett volna érettségi, aztán irány a gyár.


Azt szoktam csinálni, hogy ha elkezd kioktatni, elköszönök, és vmi indokkal elmegyek, de ez a mamámat eléggé zavarja.



2019. aug. 28. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
A nagypapáknak mindig igazuk van, már jóval több emberöltőt megéltek mint te.
2019. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ekkora baromságot rég hallottam, és nem is válaszoltál a kérdésre.


akkor szted aki idős, annak automatikusan igaza egy fiatallal szemben, mesélj még.

2019. aug. 28. 09:46
 3/13 alletta ***** válasza:
63%
nagymamád nagyon jól ismeri nagyapádat, mivel leélt vele egy életet. beszélgess vele a nagypapiról. hidd el, értékes ember nagyapád, csak kicsit a múltban rekedt, de ettől még mindenben jót akar neked.
2019. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Nagypapám ugyan ilyen. Mindenre helyeselni szoktam és így nem kezd bele nagyon a magyarázásba.
2019. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Oktasd ki te is, csak arról a területről amivel meg te vagy tisztában. Pl objektum orientált programozás
2019. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 5/7

néha azt szoktam csinálni, de valahogy azt is akarom, hogy észrevegye, nem ért mindenhez, sőt. nagymamámmak közösen szoktuk lecsillapítani, egy fokkal már elviselhetőbb, mint régen.

2019. aug. 28. 10:03
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Őt már nem tudod megváltoztatni.Azt gondolja,hogy amiért idős,mindent jobban tud.Ismerek pár idős embert akik kilyenek,és az őrületbe kergetik a gyerekeiket,mert nekik semmi se jó amit csinálnak.

Az a legjobb amit mostanig tettél,hogy amikor elkezdi a kioktatást lelépsz.A nagymamádnak pedig megmondod,hogy miért mész el.

2019. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen jó megoldás, hogy elmész ha nem bír magával. Ilyenek az idősek, az én nagyszüleim is ilyen eszméletlen okosak. Én rájuk szoktam hagyni a dolgokat, viszont nem avatom be őket az életem problémásabb részleteibe, mert rosszindulatúak is. Ha rájuk hagyom, akkor azt hiszik igazuk van, nekem meg sem előnyöm sem hátrányom nem származik abból, hogy ők 300 km-rel arrébb mit gondolnak.
2019. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2%

Ez de cuki 🥰🥰 én a helyedben örülnek neki. Ha majd nem lesz akkor vissza fogod sirni.🙁

Próbálj nem figyelni rá vagy mond meg neki hogy ez téged nem érdekel de ha nekem ilyen nagypapám lenne meg becsülném igazan kedves ember lehet és segítőkész nem ertem mert zavar eg téged hogy segíteni akar ő már sokkal tapasztaltabb csak adhat némi tanacsot egyépkent szomorú hogy nem vagy férfias talán ezert is csinálja ezt!

2019. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Elhiszem h zavar, de a legjobb ha bologatsz arra amit mond es ahogy irtad elmesz ha mar kivagy. Ne bantsd meg, mert kesobb megbannad, idod, ertrkeld!
2019. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!