Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet ezzel kezdeni? A...

Mit lehet ezzel kezdeni? A nagyszüleim neveltek fel és nagyon szerettek engem, mindent nekik köszönhetek és rajtuk kívül úgy érzem senki nem szeretett igazán. Miután meghaltak anyám elkezdte szidni nagyapámat.

Figyelt kérdés
Hogy egy vadállat volt aki verte őket és molesztálta is. Nemrég nagynéném is szörnyetegnek állította be a nagyszüleimet akik nem törődtek vele, nem szerették és nagyapám sokszor annyira megverte, hogy majdnem belehalt. Nekem ezt szörnyű hallgatni. Engem nem bántottak nem molesztáltak. Ha anyámmal ezt tette nagyapám akkor nem is értem miért bízott rájuk. Elveszik a gyerekkori emlékeimet és bemocsokolják azokat akiket szeretek. Úgy érzem ezt nem bírom el, mert így nekem semmi nem marad, senki aki szeretett volna. A szüleimnek nem kellettem és anyám bántalmazott is szóval kiborít az egész. Nem tudom mit kéne ezzel kezdenem? Mit gondoljak az egészről. Teljesen össze vagyok zavarodva.
2020. aug. 22. 20:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mondd meg édesanyádnak, hogy ő meg egy ugyan olyan undorító ember, téged meg nem érdekelnek az ő gyerekkori traumái, tartsa meg magának, majd te dolgozd fel helyette, nem? :D
2020. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Én beolvasnék nekik, hogy "Ahhoz képest, milyen vadállatok voltak a nagyanyámék, soha egy ujjal nem értek hozzám, és nem utolsó sorban ők legalább fel is neveltek, nem úgy, mint TI! Erről ennyit, veletek végeztem is egy életre!".
2020. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagynéném folyton bűntudatot próbál kelteni bennem neki milyen szörnyű volt miattam, mennyire háttérbe szorult meg el kellett költöznie mikor engem magukhoz vettek. Én nagyon sajnálom őt ezért, de nrm tehetek róla. Egy kisbaba voltam. Adtak volna intézetbe?
2020. aug. 22. 20:20
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg neki akkor azt is, hogy lehet menni édesanyádhoz kérdőre vonni őt, mert te bizony nem sokat tehetsz arról, hogy megszülettél.

(ez most alapvetően elég rosszul hangzik, de most mit lehet erre mondani?)

Amúgy meg ha ilyenekkel traktál, mondd meg neki azt is, hogy hogyha ennyire zavaró vagy, akkor akár békén is lehet téged hagyni. Határolódj el ezektől az önsajnáltató akcióktól.

2020. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha anyagilag nem fér bele, menj el TB alapon pszichológushoz, akkor nem kell érte fizetni. Szerintem vedd igénybe, csak nyersz vele.
2020. aug. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem inkább a rokonai szorulnak kezelésre.
2020. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ezek egymást sem szeretik.

De jó, hogy ezeket leírtátok sokat segít, hogy meg tudjam védeni magam. Más kívülről látni meg benne lenni.

2020. aug. 22. 20:29
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
6-os: azért a kérdezőnek se árt egy pszichológus, amiért mindezeket elszenvedte...
2020. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Ne búsulj!

Téged tisztességesen felneveltek, nem dobtak el, mint a szüleid. Az vezéreljen, hogy Te milyeneknek ismered őket, veled hogyan bántak. Ehhez tartsd magad és ne hagyd magad befolyásolni olyanoktól, akik az életedet akarják megmételyezni.

Minden jót!

2020. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező! Ha valóban nehéz ezeket feldolgozni, akkor valóban megpróbálkozhatnál orvosi segítséget kérni, de ezt neked kell érezni!

És ne foglalkozz velük, ilyen dolgokat a másik fejéhez vágni nagyon önző dolog. Ezek a dolgok az ő bajaik, nem a tied.

2020. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!