Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek a nagymamámmal?

Bözse22 kérdése:

Mit tegyek a nagymamámmal?

Figyelt kérdés

Elég hosszú a történet, de így röviden összefoglalva, az van, hogy a nagymamám már elég sok bajt hozott a fejünkre... Pletykálkodott rólunk és tönkre tette a jó hírnevünket. Most vagy három éve kb. elköltöztünk abból a faluból, ahol éltünk és három évig nem is tartottuk vele a kapcsolatot. Most viszont, több mint fél éve újra felvettük vele a kapcsolatot és így koronavírus és húsvét alkalmából ide jött hozzánk x időre. VISZONT EZ KEZD EGYRE KIBÍRHATATLANABB LENNI! Szóval mondja egész nap a hülyeségeit és 50x elmond mindent. Már régebben is anyukám meg apukám próbálta neki elmagyarázni, hogy ne mondjon el mindent 10x (volt hogy szépen és volt hogy egy kicsit ingerülten). De egyszereűen nem bírja felfogni! Nem is mond olyan fontos dolgokat, vagy pletykát vagy valami más baromságot. Óriási szerencsénk van, hogy most nem szabad kimennie, mert akkor megint lefog minket mindennek hordani...


Most jelenleg ott tartok vele, hogy reggel megszóltam, hogy ne mondja el ugyanazt a dolgot (amit tegnap is elmondott) 5x. Errefel pedig megsértödött, hogy ugyan olyan vagyok mint az anyám meg az apám...


Mit tegyek, hogy megértessem vele, hogy nem túl jó másoknak amit csinál? Én értem, hogy vannak olyan idős emberek, akik hát... ebutulnak, de ő még csak 65 éves és szerintem még lehet rajta változtatni... Csak nem tudom, hogy mit csináljak...



2020. ápr. 15. 10:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Dehogy demens! Tökéletesen tudja, hogy 5x elmondta úgyan azt a dolgot, sőt még van hogy vigyorog is rá nagyokat! De azért még akartunk neki egy esélyt adni és végülis eddig semmi rosszat nem csinált, azon kívül, hogy rohadtul idegesít mindenkit...
2020. ápr. 16. 08:49
 12/12 anonim válasza:
Jaj ne is mond, hasonló helyzetbe vagyok én is. De mi még ráadásul vele is lakunk anyával mert miután apa otthagyta nem tudott hova menni de nagyszülővel lakni... legrosszabb rémálom. Folyton pletykál, kibeszél minket mindenkinek pedig aztán anyának köszönheti, hogy még nem halt éhen mivel ő fizetett mindent, a nyugdíjával egyedül semmire nem menne. Mégis mi vagyunk a szaremberek a szemében és azt imádja aki egy szalmaszálat nem tett keresztbe érte. Ezt sose fogom megérteni de én nem tudok vele mit csinálni. Szerencséd, hogy nem laksz vele én azt mondom. Ha nekem nem kéne nap mint nap kerülgetni nem szólnék egy szót sem.
2020. ápr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!