Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy értessem meg mamával ezt...

Hogy értessem meg mamával ezt a két dolgot? 14l

Figyelt kérdés

Azt akarja,hogy biciklivel,menjek amikor megyek hozzá.De nem értem minek.Mire kitolom a biciklit akkorra már rég ott lennék.Ha lassan sétálok ott vagyok nála max tíz perc alatt.De csak azért,akarja,hogy "tanuljak meg biciklizni".Pedig tudok,csak szörnyen utálok,de neeem,mert "más is csinál olyat amit utál".

A másik meg.Tanuljak meg imátkozni.Minek?Egy kődarabba több vallásosság szorult mint belém.Mindenki hidjen Istenben aki akar,de én nem fogok.Én azt hiszem el amit látok,ha lárom Istent majd hiszek benne.Meg amúgy is vallás miatt sok háború volt,pedig ha jól értelmezem a kereszténység elfogadó meg stb.Nem veszek részt képmutatásban.Ezt így azért nem fejtettem ki neki.


Szóval hogyan értessem meg vele,hogy ne nyaggasson?(amúgy 76 éves)


2016. aug. 13. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

ImáDkozni*

HiGGYen*

Egyébként, szerintem semmi nem fogod tudni meggyőzni. Menj el hozzá egyszer biciklivel és ha tényleg annyira rossz volt, mondd el neki, és tedd hozzá, hogy te ezt többé nem szeretnéd csinálni.

Az imádkozással kapcsolatban pedig, ha nem szeretnéd, ne csinált. Ez a Te döntésed. Ha nem fogadja el, akkor az az Ő baja. Attól, hogy a mamád, nem kényszeríthet rád olyan dolgokat, amiket Te nem szeretnél.

2016. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Semmivel* ( Bocsi )
2016. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

pedig jobb lenne ha biciklivel mennél!!


tudod kik szoktak gyalogolni...

2016. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ne bicklizz és ne imádkozz. Ha szóvá teszi, mondd meg, hogy azért nem, mert TE nem akarod.
2016. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérdezi, miért nem biciklivel jöttél, annyit mondasz, hogy neked gyalog jobb jönni.

Az imádkozásra meg annyit, hogy te se erőlteted rá a te világnézeted, tartsa tiszteletben, hogy te nem vagy vallásos. Ő ilyetn, te olyan. Pont.

2016. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
#3-as, miért, kik szoktak gyalogolni?
2016. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Én imádok biciklizni, sokkal szívesebben csinálom, mint hogy gyalogoljak. Ettől még megértem, hogy más nem szereti. Ha nem olyan nagy a távolság, akkor nyugodtan gyalogolj. Más is csinál olyat, amit utál, persze, de többnyire szükségből, pl. én szívből gyűlölöm a munkámat, de ha nem csinálnám, kitennének az albérletemből és éhen halnék, ezért nekem muszáj. De te el tudsz menni a két lábadon, úgyhogy nincs rá szükséged, hogy biciklire ülj, ha egyszer utálod.


Amit meg a hitről írtál, úgy hülyeség, ahogy van. A hitnek pont az a lényege, hogy nem látod az adott dolgot, nem lehetsz biztos benne, hogy tényleg úgy van. És ez nem csak a vallásosságra vonatkozik, hanem bármire. Pl. ha a barátod azt mondja, hogy szeret téged, azt te nem tudhatod 100%-ig biztosra, mivel nem látsz a fejébe, csak elhiheted neki, hogy tényleg szeret. Istennel is így van, mivel nem látod, nem tudhatod 100% bizonyossággal, hogy létezik, legfeljebb elhiheted. Ha látnád, akkor már nem hinnél benne, hanem tudnád, hogy létezik. És Istenben nem csak azok hihetnek, akik vallásos képmutatásokban vesznek részt. Rengeteg istenhívő van, akik nem sorolják magukat egyik valláshoz sem, csak hisznek Istenben és imádkoznak. Plusz nem csak a keresztény Istenben lehet hinni. Szerintem Istennel sokkal jobb az élet, mint nélküle, ehhez nem muszáj se kereszténynek, se vallásosnak, se képmutatónak lenned, se háborúznod stb.

2016. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3-mas tényleg kik?Közel lakik mama,ha sietek gyalog három perc alatt ott vagyok.Biciglit meg ki kell vinni a teraszról.Amíg a teraszajtót kinyitom tíz perc(nagyon akad a zár),biciklit kitolom egy perc,bemegyek a hátsóajtón végig megyek a házon ismét három perc,bezárom a teraszajtót tíz perc megint,végigmegyek a házon megint három perc,bezárom a hátsóajtót egy perc,kimegyek a biciklihez elindulok és odaérek három perc(ha a kapu bezárását számolom.Vagyis ugyan azt sokkal tovább csinálom.


Aki írt,hogy én se erőltessem a nézeteimet,én nem szándékoztam erőltetni senkire,nem rám tartozik ki miben hisz.

2016. aug. 13. 14:40
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Tulajdonképpen csak azért írtam,mert nagyon aranyosnak tartalaj.Jó,van egy-két helyesírási hibád,de olyan reálisan látod a dolgokat már így 14 évesen,hogy ejha!:)Gratula a szüleidnek.A nagymamával kapcdolatban:nyilván falusi,ott szinte mindenki biciklivel jár,ő is azzal járhatott 40-50 évvel ezelőtt és az idős asszonyoknak más program nem igazán van,mint a templombajárás(biciklivel).Az én mamám is ilyen volt.Semmi baj nincs ezzel,de az tényleg idegesítő,mikor mást is ezzel csesztetnek.
2016. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó...nem a szülem miatt vagyok olyan amilyen.semmi jó nincs abba ami otthon megy.amúgy én is ott lakok ahol a mamám,mármint ugyan azon a településen.ami fura az egészben,hogy a nagymamám a legnormálisabb rokonom...
2016. aug. 14. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!