Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon nagy testvéri irigység...

Nagyon nagy testvéri irigység amit nem vesz észre senki, csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Öcsém jól keres, jobban mint én. Folyamatosan nyaralnak, mindent meg tudnak venni, legújabb telefont azonnal ha megjelenik, két pár éves autójuk van, szép 100 m2 2 éve épített ház. Mi külön kasszán vagyunk, de jól élünk. Mindenből kicsit átlagosabb van mint nekik, a feleségem sokat spórol. Az ő felesége takarítónőként dolgozott (nem vicc!), az érettségit is alig tudta lerakni. A testvérem és a család anyagi helyzetét megismerve nagy dirrel dúrral otthagyta az állását hogy ő soha többet .... Aztán rávette a családomat, hogy nyissanak nekik három barátnőjével (nálunk vidéken) egy szépségstúdiót. Ő lett a fodrász benne, a házat négyen megvették és átalakították (kb 10 millióba fájt a családra eső rész). Itt szépen elvolt 3 évig, de panaszkodott, hogy mekkora meló egész nap állni. Az én feleségem mesterdiplomás marketing manager, további képzésekkel, 3 idegen nyelv ismeretével. Az egyik legnagyobb marketinges cégnél vezető (saját csapata van, kettő is!). Szüleimnek is van egy marketinges cége, szépen jól hoz nekik a konyhára, jól megélnek. Havi 1-2 millió bejön nekik kb, szóval nem ultragazdagok, nem millárdosok. Egy ideje a feleségem apám kérésére elkezdett bedolgozni nekik alvállalkozóként, jelképes összegért (hogy tanulja milyen egy saját cég, mert előbb utóbb indítani akar, plusz apám betegeskedése miatt kellett a segítség).

Öcsém elkezdett rendkívül irigykedni! Azt vízionálta a barátainak, hogy nem elég hogy a feleségem millió felett keres havonta, még a szüleinktől is kap egy milliót (valójában 100 ezer forint!). Hiába mondta neki mindenki hogy százezer, nem hitte el, az akkor is millió! Beiratta a feleségét egy OKJ marketing manager képzésre (úgy tudom szerencsére ez azóta már meg is szűnt államilag). A szépségszalonba elkezdett nem bejárni, majd aprópénzért kiadta a helyét az üzletben, mert ő nem fog álldogálni egész nap! Az elvégzés óta fogja magát a csaj és kérés nélkül beállít minden reggel az öcsém fuvarozásával anyámék cégébe és leül egy szabad asztalhoz, hogy ő jött tanulni! Anyáméknak se tetszik de nem akarnak veszekedést!

Én hallottam másoktól hogy a testvérem mennyire irigy és azt találták ki, hogy én és a feleségem meg akarjuk szerezni a családi céget és gyorsan megelőznek most minket, benyomják oda napi 8 órában a nejét és akkor ő lesz beljebb a cégben mint az én feleségem aki havi 8-10 órát van ott kb. Apám persze azt mondja nekem, hogy nem fogja égetni magát és egy takarítónőt (sajnos valóban buta és rendkívül egyszerű a csaj) az ügyfelek közelébe engedni. Viszont azt a szüleim és senki a családban nem látja be, hogy ez színtiszta irigység! Azt mondják pont így jött ki a dolog. Hogyan lehetne felnyitni a szemüket? Amúgy ha örökösödés lenne, úgyis ketten örökölnénk azt a céget! Miért gondolja hogy most meg kell szerezniük?

Arra a legirigyebbek, hogy jött a feleségem miatt egy nagyobb külföldi cég, ő tárgyalt velük nyelvismeret és multis tapasztalat miatt. Szép kis pénzt hoz a szüleimnek, de ebből mi nem részesülünk! Az öcsém felesége azt mondja másoknak, hogyha ő ott ül mindig és jön egy ilyen cég újra, akkor majd ő lecsap rájuk és az ő ügyfelei lesznek majd és kikéri a ráeső pénzt, nem fogja hagyni hogy mi odamenjünk! Már mondta apámnak hogy legközelebb elhívja a barátnőjét tolmácsnak és nem kell ám az én feleségemet odahívni 200 km távolságból. Majd ő megoldja. Persze nem így lesz, de ez lenne a terve.


Mit kezdjek ezzel?



2020. aug. 20. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem tudsz tenni, a kivülállókkal foglalkozni fölösleges.

Két dolog:

Egyrészt apádnak kellene a testvéredet leállítani, a feleségét meg hazaküldeni, mondván, hogy aki nem munkatárs, az nem lehet benn a cégnél adatvédelmi okokból.

Másrészt nektek ajánlott lenne teljesen függetlenül dolgozni apád vállalkozásától, a közös családi munkáknak mindig összeveszés a vége.

2020. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát ezért nem kell mindenféle jöttment primitív, buta szemetet beházasítani egy jómódú családba, mert rögtön keverés lesz belőle. Én nem csinálnék belőle nagy ügyet, pusztán szembeállítanám a szüleimet és a testvéremet a tényekkel; a cég érdekét egy diplomás, több nyelvet beszélő, értékes referenciával rendelkező, segítőkész /vagy/ egy érettségit alig letenni tudó, anyanyelven kívül angolon alapszinten makogni sem tudó takarítónő képviseli, mint munkaerő?

Nem igazán világos, mi köze van a családi céghez egy szalasztott takarítónőnek/fodrásznak, ezen a szülők helyében is elgondolkodnék. Azért, mert kifogott magának egy ilyen jó partit, mint az öcséd, nem muszáj hallgatni a hülyeségeit, hogy ki örököl, meg anyám kínja, már bocsánat... Amennyiben ilyen menyem lenne, páros lábbal rúgnám ki nemcsak a cég közeléből, hanem az életemből is. Neki nincs joga örökségről beszélni, az öcséden keresztül csapódott a családhoz.

