Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy ne adja folyton ajándékba a cuccait?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly meghalt a nagymamám.

Azóta minden ünnepre (szülinap, névnap, karácsony stb) papám nekem ajándékozza a kiselejtezett cuccait.


Eleve amikor megkérdezi, hogy mit kérek szülinapomra, akkor közlöm hogy semmit, mert mindenem megvan, ami meg nincs, azt megveszem magamnak.


Karácsonyra most megkaptam becsomagolva a használt táskáját egy tusfürdővel, amit még a mama magának vett. Kb 200 táskám van és nem is ilyen stílusúak, a tusfürdőből meg utálom azt az illatot.


Mindezt úgy, hogy mondtam neki, hogy ha nagyon akar venni valamit, akkor vegyen (kb 4.000.-) egy wokot, mert az enyém tönkrement és azt rendszeresen használom.


Pénze van, most vett magának karácsonyra egy új autót a szalonból (nem hitelre).

Engem marhára nem érdekel mire költ, csak akkor vagy tartsa tiszteletben ha nem kérek semmit, vagy ha erőlteti, akkor legalább olyat vegyen, amire szükségem van.


Már próbáltam százféleképpen elmondani, hogy nincs szükségem semmilyen cuccra (zoknik, "otthonrajóleszaz" pólók, papucsok stb).


Maximum kidobálni tudom, mert eladni sincs értelme, az a párezer forint nem éri meg a fáradságot, szemetet meg nem halmozok fel a házban.


Nem akarok nagyon paraszt lenni, de a szép szóból nem ért. Már 3 zsákot eladományoztam a szegényeknek (ruhák, cipők, táskák stb).

És elmondtam. Tényleg mondtam. De megint ha jön valami ünnep, akkor áttúrja a fiókot és odaadja a kétszázadik használhatatlan lomot, amire semmi szükségem.


Nektek van ilyen rokonotok? Hogy szoktattátok le erről?


2020. jan. 7. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hol van az anyád és a többi gyereke a nagypapádnak.

A gyermekek szoktak ilyenkor segíteni a nagymama ott maradt dolgait összepakolni, elajándékozni, megsemmisiteni vagy amit értékes eladni.

Ha nincsen jóba a gyerekeivel akkor ajánld fel, hogy segítesz neki kipakolni a felesleges holmikat. Ilyenkor ha látsz köztük értékesebb darabokat azt eladhatjátok, vagy oda lehet ajándékozni másoknak, vagy egyszerüen kidobni, ez talán a legjobb ha te teszed. Amit viszont megtehetsz, hogy egy egy táskát megtartasz és mikor nagyapádhoz mész azt viszed magaddal, hogy érezze, hogy ott van nagyanyád emléke veled.

2020. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Felajánlottuk anyuval, hogy ha úgy érzi, akkor szóljon és segítünk neki pakolni. Azt mondta nem kell, majd ő megoldja.

Nem is szólt, amikor nekiállt pakolni.


Az értékesebb dolgokat megtartja, a szemetet meg ideadja nekem.


Nem vagyok anyagias (meg mint írtam, megvan mindenem), de más lenne egy emléktárgy (akár 1 váza vagy a kedvenc virága vagy bármi), mint egy használati tárgy, ami mellesleg legutóbb egy barna táska volt.

2020. jan. 7. 15:22
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

Én közölném vele, hogy dugja fel magának és otthagynám a csába.

Szórakozzon, akivel akar.

2020. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán mondd azt, hogy tetszik valamelyik vázája/festménye (ami érték, nem kacat), aztán meg valami párezres dolgot is (pl. orchidea, wok).


Ha ilyen alkat, akkor biztos hogy a min. több tízezres pl. Herendi váza vagy festmény helyett már a párezres újat kapod. :D

2020. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%
Jó nagy érzéketlen lehetsz, ha képes vagy kidobálni nagymamád cuccait....
2020. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó! Szerinted mi a jó fenét kezdjek egy szekrénnyi táskával, 30 zsák ruhával, 20 esernyővel, 50 db pénztárcával és egy halom neszesszeres tatyóval?


Építessek a házhoz egy külön szobát, amiben tárolhatom? Vagy gyűjtsem a padláson vagy milyen jó tipped van, mit kezdjek ezekkel?

2020. jan. 7. 16:08
 7/15 A kérdező kommentje:

4! Értéket sosem adna. :D de nem is kell, a kedvenc vázája pl.tényleg egy kb 2.000 forintos tárgy, de még azt is szívesebben kitenném valahova, mert legalább elmosolyodok, ha eszembe jut és virág is mindig lenne benne.


De most kb úgy néz ki a helyzet, hogy az minden ami nem kell neki, azt alkalmakra odaajándékozza. Az más lenne ha áthívna és megkérdezné, hogy kell-e valami (mert akkor kapásból mondanám hogy nem-ahogy mondtam is), de így meg dönteni sem tudok, mert nem érdekli. :D

2020. jan. 7. 16:11
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
A kuka mindent elbír :).
2020. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Én biztosan nem így fogadnám a nagyapám ajándékait. Olyan érzetet keltesz nagyapádban (és ez bizonyára nagyon fáj ám neki!), hogy megveted nagyanyád emlékét.

Nem állítom, de feltételezem, hogy nagyapád kicsit "skót": új dolgot nem akar venni, de a számára használhatatlan, de másnak jól jövő (jöhető) tárgyakat szívesen odaadja.

Kaptál itt néhány tanácsot, Te magad is tettél már valamit (másnak továbbadtad), pl. nagyon szimpatikus lenne a szemében, ha amikor meglátogatod őt (máshová nem kellene), vidd magaddal nagyanyád 1-2 dolgát, még ha nehezedre is esik.

Nagyon járható útnak találom azt is, hogy köszönettel elfogadod és elviszed hivatalos gyűjtőhelyre. Hány és hány rászorulón tudnál ezzel segíteni??!! Itt volt a karácsony, év vége, jön a húsvét! Hány és hány emberen tudtál volna segíteni? Azt ne mondd a nagyapádnak, hogy vigye oda ő, hanem tedd meg Te! Vedd a fáradságot.

Boldog lesz a nagyapád, mert elfogadtad nagyanyád "emlékét", és bizonyára boldog leszel Te is, hogy valakiken segíteni, mert "Jónak lenni - jó"!

2020. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért adja neked, mert neki nincs szive kidobni a felesége holmiját. Fogadd el, aztán csinálj vele amit akarsz, dobd ki vagy add a szegényeknek. Amikor anyukám meghalt mi is elhoztunk mindent, ha kellett nekünk ha nem, mert apukám nem akart kidobni semmit, ami nem kellett nekünk az ment a templomi jótékonyságba.
2020. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!