Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a normális gyakorisága a...

Mi a normális gyakorisága a nagyszülői újszülött unoka látogatásnak?

Figyelt kérdés

Én nagyot csalódtam. Értelmiségi szüleim március óta 1x látták az unokájukat. Tavasszal a vírusra fogták hogy nem jönnek a gonosz Budapestre, majd nyáron halogatták, hogy le van foglalva a balatoni szállás 2 hétre meg sok a teendő amióta kiszabadultak az önkéntes karanténból. Most újra nem jönnek mert jajj a vírus. Ők az értelmiségiek .... Párom szülei egyszerű gyári munkások, az anyja volt a legnagyobb segítségem. Szülés után 2 hétre szabit vett ki, hogy eljöjjön segíteni, azóta is hetente akár többször levezetnek 180 kilométert hogy eljöjjenek hozzánk ha csak pár órára is. Szüleim nagy csalódások sajnos, de váltig állítják hogy ez így a normális, mert a nagyszülőnek a születésnapokon meg Karácsonykor “van dolga”, nem neki kell felnevelni a gyereket (nem tudom mi a nevelés abban, hogy egy hónapban egyszer idenéznek).

Nálatok milyen gyakori a látogatás? Én túlzom el a dolgot és túl sokat várok el?


2020. szept. 13. 14:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ hogy milyen messzi laknak, dolgoznak-e még, és milyen a közlekedés.

Szerintem ennek nincs köze ahhoz hogy valaki értelmiségi vagy sem. Egyszerűen érdekli az unokája vagy nem. De igazából el is mondták hogy csak eseménykor fogják meglátogatni. Nyáron kevés volt az esélye higy megferrőződjenek még Pesten is arra a kis idő alatt ha betartják a szabályokat mint kézfertőtlenítés, és maszk. Amúgy meg fel a vonatra, le a vonatról, és be egy taxiba hogy ne kelljen metrót használni (így még kevesebb emberrel érintkezni). Természetesen a legegyszerűbb lett volna kocsival menni. Most hogy sok a beteg már csak a kocsit ajánlom nekik.

Amúgy ha messzi laknak úgy nyilván nehezebb, te fogod látni hogy mennyire van igényük arra hogy lássák az unokát, ha tényleg nem tudnak menni pedig szeretnének te is leviheted. Ha tényleg akarják. Ha nem akkor nem lehet erőltetni.

2020. szept. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Csak autóval járnak amúgy, tömegközlekedésen nem ültek 20 éve, 2 autójuk van.
2020. szept. 14. 11:33
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha kocsival mennek nincs értelme a vírusra fogni. Be a kocsiba és ki a kocsiból a házatoknál. Így tök mindegy melyik városban laktok.

Szerintem nem túlzod el.

2020. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Anyós 2x volt nálunk a másfél év alatt, 1x este 8kor beállított, pont fürdésre, el is küldtük, jöjjön legközelebb, na azóta sem volt...

Anyáék 10kmre laknak, ők sem nagyon jönnek.

Van két kiseb tesóm, őket hordja suliba, edzésekre, mellette dolgozik, így kb otthon sincsenek. Hétvégén, vagy ha valamelyik nap esetleg nincs edzés, mi megyünk hozzájuk.

Totál nem volt segítségem, nem is hiányzott.

2020. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azon kívül hogy nem mennek személyesen látogatni érdeklődnek a pici után rendszeresen? Sajnos a távolság elég rendesen betesz az unoka-nagyszülő viszonynak, persze az nem mentség ha meg sem próbálnak egy fenntartható kapcsolatot kialakítani. Manapság (itt a gyakorin is) elég sokan panaszkodnak hogy a nagyszülőket nem érdekli az unoka, élik a saját életüket, el vannak. Kifogások kifogások hátán. Erőltetni úgysem lehet ha maguktól nem igénylik a személyes találkozásokat. De ahogy írod legalább szülinapokon, karácsonykor gondolnak az unokára, letudják a kötelezőt.
2020. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!