2020. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
*angolul, bocsánat...
2020. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

mivel jó módú, intelligens családról van szó, egyenlőséget akarnak meg ahogy a kérdező is leirta nem akarnak veszekedést.

Mivel komoly emberekről van szó szerintem nyugodtan le ülhetsz a szüleiddel és higgadtan komolyan beszélgess el velük,az tesódra és a barátnőjére figyelj mert az irigy ember a legveszélyesebb, legfőképp ha családban van mert akkor családon belül valamennyi hatalma is van mint az adott helyzetben, ne feltűnően de próbáld lebuktatni, mint pl az utóbbi válaszoló, elég nyomós indok minek van ott, minek ott tanul, és Apád nyomós indokkal veszekedés nélkül is el küldhet né mivel nem munkatárs ahogy feljebb említették ha ezért veszekszik akkor ez elég volna felnyitni a szüleid szemeit. Őszintén remélem jól rendeződik majd minden.

2020. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én apád helyében - mivel az előzményekből világos, hogy a nő dolgozni nem szeret - ellátnám szépen kvalitásának megfelelő munkával. Főzzön kávét, rendezzen iratokat (ha alkalmas rá), takarítson fel. El fog szállni a lelkesedés, ha nem csak üldögélnie kell 8 órát.
2020. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! Azért apám látja a helyzetet ahogy írtátok ti is meg én is, hogy nem engedi ügyfelek közelébe mert rontana a megítélésén a cégnek. Nem azért de az egész keze is színesre kitetovált a csajnak amit ebben a közegben még nem nagyon láttam senkin. De valahol tényleg azt akarják, hogy egyenlőség legyen a két gyerekük között így a menyek között is. Csak az iskola azért iskola. Ha azzal jött volna hogy segítsenek egyetemre menni neki és végigjárja az utat, arra nem szólnék semmit. De ez a kerülőút több mint bosszantó. Azért is adott pénzt a család arra a szépségszalonra, hogy a saját közegében, saját maga alakítsa a sorsát, ott ahova “való” (de csúnya ezt így leírni de ez az igazság). Csak meglátták mennyit keres(het) a feleségem és elborult az agyuk az irigységtől. Annyira pofátlan a csaj ahogy beállít minden reggel az öcsémmel (jól kitalálták mert ha elküldenék, együtt kéne őket elküldeni), hogy a szüleim nem tudnak ezzel mit kezdeni! Nem ehhez szoktak, nincs erre válaszuk. Ha elküldik, megmondják hogy ne járjon oda, akkor úgy érzik megsértik, veszekedés lesz és az is pakliban van, hogy akkor úgy fog tünni hogy az egyik menyük “be van véve a cégbe” a másik meg ki van zárva belőle.
2020. aug. 20. 11:50
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Igazán szomorú, hogy az öcséd lealjasodott egy ilyen szintig. És most nem a habitusára, hanem az “asszonykájára” gondolok. :(
2020. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%

Tényleg megszűnt az OKJ, helyette van nappali és esti tagozatos felnőttképzés. Én a helyedben megbeszélném apámmal a következőket, hogy úgy tűnjön, segíteni akarok a sógornőn:

"Figyelj, apa, nagyon rokonszenves Margitkától, hogy tanulni, fejlődni akar, de a cégnek a jelenlegi tudásával nem tud a hasznára válni. Ajánljuk fel neki, hogy támogatjuk a tanulmányait, keresünk neki egy kétéves felnőttképzést, mellette beíratjuk nyelviskolába, hogy rendesen megtanuljon angolul, ezeket mondjuk az öcsémnek kellene nagyobb részt fizetnie, hiszen az ő felesége, de a lényeg, hogy meg kell mondani Margitkának, hogy akkor dolgozhat itt a cégnek, ha leteszi az államilag elismert középfokú C típusú nyelvvizsgát angolból, és megszerzi a tanfolyamon a végbizonyítványt. Neki is meg kell értenie, hogy megfelelő végzettség és nyelvtudás nélkül nem tesz jót a cég presztízsének, ha ilyen beosztásban itt van." A lényeg, hogy a nő biztos, hogy nem fogja tudni teljesíteni, de ha el is kezdi, nyertek két évet.

2020. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Van ám bőr az arcon úgy, hogy a szépségszalonjába 10 milliót a család tett bele. Én higgadtan és józan fejjel, de kerekperec elmondanám neki, hogy ilyen presztizsű dologról akkor lehet szó, amennyiben sikeresen képes üzemeltetni azt a projektet. Családi vállalkozás közelében ugyanis beláthatóan nincsen helye olyannak, aki csődbe vinné a céget ne adj’ Isten, de még jobbik esetben sem tudja, hogy tulajdonképpen mi is a feladata...

Tapasztalatszerzésnek összeteheti a két kezét a fodrászatért, amivel a tetoválások alapján is legalább annyira jelzi, hogy nem Oxfordban végzett, hanem a salgótarjáni felnőttképzési centrum gyorstalpalóján. Szerintem nem a feleségedhez lökné azokat az ügyfeleket, akikre lecsap, hanem elkergetné őket a cég közeléből is. Érthető módon, hiszen normális ember/vállalkozás nem lát potenciált olyan helyen, ahol egy munkahelyi etikettet nem ismerő takarítónővel kell társalognia, akinek halvány fogalma sincsen a marketing világáról.

2020. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanis ez úgy a mekis szint lenne kb., amikor az első napos diákmunkásnak próbálja el Activity-zni az ember, hogy mit is szeretne ebédelni. Komolyan vehetetlen.
2020. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!