Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kihasználnak a gyerekeim,...

Kihasználnak a gyerekeim, hogy vigyázzak az unokámra?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy én reagálom-e túl, ezért szeretném kérni a véleményüket. Van két gyönyörű unokám, akikkel nagyon szeretjük egymást, gyakran szoktam rájuk vigyázni. Azonban sokszor úgy érzem, hogy ezt nagy mértékben kihasználja a lányom. Amikor elhívtak magukkal nyaralni, és az unokám felébredt hajnali 5 órakor, felkeltettek engem, hogy menjek ki vele sétálni, mert ők aludni szeretnének 8-9-ig. Már inkább nem viszik magukkal a gyerekeket nyaralni, most viszont az az ötletük támadt, hogy akkor amikor ők nyaralnak, én is vegyem ki a szabadságomat, és legyen otthon a gyerekekkel (még dolgozom). Sokszor van, hogy megkérnek, hogy este 10-11-ig legyek náluk, amíg ők visszaérnek az esti programjukról, és sokszor az sem zavarja őket, hogy nekem még haza kell érnem, illetve másnap korán kelnem. Náluk is alhatnék, viszont akkor meg előző nap, illetve másnap is a dolgaimat is magammal kéne hordoznom, így ezt nem szoktam szeretni. Nem tudom, én reagálom-e túl a dolgokat, hiszen egyébként nagyon szeretek az unokáimmal lenni.
2020. máj. 23. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon durva, ingyen babysitter vagy, nem több.

Azért pofám nem lenne mást kirángatni az ágyból, hogy én tovább alhassak...vagy előre közölték, hogy gyerekcsősznek visznek el? Meg miért nem a gyerekek vannak nálad estig, és jönnek értük ők? Persze, kényelmesebb, ha nekik minden helyben van, és csak haza kell menni...csak éppen Neked lehet ez kész tortúra. Nálunk sose volt divat az ilyesmi, hiába a jó kapcsolat, azért az idősebb anyjával ilyet nem csinál az ember, és inkább nekem legyen fárasztóbb, kényelmetlenebb, mint neki. Nagyon önző a lányodék hozzáállása. Én a helyedben nem vennék ki akkor szabadságot, oldják meg! Jó kis szülők, értem, hogy jár nekik is a pihenés, de azért ne már a másik kárára pihenjék ki a gyerekeiket!

2020. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Savlekotő ***** válasza:
97%

Adják oda neked,konkrétan a gyerekekkel te foglalkozol többet,minek szülte őket,mert hogy szarnak rájuk kb..

70F

2020. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
nem reagálod túl. én se vennék ki szabit ez miatt !
2020. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Van egy olyan érzésem, hogy ezt te rontottad el valahol. Ha az első vagy mondjuk a második alkalommal szóltál volna, hogy neked sajnos nem fér bele a kedd esti 11-ig náluk levés, mert hatkor kelsz, és másfél óra buszozásra laksz tőlük, akkor nem kérnének meg ennyiszer erre.

Saját tapasztalataim alapján az együttnyaralás is fura, azzal a céllal, hogy majd a Mama jól vigyáz a gyerekekre helyettem, mi mindig csak ötösben mentünk a gyerekekkel. Viszont olyan volt, amíg még dolgozott anyukám, hogy megmondta, melyik 1 hetet szánja ránk a nyáron, amikor szabit vesz ki, és mehetnek hozzá a gyerekek nyaralni, én meg ahhoz igazítottam a többi programot, táborokat, saját szabimat, mert az én munkahelyem volt a rugalmasabb.

Tehát összességében 1-1 esti felvigyázás belefér, de inkább hétvégén dolgozó mama lévén, szabit vennék ki a nyáron, de akkor, amikor nekem is megfelel, és nem mennék el velük együtt nyaralni, mert az nem pihenés, hanem kommuna.

2020. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Jó pofátlanok, és még szépen fejeztem ki magam. Ha már amúgy is felkeltek a gyerek miatt, akkor már nem mindegy, minek kell külön mást felkelteni...? Durván kihasználják a maga jólelkűségét. Egy nagyszülő nem arra van, hogy bármikor elérhető ingyen bébiszitter legyen. Meg mi az, hogy "már inkább nem viszik magukkal a gyereket nyaralni"? Jó kis szülők. Nyilván jár nekik is a pihenés, amikor nyugodtan lazulhatnak anélkül, hogy a nyakukba mászna a gyerek, de személy szerint nekem elég vacakul esne, ha a saját szüleim engem lepasszolnának és mindig nélkülem mennének mindenhova. A többi pedig, hogy még mástól el van várva, hogy ne dolgozzon, meg késő este járjon haza (akkor is, ha tudják, hogy másnap korán kell kelnie)... A legközelebbi esetnél megmondanám, hogy nem tudok kikérni parancsszóra több szabadnapot, illetve ha korán kell kelni, de szívesen vigyáznék az unokára, akkor szólnék előre, hogy A) egy megadott időpontra legyenek otthon (bár ezt esélyes, hogy megszegik, tudván, hogy úgysem hagyja magára a kicsit), B) vigyáz az unokára és le is fektetni, így ők is addig programoznak ameddig akarnak, de akkor a lánya lesz olyan szíves és segít átvinni minden cuccot, ami másnapra kell, és visszavinni is. Ilyen esetekben szerintem az a helyénvaló, ha mindkét fél ad cserébe valamit a másiknak, de itt úgy látom, ők csak boldogan lepasszolják kedvük szerint a gyereküket, ön meg "legyen boldog, hogy unokázhat."
2020. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

"Amikor elhívtak magukkal nyaralni, és az unokám felébredt hajnali 5 órakor, felkeltettek engem, hogy menjek ki vele sétálni, mert ők aludni szeretnének 8-9-ig."


Nos, abban a pillanatban közöltem volna, hogy a te gyereked, te kelsz fel hozzá.

2020. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki nyugodtan a véleményed mert teljesen igazad van!
2020. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

A fölkelés az egy, ami nem tetszene, meg is mondanám.

De különben persze, hogy kivennék szabadságot az unokáimra vigyázni. Minden hétvégén is hozhatnák őket, annál jobb.

Ennél klasszabb kihasználás nincs a világon, mindenfélét csinálni az unokákkal.

Maradjon csak minél több idejük egymásra, hadd legyen több unokám.


Én is a mamánál töltöttem sokszor az éjszakát, és nagyon jó volt. Még a böhöm nagy diófa szekrény tetejére is fölmászhattam, és mindenféle rosszaságot csináltunk együtt.

2020. máj. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

8!


Azért az átlag embernek van ám saját élete is.

2020. máj. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

Imádom ezt a "saját élet" mantrát. Ami igazából semmi mást nem jelent, csak önzést, mások kirekesztését egy mondvacsinált ürüggyel.


"átlag ember"-ez a másik semmitmondó dolog.

2020. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!