Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessem meg a nagyanyá...

Hogyan értessem meg a nagyanyámmal, hogy ha nem figyel oda, akkor meghalhatok?

Figyelt kérdés

Van egy betegségem, a neve azt jelenti magyarul, hogy hirtelen szívhalál. Ha nagyon megijedek, túlterhelem magam fizikailag vagy túlzottan nagy stressz ér, akkor egyszer csak összesek, és kampó.


Ezt tudja a nagyanyám is, de egyáltalán nem figyel oda, hogy ezek a hatások ne érjenek;

a hátam mögé jön, miközben bele vagyok valamibe merülve, amikor már úgy felidegesít valamivel, hogy remeg a hangom, és fogdosom a mellkasom, akkor is folytatja, a tökéletes csendben egyszer csak megszólal, amikor közvetlenül felkelés után, félálomban megyek a fürdőbe, hogy "egyébként itt van pár méterre a konyhában". (Ez utóbbi esetben pedig nem akkor szól, amikor elindulok, hanem amikor már majdnem bent vagyok, és mivel több méter sétaszakaszon nincs egy pisszenés se, meg vagyok róla győződve, hogy egyedül vagyok.)


Hogyan értessem meg vele, hogy az ilyenektől ott maradhatok, aztán kaparhat majd el az anyukám mellé? Ma is hiába beszéltem neki, hogy meghalhattam volna egy ilyentől, még úgy tűnt, ő van megsértődve.



2019. dec. 3. 15:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
83%
Ha pontosan érti miről van szó az nagyobb gáz...
2019. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
75%
Mi a betegséged neve?
2019. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
71%
Hogy derült ki a betegséged? Ez fura...
2019. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
53%
Jajj, ezek az átkozott, fogyatékos nagymamák. Be kéne zárni az összeset...
2019. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Marfan-szindróma


3#

Tini koromtól nagyon beteg voltam, rövid gyaloglástól is kifulladtam, sokszor voltam rosszul, minden bajom volt, míg kikötöttem rengeteg orvos után a ritka betegségek tanszéken, és ott mondta a doki, hogy ez a bajom, és hogy nagyon oda kell rá figyelni. Nem csak felfújom, hanem érzem is, hogy ha nagy stressz ér, akkor fáj a mellkasom, nem kapok levegőt, fordul ki alólam a lábam. Tíz perces álldogálás után is már ájulok el.

2019. dec. 3. 16:07
 6/61 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem kicsit eltúzod. Ezek nem olyan nagy stresszforrások, kimész az utcára jóval durvább dolgok érnek. Hirtelen megszólal? Miért, hogy szólaljon meg? Egyáltalán miért ijedsz meg ettől? Én elhiszem hogy van ilyen betegség, de az hogy te apróságokon felkapod a vizet és minden szartól megijedsz az nem a betegség része, hanem esetleg egy mentális betegség, vagy pedig a te hibád.
2019. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

Attól kaptam fel a vizet legutóbb, hogy nyolcszor tettem fel egy kérdést, és mindannyiszor egy olyan választ adott rá, aminek semmi köze se volt a kérdéshez. Ráadásul már az első alkalom után ezt mindig el is mondtam. De megvárta, hogy gyógyszert kelljen bevennem, és csak utána közölte, hogy amúgy nem érti, hogy mi a kérdés lényege, és fogalmazzam át neki. Azért nem lettem volna mérges, ha mondja az elején, nem pedig azzal jön helyette, hogy "értem, értem" és összefecseg mindent, aminek köze sincs hozzá.


Anyukám például ezt a hang-dolgot úgy csinálta, hogy motoszkált, hogy halljam eleve, van ott valaki, már jóval azelőtt szólt, hogy jó reggelt vagy valami, hogy egy vonalba értem vele. A mamám esetében meg azért ijedtem meg tőle, mert abban a hitben voltam, hogy egyedül vagyok a lakásban, mert amikor hajnalban elment, akkor bezártam az ajtót, és benne hagytam a kulcsot. Nekem esett a dolog után, hogy de hát én nem zártam be, nyitva volt, aztán kiderült, hogy ő azt csinálja, hogy a saját kulcsával addig macerálja a zárat, ameddig ki nem tudja belőle lökni a benne lévő kulcsot, hogy aztán nyithassa az ajtót. Pedig abban maradtunk, hogy becsenget, kelek fel, és beengedem.

2019. dec. 3. 16:20
 8/61 anonim ***** válasza:
70%
Hát mondd meg neki, hogy nagyon finoman, lágyan, kellemesen, lassan, suttogva közölje veled hogy most mondani fog valamit, halálra ne rémülj.
2019. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

Gyógyíthatatlan, tartós betegség, nem tudnak vele mit kezdeni kórházban se, hogy valami megszűnjön a bajok közül, csak szinten lehet tartani otthon. 65%-os az egészségügyi károsodásom. Együtt lakunk, együttesen élünk a nyugdíjából és a segélyből, amit a betegségem miatt kapok. Minden házimunkát megcsinálok, egész nap főzök meg takarítok, nem vagyok körbeugrálva. Csak azt várnám el, hogy pusztán oda nem figyelésből ne öljenek meg véletlenül.


"Tényleg, hogy hagyod el az otthont egyáltalán?"


Csak akkor megyek el, ha nagyon muszáj, utána pedig a nap hátralévő részében nem vagyok képes semmire, és kell még pár nap, mire visszajövök a normál szintemre.

2019. dec. 3. 16:25
 10/61 A kérdező kommentje:
#14 Bocs, de a témában többre tartom annak a professzornak a véleményét, aki külföldre jár előadásokat tartani a témában, mint azét, aki elolvas két cikket, és szakértőnek hiszi magát.
2019. dec. 3. 16:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!