Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a nagyszüleimmel hogy az hogy a boltokban sok embert látnak az nem azt jelenti hogy az embereknek sok pénzük van és a gazdaság "dübörög"?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 02:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy,és ezt a legőszintébben ,jóindulatból mondom. Engedd el ,mert csak te fogod felidegesíteni magad
2020. ápr. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Én fiatal vagyok, de 1:1 azt gondolom, mint a nagyszüleid.


A legtöbb emberen márkás napszemüveg és márkás ruha, márkás sportcipő.

Almás Nokia telefonok.

Az utak és a parkolók tele, SUV meg német prémium kocsikkal.

A plázákban megmozdulni nem tudsz.

SOK étteremben asztalt kell foglalni.

Videójátékokat vesznek a gyereknek és 400+ -ért építenek számítógépeket, csak játékra.

A fegyverboltok üresek gáz és gumis fegyver vonalon.

Mennek tovább tanulni felsőoktatásba, mert a legtöbbnek büdös a szakmunka.

...


De egy hihetetlen példa!


Melóhelyemmel szemben, van egy köves. Igen, különféle díszköveket árulnak. Olyan tömeg van.

2020. ápr. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 hollófernyiges ***** válasza:
66%
Múltkor, még a vírus előtt, voltam a beregszászi piacon. Zsúfolva volt, lépni alig lehetett és nem csak néztek, sokan vásároltak is. A környékén meg ott állt a sok BMW, meg Merci. Akkor ebből az következik, hogy dübörög az ukrán gazdaság, jól élnek az ottaniak, gondolom.
2020. ápr. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Almás Nokia telefonok.


Azaz 😂😂😂

2020. ápr. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Mondd meg nekik, hogy ne csak az M1-et nézzék és mozduljanak ki a Duna másik oldalára is.
2020. ápr. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként szerintem sem tudsz mit csinálni velük. Tuti Fideszesek, azoknak pedig nincs önálló, értelmes gondolatuk, csak kollektív, amit Orbán mond. Hiába minden statisztika, érv.
2020. ápr. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Sehogy. Miért foglalkozol velük? Az az ő életük és gondolkodásuk, a tied meg a tied. Egy másik világ. Legtöbbjük ott ragadt a saját fiatalkorában.
2020. ápr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Én azt tapasztaltam, hogy mivel a nyugdíj fix és jön minden hónapban - a nagyon alacsony nyugdíjasok semmi kis pénzét kivéve - az öregek többsége elégedett.

Sokan közülük úgy vannak vele, már öregek, jól van az úgy, ahogy megadatott, csak legyen mit enni, és valljuk be egy szocializmusban nevelkedett, élt, gyári melós, vagy egyéb egyszerű emberek szellemi szintje, kritikus gondolkodása nincs a toppon.

Simán bekajálják amit a TV-ben mondanak.

Nem világlátottak, nem iskolázottak, nincs kritikus gondolkodásuk, nem látják át a rendszert, a folyamatokat, sőt még épülnek is szellemileg lefele.

Én nem mondom, hogy minden idős ilyen. De a többség ezen a szinten vegetál.

Azért imádkozom, hogy öregasszonyként is megőrízzem a széles, gondolkodó látóköröm és a testi frissességem. Ne legyek megvezethető birka.

Sajnos ezeknek az öregeknek a leszármazottai sincsenek intellektuálisan a csúcson, persze vannak itt is kivételek, de a plebsz sajnos reprodukálja a szellemi nihilt.

Egyébként elgondolkoztató, hogy még itt a tiszántúlon is olyan járműfelhozatal van az utcákon, amit ilyen sűrűségben nyugaton sem látok.

Több tízmilliós luxusautók, népautók. A bevásárlókosarak fullon. A drága éttermek, klubbok fullon. Télen a Maldív szigetek alap, de az USA is csak egy kiruccanás. A nőiknek cici, orr plasztika, luxusruhák alap. Medencés, több százmillás okosház alap. Ha a NER-es fel.şzopókat kivesszük a halmazból, akkor is rengetegen vannak.

Ez az egyszerű lelkeket megtéveszti ám! :D

2020. ápr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Jól értem?


Aki idős és/vagy vidéki, az egyszerűen idióta, NER birka, buta senki?


Mindig elfelejtem, hogy a Budapesti levegő egyből értelmiségivé tesz.

2020. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

hát én emlékszem a gyerekkoromra amikor gazdasági válság volt és minden ételünk krumpliból készült, hús meg jó ha hetente volt (pedig szüleim dolgoztak). Ahhoz képest tényleg sokkal jobban élünk csak az emberek hajlamosak felejteni, viszont az idősebb generáció emlékszik az 50-es évekre. Szomszédom is mesélte hogy akkoriban a pincékben kucorogtak, a tank a kertjükön ment át és a család ebédje 1 db konzerv volt.


a jólétbe született generáció ezért hiszi, hogy szegénység van, mert nem élték át az igazi szegénységet. Még az én gyerekkorom is sétagalopp volt az idősebb világháborút átélt generációhoz képest.

2020. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!