Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért vannak rám kiakadva, ha...

Miért vannak rám kiakadva, ha nem szeretnék rendszeresen a nagyszüleimhez elmenni?

Figyelt kérdés

Kb. minden hétvégén megyünk a nagyszüleimhez falura, egy 3 órára enni meg beszélgetni. Ez már kisgyerekkorom óta így van, sőt akkor még 1 hétnél sűrűbben is jártunk le busszal. Rendben szeretem a nagyszüleimet, de ez már nagyon sokszor volt, hogy elmentünk hozzájuk. Az utóbbi időben nem szeretnék már minden hétvégén elmenni. Itthon is maradnék, de erre meg az az anyám és főleg a nővérem reakciója, hogy:"de hát miért nem megyek el? Jöjjek el, ez milyen dolog, hogy nem akarsz, nem érdekelnek ők téged?" Én meg mondom, hogy de csak most nem szeretnék. Aztán mindig unszolnak, hogy jöjjek már. Aztán ha nem megyek el és itthon maradok akkor meg vannak sértődve, hogy biztos azért mert nem is érdekelnek a nagyszülők. A testvérem az most nagyon kifakadt, azt mondta rám, hogy:"Most nagyot csalódtam benned! Szégyelld magad, hogy ennyire le se sz*rod a családodat!" Szabályosan mérges rám, és szid érte, hogy nem jövök el. Most én nem értem, hogy miért kell ilyen hangnemben beszélni akkor, ha pusztán más kedvem van. Különben eddig rengeteget voltam náluk, minden családi ünnepen jelen voltam náluk(Karácsony, húsvét, szülinapozások, névnapozások stb.) Mindig oda megyünk ünnepelni. Mondhatnám, hogy jöjjenek hozzánk a nagyszülők csak az van, hogy már idősek és ezért nem fogom ezt mondani. Mindig ez van, hogy húzzák a szájukat anyámék ha nem jövök. Illetve azt is mondják, ha nem jössz el most, akkor a következő busszal menjek ki utánuk. Ha meg nem megyek el akkor meg vannak sértve ők is a nagyszülők is szomorúak, és nem akarnak adni ebédet, ha hazajöttek az anyámék. Értsék meg, hogy már meguntam ennyi év után, és nincs kedvem, mert ugyanaz történik amíg ott vagyunk. Már nem vagyok gyereke sem. Meg milyen érdekes, hogy van egy unokatesóm aki nem jár minden hétvégén el hozzájuk, csak családi ünnepekkor látom, és őt nem késztetik a szüleik arra, hogy: "de hát neked is el kell jönnöd." Persze neki nem csinálják ezt a drámát, neki nem kötelező eljönni, ha nem szeretne. Én pedig mindig le vagyok érte szidva. Most ez miért kell csinálni velem? Nekem meg ez nem esik jól. Én pedig azért lehetek megsértve mert ilyen kijelentéseket hánynak a szememre rólam, hogy: lusta, önző, nem érdekli senki. A nővérem és az anyám nagyon utálják, ha nem akarok jönni. Zavar az egész mindig amikor jön a hétvége akkor rosszul érzem magam, hogy megint végig kell játszani ezt a vitatkozást.

Más családoknál, hogy van ez a szokás?

Másoknál is ilyen rendszeresen járnak el vagy ez egyedi nekem?

És legfőbbképpen, más családoknál ha valaki nem jön el egy alkalommal akkor leszidják, és megsértődnek rajta?

Meg nekem van igazam a dologban vagy nekik?



2020. júl. 26. 09:47
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

13-as 71 és 75 évesek. Beszélgetnek velem, de aktívak és különben nagymama mindig tevékenykedik nem egy ügyefogyott, nagypapám is feltalálja magát jár ide-oda. Szerintem nem ez gyere unokám ülj az ágyam mellé mesélni valamit típus.

14-es és 15-ös anyai nagyszülők, és a másik szülő azért nem tud szólni, mert sajnos több mint 20 éve elváltak a szüleim, és már soha nem látják így egymást a nászszülők, a komoly válás miatt. Nővéremnek meg van épp valakije csak az a baj külföldről, különben meg ő haza jött Magyarországra több hétre.

18-as és 19-es különösen figyelemre méltó a válaszuk. A többi válaszolónak meg köszönöm a válaszát!

2020. júl. 26. 16:01
 22/30 A kérdező kommentje:

Egyébként ma is voltam már egy ilyen látogatáson hazajöttem, aztán anyám meg kiakadt, hogy nem vállaltam el egy több mint 100 négyzet m-es kert fűnyírását, ott az ebédlőasztalnál nyilvánosan szemre hányta, hogy nekem a nagymamám mindent megtesz értem kinyalja a seggem én meg ennyit nem vállalok el. Különben a fűnyírást a nagyszülők kérdezték meg, hogy szeretném-e mondták, hogy nem erőltetik rám. Aztán mondtam, hogy nem szeretném elfogadták, mondták, hogy akkor ők 2-en fogják aztán erre mikor eljöttünk onnan anyám meg szemre hányja itthon is, hogy ennyit nem teszek meg. A nővérem is mondta, hogy ennyit igazán meg kéne csinálni egy férfi embernek, ő biztos elmenne a helyemben.

