Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi várható el látogatás...

Mi várható el látogatás szempontjából egy felnőtt dolgozó embertől a nagyszülők irányába?

Figyelt kérdés

Heti 6 napot dolgozok, 6-tól 18-ig. Vasárnapom az ami mindig szabad. Így egy napra a vasárnapra marad egy csomó minden, gondolok itt takarításra, komolyabb kaja összedobására, pihenésre stb.

Mamám meg állandóan azzal jön, hogy miért nem megyek hozzá többet. 50km-re lakik. Kb havi egyszer szoktam elmenni hozzá és ott vagyok egy 2-3 órát. Úgy gondolom ilyen munkarend mellett nem várható el, hogy minden vasárnap ott legyek de mindig felhozza. Mit gondoltok?

30F


2020. jan. 1. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Annyit menj, amennyit tudsz es szeretnel. Az en nagyszuleim is folyton hianyoltak. Ne vedd zokon tole. Ha minden nap mennel akkor is azt mondana. Nyugi.
2020. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Mért dolgozol ennyi istentelen mennyiséget, a normál munkaidő 180 %-át? A halála után már nem fogsz tudni a mamáddal találkozni!
2020. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok ez a munka, nem csak a nagyszülők miatt.
2020. jan. 2. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Skypeon szoktam hívni.
2020. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Te nem vagy normalis. Heti 72 orat dolgozol, mikor a normal teljes allas heti 40 ora.


Az is megdobbento, hogy 30 eves ferfikent nincs arra igenyed, hogy parkapcsolatra szanj idot, hanem csak azon agyalsz, hogy a nagymamaddal mennyi idot toltesz.

2020. jan. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Szimplán a kérdésre válaszolva: annyi, amennyi neked jólesik és megoldható. Önző hozzáállás a nagyanyád részéről, hogy tudva, mennyit dolgozol, és milyen a lakóhelyetek közötti távolság, az egyetlen szabadnapodat is magáénak akarná (a magánéletedről semmit nem írsz, de nem sok lehet ilyen munkarend mellett). Valószínűleg magányos és egyedül vagy, de nem a te felelősséged és nem is a te hibád az, ha neki ennyire üres az élete, nem a te dolgod azt megtölteni tartalommal. Észre sem veszik az öregek, de nagyon frusztráló hallgatni az ilyen szövegeiket, az embernek a kedvéd is elveszik még attól a látogatástól is, amit beiktatnak.
2020. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez teljesen korrekt a részedről.

Nagyi persze magányos, kellene a társaság.

Ha van más rokon, próbáld őket is bevonni, hogy legyen a dolognak rendszere, akkor jobban támogatva érzi magát.

Esetleg hívd fel olykor-olykor hétközben.

Nagyi az érzelmeiről beszél, mondhatod rá, hogy sok a munka, meg a tenni való, te is sajnálod, de ez van.

Amúgy az öregek ilyenek, szerintem rendes az unokája, nincs veled semmi baj.

2020. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Le leszek én is pontozva, de egyet tudok érteni az előttem 0%-ra értékelt két válaszolóval.


Sajnos én nagyim is igazi energia vámpír. Ha ott vagyunk akkor 90%-ban csak panaszkodik, hogy nem akar élni és neki milyen rossz, meg mennyire magányos meg mennyire nem tud semmit csinálni.


Közben meg olyan szociális élete van, hogy én irigylem fiatalon. Nincs nap, hogy ne látogatná valaki, vagy felhívják, vagy átmegy ismerőse, családtag. A gyakorizó "magányosok" 90%-a irigyelheti a szociális életét.


A panaszkodásra is mindig az a válasza, hogy "kinek panaszkodjak, ha nem nektek" meg hogy "azért van a család, hogy meghalgasson". Ami valljuk be elég önző gondolkodás, hogy mindenki le van szarva mert csak azért vagyunk, hogy minket terheljen folyamatosan a bajaival. Nem tagadom, megvannak a bajai, de van aki tudja az ilyesmit "méltósággal" viselni és van aki nem.

2020. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!