Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a normális gyakorisága a...

Mi a normális gyakorisága a nagyszülői újszülött unoka látogatásnak?

Figyelt kérdés

Én nagyot csalódtam. Értelmiségi szüleim március óta 1x látták az unokájukat. Tavasszal a vírusra fogták hogy nem jönnek a gonosz Budapestre, majd nyáron halogatták, hogy le van foglalva a balatoni szállás 2 hétre meg sok a teendő amióta kiszabadultak az önkéntes karanténból. Most újra nem jönnek mert jajj a vírus. Ők az értelmiségiek .... Párom szülei egyszerű gyári munkások, az anyja volt a legnagyobb segítségem. Szülés után 2 hétre szabit vett ki, hogy eljöjjön segíteni, azóta is hetente akár többször levezetnek 180 kilométert hogy eljöjjenek hozzánk ha csak pár órára is. Szüleim nagy csalódások sajnos, de váltig állítják hogy ez így a normális, mert a nagyszülőnek a születésnapokon meg Karácsonykor “van dolga”, nem neki kell felnevelni a gyereket (nem tudom mi a nevelés abban, hogy egy hónapban egyszer idenéznek).

Nálatok milyen gyakori a látogatás? Én túlzom el a dolgot és túl sokat várok el?


2020. szept. 13. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Pont azért veszik komolyan a vírust, mert ők értelmiségiek, és nem a facebookről meg konteó-oldalakról szedik össze a "tudást" a vírussal kapcsolatban.

Inkább az a meglepő hogy két értelmiségi embernek hogy lesz ilyen gyereke.

2020. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem ugyanabban a városban alapítottál családot ahol felnőttél, ahol a szüleid élnek, akkor el kell fogadnod hogy nem lesznek állandó szereplői az életednek.

Nem kényszerítheted rájuk hogy menjenek, akármi is az oka annak hogy nem mennek.

Amúgy ha nem szeretik Budapestet, akkor ti is mehetnétek hozzájuk, csak halkan mondom. De persze erre tuti van kifogásod, pl hogy túl pici a gyerek, meg ilyenek.

Nekik is van kifogásuk, pl a vírus. 1-1.

2020. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Ők inkább a vírusra fogják. Az is hülyeség, hogy csak sátoros ünnepen kell látni az unokát. Nekik ennyire van igényük. Nekem is rosszul esne.
2020. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Szegyenek a szuleid...valoszinu itt mas is van dologban! Esetleg a parod nem kedvelik...ezaltal az unokat se annyira. Egyik percrol a masikra nem lesz senki ilyen utalatos/nem torodom nagyszulo, tehat vagy ilyenek voltak mindig is, vagy tortent valami.

Az ertelmisegi meg semmit nem jelent, mert tapasztalataim szerint minel tobb a "papirja" valakinek, annal inkabb az erzelmi intelligencia rovasara megy.

Persze tisztelet a kivetelnek.

Az a normalis ahogy a parod szulei csinaljak, legy nekik halas, szeresd oket megerdemlik.😊


Amugy meg manapsag egy szakmunkas lassan tobbet keres mar, mint egy diplomas...es hat ertekesebb ugymond egy villanyszerelo, mint egy aktatologato jogasz (szamomra, ha vilagvege lenne egyertelmu lenne a valasztas kit vinnek az atombunkerbe😆), holott nekem is diplomam van, de most tanulok szakmat es igy mindket oldalt latom.

Szoval az ertelmes, intelligens embereknel semmit nem jelent a vegzettseg szintje...annal inkabb az, hogyan banik a csaladjaval, a kornyezetevel stb.

2020. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
"mert a nagyszülőnek a születésnapokon meg Karácsonykor “van dolga”" - ez szerintem kevés ahhoz, hogy érdemi kötődés / kapcsolat alakuljon ki, mert ezek az alkalmak azok, amik igazából a legkevésbé számítanak, hiszen sokszor "pofavizitek", de hát ha ők nem igénylik, akkor nem, ez van.
2020. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem normálisak, bár én tudnám a rokonaimat házon belül tartani, de nem, mind mozog összevissza, pedig nálunk már 3 intézmény zárva, van koronás ismerős 2 is..


Majd segítenek, ha a vírus lecseng.


Amúgy hogy nyáron nem mentek, az nagyon ciki, illetve nem is az, hanem hogy helyettetek balatonra mentek.


Normális láthatás heti 1, kétheti 1 alkalom(páróra) szerintem, vagy két három hetente egy nap. Az én anyám december óta nem volt kettesben az unokájával, de fotókat tud mutogatni róla a világnak és mindenelé híreszteli, mennyire szereti(amíg nincs a közelében 5 percet)

2020. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
A szüleidre és a gyerekedre is veszélyes a vírus.
2020. szept. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Anyósom kétnaponta jön látogatni, nagyon cuki, nagyon rendes, de nekem ez kicsit sok. Amikor megszületett a lányom, akkor is kb kétnaponta jött, meg is őrültem volna, ha két hétig folyton itt dekkol. Anyám még nem látta az unokáját. Ő is a vírusra fogja. Nagy hangon mondogatja, hogy de mennyire várja már, hogy végre lássa, és jajdemilyen nagyon hiányzik neki és megőrül a hiányától, az egyik kérdező anyukájához hasonlóan büszkén mutogatja hetedhét országnak a fotókat, de őszintén szólva nem valami hiteles. Ez a másik véglet, de anyámat ismerve nem mondhatnám, hogy csalódtam, mert ahhoz az kellett volna, hogy mást várjak tőle. Hát ez ilyen :)
2020. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Én negyedévente találkoztam a nagyszüleimmel, elég is volt, ezt a hagyományt követtem.
2020. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Normális lenne ilyen kicsi esetén a havonkénti látogatás, amennyiben dolgoznak, messze laknak, ha közel, akkor meg a heti, esetleg gyakoribb, de akkor szóljanak előtte telefonon. Az, hogy most vírus van, ez befolyásolhatja őket, de hogy magadra hagytak, erre nincs mentség, ne is menjenek gyakrabban, csak gond lenne a viselkedésükből. A gyereked nem is fogja megismerni őket.
2020. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!