Tehát engem nem is az akaszt ki, ha megkérnek a nagyszülők a segítségre, hanem ha nem vállalom el ott anyám meg a testvérem húzzák érte a szájukat, nem is a nagyszülők ma például. Én ezt nem szeretném megcsinálni értsék meg, és ne legyenek emiatt csalódottak anyámék szerintem. És akkor nem lenne ebből konfliktus meg vita.

2020. júl. 26. 16:05
 23/30 anonim ***** válasza:

ezek szerint a születésedkor széthullott a családod, és ilyen módon próbálja édesanyád fenntartani a családosdi látszatját.

nyilván neki valamiért fontosak a szülei - talán a kudarcként megélt válás okaként (is) -, erről vele kéne beszélned. hogy ezt te megérted, de neked ez sok.

és ne engedd magadat érzelmileg zsarolni. mert úgy tűnik, két anyád van. az igazi és a nővéred..

2020. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ha tényleg 20 éves vagy, elvárnád, hogy a 75 éves papa nyírja a 100 m2-t??
2020. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

23-as Valahogy úgy van.

24-es Nem várom el tőlük, csak ők 2-en már nagyon régóta gondozzák a kertet, és még mindig aktívan művelik főleg nyáron, a nagymama olyan fiatalos, hogy ő meg is csinálná egyedül, mert a nagypapa már kevésbé van olyan erőben. De azért ő is öntöz meg egyebek.

2020. júl. 26. 18:54
 26/30 anonim ***** válasza:

Igazad van, de valami nagyon megütötte a szemem...

Ezt írod: "nem akarnak adni ebédet, ha hazajöttek az anyámék". 20 évesen ez komoly? Nem adnak ebédet anyádék??? Miért nem csinálsz magadnak, meg esetleg nekik is?

Így egy kicsit olyan, hogy azért nem akarnak otthon lenni, mert nincs, aki vigyázzon rád.

2020. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Értem a szitut, hogy jó erőben vannak, de hidd el, ennyire idős már hamar elfárad ebben a melegben. Ha ennyire öregek, akkor azt a pár órát bekkeld ki náluk, tedd magad hasznossá, de ne menj minden hétvégén, találd ki, hogy randid van, mittudomén. Ha meg ott vagy, vesd be magad. Lenyírod a füvet és békén hagynak aznapra.
2020. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek, azt hittem valami 12 éves lány vagy.
2020. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

26-os Félreértés ne essék, ezt úgy értettem, hogy anyám azzal fenyeget szóban, hogy ha nem jövök el a nagyszülőkhöz enni akkor nem fogja engedni, hogy abból az ebédből egyek amit ott ettek. Mert mindig hozunk haza belőle.

27-es Jó ötlet.

2020. júl. 26. 19:54
 30/30 anonim válasza:
17-essel értek egyet. Utólag én is bánom, hogy nem mentem fel annyiszor ahányszor tudtam volna. Most itt lakom náluk, de már csak a nagypapám él, a nagymamám a napokban hagyott itt minket sajnos. Most gondolok bele, hányszor volt olyan amikor anyum kérdezte, hogy felmegyek a mamáékhoz, jössz velem? És én azt mondtam, nincs most kedvem. Persze sosem veszekedett emiatt velem, de nem esett jól neki.. A kiakadásodból + emiatt a fűnyírós sztori miatt is azt gondolom te még sajnos mindig csak egy éretlen tinédzser vagy, hiába vagy 20 éves, ugye a kor az csak egy szám... nem bántani akarlak én is későn jöttem rá a dolgokra, azt hittem örökké fognak élni (legalábbis rohadtul nem gondoltam bele hogy vajon milyen lesz ha ők már nem lesznek) és basszus... megtörténik és hiányzik nagyon a mamám. Nekem is volt csomó olyan dolog, amire azt mondtam nincs kedvem (megcsináltam de szájhúzva). Vagy hogy a mama miért mondta ezt, miért mondta azt, idegesít, megbántott mondjuk egy csipkelődős beszólással...Hogy nem akarok itt lenni, egyedül szeretnék lenni nyugalomban. Öregségére sajnos kibírhatatlan lett de akkor is szeretett, és én nem voltam ott mindig.. és utólag minden átértékelődik az emberben és nem hittem volna el senkinek ha ezt mondja nekem, ezt az ember a saját bőrén tanulja meg, úgyhogy előre olyat mondani hogy “engem nem érdekel, mindenki meghal úgyis” hát... ez nem ilyen egyszerű. Eszedbe jutnak a kis dolgok amikre nem figyeltél akkor, hogy mi idegesített akkor, aminek most örülnél. Lehet hogy ez csak most jön elő belőlem, mert gyászolok, de ezeknek a napoknak is el kell telniük valahogy, és nem jó érzés... Az nagyon igaz hogy akkor tudod kihez kötődtél igazán, amikor már nincs ott veled. Szóval én a helyedben, ha ér valamit amit mondok, menj fel, amikor tudsz, és ha megkérnek egy dologra csináld meg. Nekem nem az jön le a szövegedből hogy a nagyszüleid rossz emberek lennének. Hiába bírnak jól, a fűnyírás igenis inkább való egy 20 éves fiatalembernek mint egy nagypapának. Lehet hogy most jól vannak fizikailag de ez nem lesz mindig így. :(
2020. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!