Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők "helyett" vásárlók!...

Nagyszülők "helyett" vásárlók! Hogy bírjátok idegileg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mondtam a nagyszüleimnek, hogy ne menjenek ki az utcára ha nem muszáj most. Bevásárolok nekik, lemegyek a postára stb.


Kb 2 alkalom volt az, ami zökkenőmentesen működött, de kezdik halálra unni magukat a "karanténban" úgy, hogy van egy marha nagy kertjük, tehát nem egy garzonba vannak bezárva.


Nagypapám kikészít, kétnaponta küldene a postára, nem összevárja a csekkeket és egyszerre odaadja, hanem tényleg kétnaponta oda kell(ene) mennem, és mennem kell(ene) a postára.

A bevásárlólistát is úgy írja, hogy lehetetlen dolgokat kér, amit fél órás keresés után sem találok a boltban. Ha drágább az áru 50 forinttal, akkor nem kell neki, vegyem meg máshol. Tehetős nyugdíjasról van szó, tehát nem a kisnyugdíjas kategória, akinek számít 50 forint.


Ha bevásároltam, akkor másnap hív, hogy elfelejtette, hogy sos kell neki öblítő, mert 6 helyett már csak 5 van otthon és kell (nem vicc sajnos). Ha közlöm, hogy nem érek rá kétnaponta odaszaladgálni munka mellett, akkor veszekszik, hogy majd akkor ő elmegy, biztos ha nekem kell valami, akkor lemegyek naponta a boltba. Már mondtam neki, hogy leszarom, akkor menjen.


Úgy érzem direkt ki akar csinálni idegileg mert unatkozik és így próbál meg bosszantani. Nincs se demencia se semmi, világ életében tele volt pénzzel, szóval nem ezek miatt a dolgok miatt csinálja. Kezdem úgy érezni, hogy a rosszindulat és az unalom miatt velem szórakozik egyfolytában.


Anyukám azért nem tud neki bevásárolni, mert neki is bevásárolok, ha nem muszáj ő se menjen ki, mert neki nem a legjobb a tüdeje. .


Jól esne valami ötlet vagy támogatás lelkileg, ti hogy élitek túl? :D


2020. márc. 23. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Együtt érzek.

Papom máskor alig ment valahova most meg mintha be lenne sózva.

Muzsaj volt elmennie venni túrót mert az fontos és nem ért rá egy napot sem hogy másnap viszek.

Vigyázni akarunk rájuk de néha mintha nem hagynák komolyan.

2020. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

1-es: ja persze... mit neked a többezer halott, csak Olaszországban....


Pffffff.....!

2020. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező: nem lehet kitalálni nekik valami feladatot? :-)

Pl. odaadni többezer fényképet a családi gyűjteményből, hogy válogassák szét, vagy feliratozzák..... Vagy vmi hasonló?


:)

2020. márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem engedd el ezt a sztorit, mindenkinek jobb lesz, lehet eleinte nehéz lesz de utána minden rendben lesz.
2020. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

1, most komolyan? Itthon is egyre több a beteg, napi szinten jönnek a haláljelentések, és még mindig a média fújja fel?

Szeretnél odajutni, mint az olaszok? Náluk mostanra bezárt minden. Minden! Csak az élelmiszerboltok és a gyógyszertárak maradtak, az is korlátozottan. Azonnal számon kérnek, ha kilépsz az utcára.

Ide akarsz jutni? Tényleg?

2020. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk nem értem, ha nem csak az ajtó elé teszed le nekik a dolgokat, akkor akár te is megfertőzheted őket. Ennek akkor lenne értelme, ha nem lenne kontakt köztetek.
2020. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hol olvastad, hogy pánikolok? Az idősekre eleve minden veszélyesebb, influenza szezonban is mondom nekik, hogy ha nem muszáj ne menjenek ki.


Állítólag tele van feladatokkal, mert nagytakarít, fákat kell metszenie stb. Már megkértem, hogy javítsa meg a kávéfőzőmet, de neki erre ninca ideje.


Baromi nehéz eset...

2020. márc. 23. 14:31
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen rosszindulat.

Én apámmal élek együtt, mivel ő ráér napközben is, amikor nincsenek sokan, ő szokta a nagyobb bevásárolást csinálni, én csak hazafelé beugrom olyan helyre, ami neki nem esik útba.

Most meg először elkezdte, hogy ezt innen, azt onnan stb. Mondtam, állj, mert ha én elmegyek 6 helyre, aztán hazajövök, ugyanúgy nagyobb eséllyel fertőzöm meg, mintha csak egy-két helyre mennék. Először rávágta, hogy csak lusta vagyok, és majd ő elmegy, és ha valaki leáll vele veszekedni, hogy miért van kinn az utcán idős létére, majd elmondja, hogy a fia nem hajlandó megvenni neki, amit kell... Másnapra átgondolta, és belátta, hogy igazam van. Egyáltalán nem volt rosszindulatú, csak a megszokás nagy úr! Eddig nem volt gond 5-6 helyről összevásárolni a dolgokat, most egy darabig ez is "vágyálom" annyi más egyébbel, sajnos:(

2020. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

"Ne pánikolj már! Nem annyira veszélyes ez a vírus, mint amennyire a média felfújja."


Ha van orvos családtagod, ismerősöd, akik nálad jobban képben van a témában, azért érdemes lenne megkérdezned a véleményüket.


Nekem van (családban egy, baráti körben több is), és tőlük nagyon mást hallok, mint amit te hinni szeretnél, és amit ténynek próbálsz beállítani egy nyilvános fórumon.


Pont hozzád hasonló felfogású emberek miatt tartanak tőle, hogy ha az emberek nem veszik komolyan, amit kérnek tőlük ebben a helyzetben, akkor az exponenciálisan növekvő betegszám miatt odáig juthatunk, mint mint szerencsétlen olaszok.

2020. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Nyugdíjas nehéz rá bírni hogy maradjon a saját lakásába .
2020. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!