Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet ezzel kezdeni? A...

Mit lehet ezzel kezdeni? A nagyszüleim neveltek fel és nagyon szerettek engem, mindent nekik köszönhetek és rajtuk kívül úgy érzem senki nem szeretett igazán. Miután meghaltak anyám elkezdte szidni nagyapámat.

Figyelt kérdés
Hogy egy vadállat volt aki verte őket és molesztálta is. Nemrég nagynéném is szörnyetegnek állította be a nagyszüleimet akik nem törődtek vele, nem szerették és nagyapám sokszor annyira megverte, hogy majdnem belehalt. Nekem ezt szörnyű hallgatni. Engem nem bántottak nem molesztáltak. Ha anyámmal ezt tette nagyapám akkor nem is értem miért bízott rájuk. Elveszik a gyerekkori emlékeimet és bemocsokolják azokat akiket szeretek. Úgy érzem ezt nem bírom el, mert így nekem semmi nem marad, senki aki szeretett volna. A szüleimnek nem kellettem és anyám bántalmazott is szóval kiborít az egész. Nem tudom mit kéne ezzel kezdenem? Mit gondoljak az egészről. Teljesen össze vagyok zavarodva.
2020. aug. 22. 20:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Még senkivel nem beszéltem eddig erről és ma megint kaptam egy újabb adagot ami már nagyon sok volt. De nagyon köszönöm amit írtatok teljesen megkönnyebbültem :) és ha legközelebb ezzel jönnek hát jaj nekik. :) de távolságot is fogok tartani mert tényleg csak a bábjuk vagyok.
2020. aug. 22. 20:47
 12/18 anonim ***** válasza:
33%

"és ha legközelebb ezzel jönnek hát jaj nekik. :)"


Azzal minden tuti meg lesz oldva... Csak egy pillanatra gondolj bele a helyzetükbe. Ők azt látják, hogy azok az emberek, akik őket verték, terrorizálták, téged nem bántottak. Ez iszonyatosan nehéz lehet nekik.

Ettől még természetesen nem a te dolgod megoldani az ő helyzetüket, de olajat sem kell önteni a tűzre azzal, hogy mondogatod nekik, hogy szerinted milyen jó emberek voltak, akik őket bántották.

Az lenne a legjobb, ha egyszerűen nem találkoznátok.

2020. aug. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

egyetértek az előzővel.


és az sem lenne baj, ha megismernéd a szüleid múltját. (avagy hallgattassék meg a másik fél is)

sok mindent megértenél, miért viselkedtek így


nyilván nem ilyen módon kellene nekik se elkommunikálni a véleményüket és a sérelmeiket. és nyilván ez hosszú-hosszú idő..sok-sok seb, sok-sok fájdalom és sok-sok könny. talán csak most, hogy meghaltak a bántalmazó szülők mernek csak mindezekről beszélni. nekik se könnyű


de neked se az

2020. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Tudod ha az anyám anyaként viselkedett volna akkor egyetértenék ezzel. De terrorizált amíg csak lehetett és ahogy én láttam gyerekként a szüleit is rondán kihasználta a testvérével is mindig csúnyán viselkedett és lenézte és a problémáit mindig hazugságokkal intézte el. Úgy hogy nem igazán hiszem el, hogy a papám egy perverz volt. Én is nő vagyok, lett volna jele ennek. Azt elhiszem, hogy megverte de engem sosem ütött meg és most nem kezdem el soroni mennyi mindent tett értem. Szóval az első válaszolókkal értek egyet. Nekem nem kell mondogatnom milyenek voltak velem ők is tudják. De ha csúnyán beszélnek róluk azt nem fogom hagyni. Mert én csak hálás lehetek nekik és nagyon szeretem őket. És ez amúgy sem fair mert már nem tudják megvédeni magukat. Egy szörnyetegre meg nem bízom rá a gyerekemet. Én sosem bíznám rá az anyámra 10 percre sem. Egyebként meg tényleg megmételyezik az életem csak észre sem vettem eddig csak azt, hogy rosszul érzem magam ha beszélek velük. Csak már idősek és sajnálom őket de már magamat is hogy ezt ne hagyjam. Nem érdekel a múltjuk.....elmúlt.
2020. aug. 22. 22:37
 15/18 A kérdező kommentje:
12. Mert ha a nagyapám molesztál és laposra ver akkor most az anyámnak nem lenne nehéz? :) Már bocs de ő passzolt le nekik pár hónapos korombam, nem én kértem, hogy oda kerüljek. A nagynénémnek biztos rossz volt ezt elfogadom és sajnálom is érte. De bűntudatot had ne érezzek már, hogy engem nem vertek meg és ő háttérbe szorult. Ő 30 éves volt. Felnőtt ember. Nem volt már szüksége a szüleire az életben maradáshoz. Nekem 3 hónaposan igen. Ez van. Én sosem bántottam őt, ezt neki kellett volna megbeszélnie a szüleivel meg a testvérével. Nek velem.
2020. aug. 22. 22:47
 16/18 anonim ***** válasza:
12%
Fú de kinyílt a csipád. Ezek szerint mégsem vagy "teljesen összezavarodva".
2020. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy segítettek a hozzászólások :) igazuk volt.
2020. aug. 22. 23:31
 18/18 anonim ***** válasza:
82%

Fentebb amit írtál, józan ítélkezésedre vall. Az legyen a lényeg, hogy veled mit tettek. Ebben a tekintetben mások ne érdekeljenek. Őrizd meg a nagyszüleid emlékét és ne feledd, hogy mit tett veled anyád.

Ne sokat érintkezz velük (a nagynénivel sem kell), de főleg ne bocsátkozz velük véleménycserébe (érthetőbben: veszekedésbe), mert őket a magad igazáról úgysem tudod meggyőzni.

Jaroszlav Hasek cseh író Svejk a derék katona c. könyvében ezt mondja Svejk: "Mérgelődni annyit jelent, mint az egészséged tönkre tenni mások hülyesége miatt". Sokszor idézem ezt a mondatot. Neked is ajánlom, hogy szívleld meg.

2020. aug. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!