Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti is képtelenek vagytok...

Ti is képtelenek vagytok rávenni a nagyszüleiteket, szüleiteket, hogy maradjanak otthon és ne most rohangáljanak naponta a boltba 2-3 szem zsemlékért?

Figyelt kérdés
Mindenkire most jött rá a mehetnék? A ti idős rokonaitoknak is hiába vásároltatok be, ők csak mennek, mennek, tömegközlekedéssel, tömegben, minden nap?

2020. márc. 18. 15:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos az én apám se százas, 80 éves dohányos, akinek két héttel ezelőtt mondtam, hogy rendeljen házhoz nagyobb mennyiségben kaját. Nem tette meg, most meg már egy hónapra előre sincs időpont a teszkónál. Most már lefele görbül a szája, hogy jövő héten elfogy a gyógyszere is, mi lesz vele? Persze megyek neki segíteni, de nem szívesen, mert megelőzhető lett volna a jelenlegi helyzet, illetve én sem vagyok már fiatal, hogy végigbékávézzam a várost, hogy öt patikába meg három élelmiszerboltba elmenjek és hazahordjak neki mindent.
2020. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
31%
Ja, hogy itt csak az van felpontozva aki szidja az időseket. Értem.
2020. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%
Itt Szerbiában, teljes kijárási tilalom van a 70 évnél idősebekre, ha pedig megszegik/rendőrrel találkoznak, akkor átszámítva 500.000 forint bírságra számíthatnak, érdekes mód működik.
2020. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%
Az én nagymamam betartja, előtte sem nagyon járt sehova viszont a szomszéd meglátogatta a hevtegen, aki most jött haza külföldről :( sajnos beengedte..
2020. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%
Betartják a nagyszüleim OV tanácsát és otthon maradnak. Tudom, nagy divat most az öregeket ekézni és általánosítani, de nem kéne.
2020. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
95%

Viszont ha egyháztartásban él az öreg másokkal, akkor tök mindegy, ki megy bevásárolni, ki hozza haza a vírust.

AKkor van csak értelme, ha külön élnek és és csak beadják nekik a szükséges dolgokat.

2020. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
100%
A nagyszüleim 70 év felettiek. Ők otthon vannak, eddig sem mászkáltak, csak, ha nagyon muszáj volt(orvoshoz, akkor is én vittem őket kocsival). Anyukám vásárol be nekik. Mondtam nekik, hogy vigyázzanak egymásra. De azon aggódom nehogy valamelyik rosszul legyen ebben az időszakban, mert ha kórházba kell menniük és olyannal kerülnek egy szobába aki a városban az akciókat kereste és a koronavírust találta meg. Rengeteg felelőtlen ember van sajnos :(
2020. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki otthon van. Az idősek egyáltalán nem mennek ki, az aktívak is szerencsére olyan helyeken dolgoznak, ahol home office van, és csak vásárolni és a halaszthatatlan ügyeket intézni megyünk ki (meg heti 2-3 alkalommal meglátogatjuk az idős rokonokat ellátás és társaság céljából, de egyszerre csak egyikünk megy oda, és ajtótól ajtóig autóval)
2020. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyam most lett myugdijas

Akkor se menne sehova ha szabad lenne

Elvezi h vegre otthon lehet

Ho elejen elintezte a bevasarlas

Legkozelebb aprilis elejen menne

De majd at allalom helyette

2020. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
91%
Szerencsére az enyémek értelmesek. De a sok barom nyuggerrel van tele minden, miattuk nem megy senki sehova hogy ne terjedjen a vírus, erre ezek szarnak rá és mennek tolakodva, köhögnek, lökik az embert ha nem mész az utukból. Eszem fszom megáll.
2020. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!