Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megromlott kapcsolatom a...

Megromlott kapcsolatom a Nagyszülőkkel, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy az egyik családtag költözött egyik házból a másikba, ami bútor cserét is jelent, a régi bútorokat szétosztogatta, hozzánk is hoztak néhányat.

Ezt a költöző személyt most hívjuk XY-nak.

Egyszer a nagyszüleim felhívtak, és mondtam nekik, hogy én nem leszek itthon a munkám miatt (gyerekekkel foglalkozok, és ha hívnak, mindig megyek, amúgyis szükségem van a pénzre a tanulmányaim miatt), és elkezdtek velem üvölteni telefonon keresztül, hogy mit képzelek én, hogy el merek menni, mikor hozzák a bútorokat, üvöltöttek velem egy sort, hogy ki fogja az embereket irányítani, szóhoz sem hagytak jutni, majd lecsapták a telefont.


Megjegyzem: XY-nal előző nap megcsináltuk a helyet az új bútoroknak, a költözés napján XY-nak volt 5-6 barátja, akit elhozott, hogy berakják a bútorokat a helyükre.

XY azt is megmondta, hogy rám csak előzőnap van szükség a helyek megcsinálásához, ő amúgyis tudja, melyik bútor hova megy. És a nagyszüleim csinálják a cirkuszt, hogy elmertem menni a munkám miatt?


Most meg csodálkoznak, hogy csak a kötelező köszönést ejtem meg, nem számolok be nekik semmiről, nem beszélgetek velük, nem vágok feléjük "vidám képet", stb. Egyszerűen képtelen vagyok feléjük nyitni, bezártam előttük minden kaput, ami a lelkemhez vezet, mert nem bírom, haragszom rájuk. Nem mentség, hogy "idősek",mert akkor sem bánhatnak így a fiatalokkal. Tudom hogy meg kellene bocsátani, de jelenleg képtelen vagyok, nem tudok színlelni, hogy minden rendben.


Valaki volt hasonló helyzetben? Mit kellene tennem?

22/L



2020. szept. 16. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Most ez az egy eset miatt romlott meg a kapcsolatotok?
2020. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Helyre kellett volna oket tenni, ahogy XY-nak megmondani rendezze o a nagyszulokkel, mert o mondta hogy nem lesz rad szukseg.


Amugy senkivel nem kotelezo jopofiznod, herotom van a csaladi szonyegala soprestol es kotelezo latogatasokrol, jopofizasoktol. En kb 3szemellyel tartom a kapcsolatot az egesz csaladbol, mert mind akasztani valo kategoria, nincs rajuk szuksegem, kicsinaltak gyerekkoromtol fogva.

2020. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha zavar, márpedig nyilván, ha kiírtad, akkor nem kellene duzzognod. Az első adandó alkalommal eléjük kellett volna állni, hogy indokolatlannak érezted a kirohanást, mert ti megbeszéltetek, megszerveztetek mindent, és amit csináltak, az nagyon rosszul esett. Most sem késő, ilyen piti 1 perces dolog miatt kár haragot tartani, lehet nem is értik, hogy mi a bajod.
2020. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
"Nagyi, papi: Azért dolgozom hogy legyen nyugdíjatok. Amúgy meg 22 évesen megtudom beszélni Xy-al hogy mi kell neki és hogy."
2020. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyesmin túl kell tudod tenni magad, különben pár év, és szétesel idegileg. Nem piszkálni akarlak, de az életben adódó problémák közt ez semmi. Ha mindenkivel megszakítod a kommunikációt, aki ilyet tesz, akkor pár év, és hótt egyedül maradsz. Az emberek nem szentek, rengeteget hibáznak, veled szemben is. Le kell tudni nyelni, nyilván attól fogva nem bízol bennük, de ezt ne mutasd, mert csak magadat szolgáltatod ki a durcáskodással. Úgy is elzárhatod a szívedet, hogy nem mutatod ki feltűnően. Ne add ki magad, ne mutasd ki nekik az érzelmi gyengeségedet, mert bizony ha látják, hogy ekkora a hatásuk réd, máskor is piszkálni fognak a hatalom érzéséért.
2020. szept. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!