Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kihasználnak a gyerekeim,...

Kihasználnak a gyerekeim, hogy vigyázzak az unokámra?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy én reagálom-e túl, ezért szeretném kérni a véleményüket. Van két gyönyörű unokám, akikkel nagyon szeretjük egymást, gyakran szoktam rájuk vigyázni. Azonban sokszor úgy érzem, hogy ezt nagy mértékben kihasználja a lányom. Amikor elhívtak magukkal nyaralni, és az unokám felébredt hajnali 5 órakor, felkeltettek engem, hogy menjek ki vele sétálni, mert ők aludni szeretnének 8-9-ig. Már inkább nem viszik magukkal a gyerekeket nyaralni, most viszont az az ötletük támadt, hogy akkor amikor ők nyaralnak, én is vegyem ki a szabadságomat, és legyen otthon a gyerekekkel (még dolgozom). Sokszor van, hogy megkérnek, hogy este 10-11-ig legyek náluk, amíg ők visszaérnek az esti programjukról, és sokszor az sem zavarja őket, hogy nekem még haza kell érnem, illetve másnap korán kelnem. Náluk is alhatnék, viszont akkor meg előző nap, illetve másnap is a dolgaimat is magammal kéne hordoznom, így ezt nem szoktam szeretni. Nem tudom, én reagálom-e túl a dolgokat, hiszen egyébként nagyon szeretek az unokáimmal lenni.
2020. máj. 23. 16:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
89%
Ah, értem. Tehát ha pl én, mint 50+ éves nagymama még heti 40 órában dolgozom es szombaton el szeretnék menni a barátnőmmel, vagy ne adj isten a pasimmal moziba mennék, vasárnap meg csak úgy simán pihennék egyet, akkor önző vagyok. A gyerek, aki ram passzolja az unokát kb nonstop, az ugye nem önző. Hát fiam, érthetően fogalmatok, hátha megerted: huyle vagy.
2020. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon csúnyán kihasználnak téged. Egy-egy család össze tenné a kezét ha egy nagyszülő csak havi egy alkalommal pár óra vigyázna a gyerekére/gyerekeire.. Többek között én is :) Beszéld meg velük hogy neked mi fér bele az idődbe úgy, hogy nem merülsz ki. Mondd el azt is hogy munka mellett hétköznaponként késő estig nem vállalod őket, mert másnap dolgozol. Ha megsértődnek akkor tegyék azt, nem nyugdíjas vagy hanem még aktívan dolgozol.+ neked is jár a kikapcsolódás és pihenés.
2020. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!