Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megtagadhatom a nagyszülőktől...

Megtagadhatom a nagyszülőktől a láthatást, ha gyerekkoromban vertek engem?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

ÍGY NEM.

Elöször is bizonyítani kellene a dolgot, utána meg bíróságon kérni határozatot arról, hogy nem engedélyezett a láthatás - de ezt csak nagyon komoly esetben mondják ki, az, hogy gyerekkorodban megvertek, nem ok általában.

2020. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Te, mint szülő, nem vagy köteles senki máshoz odaengedni a gyereked. Ha a gyerek másik szülőjéről lenne szó, az más. Nekem eszem ágában nincs az anyám közelébe engedni a lányomat. ÉS akkor most jön a rendőr vagy a bíróság ? :D
2020. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
"Te, mint szülő, nem vagy köteles senki máshoz odaengedni a gyereked" Tévedés. A nagyszülő is kérheti akár bíróságon keresztül is a láthatást, ugyanis joga van hozzá. Szóval nem ártana bizonyítani a nagyszülők agresszióját, nehogy árthassanak az unokájuknak.
2020. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

#3: Viszont az kb egy-két óra havonta, szülői felügyelet mellett.

Tehát el nem vihetik akkor sem.

2020. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

A birosagtol kerheti a havi egy lathatast. Ez tortenik, ha jogi utra terelik az ugyet. Addig pedig siman tilthatod. Birosagon viszont bizonyitani kell.

Engem Anyam sokszor durvan bantalmazott, viszont tesom kislanyahoz teljesen maskepp viszonyul. Mint egy tunderi nagymama. Soha nem bantotta vagy barmi...

2020. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha már nem vagy gyermeek, akkor azt csinálsz amit csak akarsz a saját családoddal. A szülőkön kívül senkinek sem szükséges a gyermekeket látnia. Minden erre irányuló kérdés megtagadható következmény nélkül.
2020. jún. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerűen nem engeded oda a gyerekedet ha te nem vagy ott ,vagy párod ennyi.

Engem is vért anyukám ,de az unokákhoz egy ujjal sem nyúlt soha .

2020. jún. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted.

Ha elmegy a bíróságra nagyszülői láthatást kérni és megadják neki, megmondod és írásban is tudatod vele, hogy az Xy játszóházban tudod neki biztosítani a havi 1-2 órát. Kb. a gyerek ellesz a játszóházban, a nagyi meg kétlem, hogy vidáman ugrálgat majd utána.

Így tudod bizonyítani a belépővel, hogy havi 1x a megbeszélt időpontban ott vagytok, ha a nagyi nem megy el azt is (vagyis ő nem tudja bizonyítani, hogy ott volt).

2020. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%
Én a helyedben megbocsájtanék. A szeretet mindent legyőz. A nagyszüleimmel pedig ezt egy családi ebédnél, ünnepségen megbeszélném higgadtan.
2020. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
10-es te nem tudod, miről beszélsz. Mint ahogyan a feletted szóló sem, aki szerint kell a szájas. Nektek halvány fogalmatok sincs, mit jelent a bántalmazó szülő, az életre megnyomorítás. Azt hiszitek, itt mindenki hülye tini, aki 1-2 pofon miatt nyávog. Szeressétek azt, aki testileg-lelkileg tönkretesz titeket, mi nem fogjuk. Mert az is egy beteges hozzáállás.
2020. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!