Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy ne adja folyton ajándékba a cuccait?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly meghalt a nagymamám.

Azóta minden ünnepre (szülinap, névnap, karácsony stb) papám nekem ajándékozza a kiselejtezett cuccait.


Eleve amikor megkérdezi, hogy mit kérek szülinapomra, akkor közlöm hogy semmit, mert mindenem megvan, ami meg nincs, azt megveszem magamnak.


Karácsonyra most megkaptam becsomagolva a használt táskáját egy tusfürdővel, amit még a mama magának vett. Kb 200 táskám van és nem is ilyen stílusúak, a tusfürdőből meg utálom azt az illatot.


Mindezt úgy, hogy mondtam neki, hogy ha nagyon akar venni valamit, akkor vegyen (kb 4.000.-) egy wokot, mert az enyém tönkrement és azt rendszeresen használom.


Pénze van, most vett magának karácsonyra egy új autót a szalonból (nem hitelre).

Engem marhára nem érdekel mire költ, csak akkor vagy tartsa tiszteletben ha nem kérek semmit, vagy ha erőlteti, akkor legalább olyat vegyen, amire szükségem van.


Már próbáltam százféleképpen elmondani, hogy nincs szükségem semmilyen cuccra (zoknik, "otthonrajóleszaz" pólók, papucsok stb).


Maximum kidobálni tudom, mert eladni sincs értelme, az a párezer forint nem éri meg a fáradságot, szemetet meg nem halmozok fel a házban.


Nem akarok nagyon paraszt lenni, de a szép szóból nem ért. Már 3 zsákot eladományoztam a szegényeknek (ruhák, cipők, táskák stb).

És elmondtam. Tényleg mondtam. De megint ha jön valami ünnep, akkor áttúrja a fiókot és odaadja a kétszázadik használhatatlan lomot, amire semmi szükségem.


Nektek van ilyen rokonotok? Hogy szoktattátok le erről?


2020. jan. 7. 15:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
Azért lássuk be tök más kategória az, ha tehetős, most pl. új autót vevő nagypapa sózza rá a kacatait unokájára, mint az, ha egy kisnyugdíjas papi.
2020. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Úgy, hogy félreteszed az összes be_szari vagy kedves és jó érzelmedet és expressis verbis megmondod neki, hogy köszönöd, de nem kéred. Ha kell, visszadod neki. Vagy ha legközelebb odaad valamit, kijelented, hogy vagy a kukába dobod vagy elviszed egy szeretetszolgálathoz, azonnal.


És ha nő vagy, akkor nagyon észen legyél, mert ez nem csak a fXszariságról szól, hogy nem akarja kidobni és jó lesz még valamire, hanem aról is, hogy a meghalt nagyika cuccaival, amit rád tukmál (vsz. ez ami zavar téged, mert ez agresszió, nem is kicsi!), gyakrolatilag rád teszi a meg nem gyászolt kedves felségét is. Értsd: te lettél a nagymamád. Ez kemény! Nem szabad hagyni, és az akaratod megtörését sem!

2020. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy finoman szólva skót. Világ életében az volt. Azt már csak feltételezem (az eddigi viselkedései alapján), hogy azért egyedül akart pakolni, hogy nehogy az legyen, hogy kikerül a házból valami érték.


Pedig soha egy fillért nem kért tőlük egyikünk sem, magától sem adott soha.

Mégis világ életében úgy viselkedett velünk, mintha meg akarnánk károsítani.


Nem akartam bunkó lenni soha, de ha máshogy nem érti meg (nem akarja megérteni), akkor kénytelen leszek. Egy darabig én is úgy voltam vele, hogy gyűjtögettem, aztán volt amit egy anyaotthonnak adományoztam, volt amit máshova. De most már kezdem unni, mert nincs ennyi felesleges időm és energiám.

2020. jan. 8. 11:02
 14/15 anonim ***** válasza:
18%

Elég bunkó paraszt hogy az ő cuccait adja ajándákba.

Én megmondanám neki hogy kellemetlenül érint. Ha nem fér el a cuccaitól akkor adományozza rászorulóknak...

de szerintem csak fukar és így spórol az ajándékokon.


Nincs ilyen rokonom, de egy ismerősöm igen. Meghalt a felesége és ő is mindig a nő cuccait adja ajándékba.

2020. jan. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb idős ember ilyen, nincs mit tenni ha már a fentieket próbáltad, egyszer úgyis vége lesz...
2020. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!