Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek a nagymamámmal?

Bözse22 kérdése:

Mit tegyek a nagymamámmal?

Figyelt kérdés

Elég hosszú a történet, de így röviden összefoglalva, az van, hogy a nagymamám már elég sok bajt hozott a fejünkre... Pletykálkodott rólunk és tönkre tette a jó hírnevünket. Most vagy három éve kb. elköltöztünk abból a faluból, ahol éltünk és három évig nem is tartottuk vele a kapcsolatot. Most viszont, több mint fél éve újra felvettük vele a kapcsolatot és így koronavírus és húsvét alkalmából ide jött hozzánk x időre. VISZONT EZ KEZD EGYRE KIBÍRHATATLANABB LENNI! Szóval mondja egész nap a hülyeségeit és 50x elmond mindent. Már régebben is anyukám meg apukám próbálta neki elmagyarázni, hogy ne mondjon el mindent 10x (volt hogy szépen és volt hogy egy kicsit ingerülten). De egyszereűen nem bírja felfogni! Nem is mond olyan fontos dolgokat, vagy pletykát vagy valami más baromságot. Óriási szerencsénk van, hogy most nem szabad kimennie, mert akkor megint lefog minket mindennek hordani...


Most jelenleg ott tartok vele, hogy reggel megszóltam, hogy ne mondja el ugyanazt a dolgot (amit tegnap is elmondott) 5x. Errefel pedig megsértödött, hogy ugyan olyan vagyok mint az anyám meg az apám...


Mit tegyek, hogy megértessem vele, hogy nem túl jó másoknak amit csinál? Én értem, hogy vannak olyan idős emberek, akik hát... ebutulnak, de ő még csak 65 éves és szerintem még lehet rajta változtatni... Csak nem tudom, hogy mit csináljak...



2020. ápr. 15. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Mamám hasonló harpia, de sztm meg rosszabb. A fiát (apámat) is állandóan uszitotta ellenünk.

Én nem beszélek vele 6 éve, ha keresne se érdekelne.

Az ilyennel nem tudsz mit csinálni.

2020. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Mondanám, h hallgasd meg 100x ugyan azt és bólogas, de az se jó megoldás :)

ilyenkor hozzátok se kellene járni,

2020. ápr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

koronavírus és húsvét alkalmából ide jött hozzánk x időre


idióta gyülekezet.

2020. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom jól, hogy ebben a kórban már nehéz változtatni a gondolkodásán, de nem lehet valahogyan szépen megmondani neki, úgy hogy ne sértödjön meg, hogy amit csinál csak őt teszi nevetségessé és másikat idegesít?
2020. ápr. 15. 11:38
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem már demens, elfelejti, hogy már elmondta (ötször, tízszer, százszor). Ez betegség, nem tehet róla!

Lehetnél egy kicsit empatikusabb a nagymamáddal!

2020. ápr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Aki nem végez sokoldalú szellemi tevékenységet, akit kevés külső inger ér, az csak korábbi emlékeire tud hivatkozni, azok jönnek elő a múltból. Az is előfordul, hogy kevés folyadékot vesz magához és a vér besűrűsödése miatt romlik az agyi keringése, az ilyen embereket folyamatosan itatni kell, hogy legalább napi 1,5-2 liter folyadékot vegyenek magukhoz. Ha a gyi keringési probléma van, akkor kevés alkohol is sokat tud segíteni (értágító hatása miatt).
2020. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Neki semmi ilyen próblémája nincsen, hiszen még csak 65 éves. (Jó, nem túl fiatal, de értitek, hogy mire gondolok.) Nála az a nagy próbléma van, hogy senkivel sem tud pletykálkodni (egyenlőre). Mert mint mondtam már az elején, az előző helyen ahol laktunk jól kipletykált minket, de most (mivel itt még nem volt, és most még nem is mehet ki) senkivel sem tu beszélni. De ő mindig is ilyen volt. Mintha lenne valami baja... Apukámmal beszéltem erről és ő azt mondta , hogy amióta ismeri ilyen volt, ami azért már 15 év...
2020. ápr. 15. 12:44
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

A demencia jelei nemcsak 65 év felett jelentkezhetnek, jóval alatta is.

Ingerszegény környezetben élő és pletykaéhes nagyival lehetnél toleránsabb is!

2020. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Legyél alkalmi süket. Egyik füleden be a másikon ki. Én mindig azt mondtam mondjad majd fogy........ Hála a nagyanyámnak otthon csak annyit mondok el amit a buszon is bárkinek. Remélem megéri anyámnak, hogy szétesett a család 5 év alatt. Mert a Mama már öreg...
2020. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért engedtétek be, ha már egyszer tönkre tette az életeteket? Én biztos elzavartam volna, húsvét ide vagy oda.

Még mindig haza lehet küldeni simán.

2020. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!