Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megszakítanátok a kapcsolatot...

Megszakítanátok a kapcsolatot a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt amikor 8 éves voltam, apukámmal éltünk, aki alkoholista, és a hátralévő életem megkeserítője lett.

Egyedüli támogatást a nagyszüleim jelenthettek (apukám szülei)


Leírom, mert fontosnak tartom a történet szempontjából,hogy papám a bankszférában dolgozik, igencsak magas pozícióban, rengeteg pénze van.

Gyerekként, egy alkoholista apa mellett nyomorogva ők inkább csak lelki segítség voltak, de néha adtak 10-20 ezer forintokat is nekem.Ez semmire nem volt elég, de mégis hatalmas segítséget jelentett nekem.


Nekik teljesen irreális a valóságképük, olyan szinten,hogy egyetértenek pl. a 47 ezer forintból meglehet élni mondattal is.Nem azért mert politikailag azonosulnak a mondat szellemi kigondolójával, ők maximálisan így gondolják.Csak okosan be kell osztani - ezzel egészítik ki.

Így vannak igencsak bosszantó kijelentéseik, és nem lehet zöld ágra vergődni velük.

Ugyanakkor sokszor más kérdésekben, vagy akár a hallgatásukkal is sokat segítettek nekem, valahogy azt érzem,hogy hálás lehetek nekik.

Elvittek nyaralni Amerikába jó pár éve, ha nyáron náluk voltam mindig éttermekbe jártunk, és olyan helyekre jutottam el velük ahová amúgy soha sem lett volna esélyem.

Mindig megértettek ha apukámról panaszkodtam, és sokáig úgy éreztem,hogy ők azok akikre bármikor számíthatok.


Az utóbbi időben minden döntésemet kritizálták, minden pozitív tettemet lekicsinyítették.Fél éve vettem meg álmaim autóját, ami egy oldtimer korú autó, bár ezt az ára nem tükrözi, egy fiatal és modern autót tudtam volna az árából venni.

Amikor kisgyerek voltam ez az autó akkor volt "fiatal" de inkább középkorú, és anyukámnak a nagy kedvence volt, nagyon sokszor azt beszéltük,hogy veszünk majd egy ilyet, és együtt fogjuk vele bejárni a világot.

Hát ez már sosem fog összejönni, de amint megvettem a kocsit akkor úgy éreztem,hogy kerekebb, és jobb lett az életem.

Míg nem jöttek mamámék akik, lehurrogták,hogy hogy vehettem egy ilyen régi szart ennyi pénzért, meg amúgy is, hogy engem átvágtak, és így tovább.

Fájt, de tudtam,hogy ez lesz a véleményük, így tűrtem.

Aztán a napokban elmentünk mamámmal apukámhoz, és ők elkezdtek beszélgetni, én a másik szobában voltam.

Nem tudom,hogy miből gondolták,hogy nem hallom, de apám,-ahogy mindig- elkezdett szidni,hogy ő nagyon szeret engem, de milyen gyerek vagyok,hogy neki nem adok egy forintot sem (amit eltudna inni), és hogy nézzem meg ő milyen körülmények között él, miközben én megvettem azt a szar autót, mert arra van eszem.Továbbá apám kilátásba helyezte,hogy ő nem fizeti tovább a házra felvett hitelt, amit azért vett fel,hogy engem felneveljen (valójában elitta a javát) és,hogy vigye a bank, úgyis én bukom az örökségem nem pedig ő.

Erre mamám hevesen elkezdett helyeselni,hogy mennyire igaza van, fizessem én a ház törlesztőjét ha örökséget akarok, (azért,hogy az alkoholista apámnak ne legyen gondja az elivott tartozásra és legyen hol laknia), meg hogy olyan vagyok mint egy ostoba kisgyerek aki a hülye anyjával kitalálta,hogy kell az a szar autó, és meg is veszem mert annyi eszem van.


Nem tudom,hogy mennyire jön át, itt nem csupán az autóról van, szó.Ez egy mindennapi használatra tökéletesen alkalmas, és megbízható kocsi, akad még belőlük pár darab az utakon.Nekem sokat jelent ez a márka, ez a típus.

Ezen kívül bánt,hogy lenézik a döntésem, és hogy mamám ennyire egyetértett apámmal, miközben előttem mindig azon volt kiakadva,hogy hogy lehet valaki ilyen apa.

Mindig azt mondja amit hallani akar az akivel beszél?!


Egyre inkább úgy érzem,hogy nincs rájuk szükségem, mert csak kritizálnak, de nem dicsérnek.Bármit csinálok, az nem jó.Ez nem erősít, inkább gyengít.Felnőtt ember vagyok, és túlságosan beleszólnak az életembe.Azért mert megosztom velük a gondjaim panaszaim (miután kérdezik, és miután tudják,hogy ők a nagyszüleim, és az egyetlen olyan emberek akikről tudnom kell,hogy meghallgatnak és megértenek)


Félek,hogy megbánnám, mert öregek, nem fognak örökké élni.Sokat köszönhetek nekik, sok szép emlékem van velük, de sokadjára sem értik meg,hogy bántanak az ilyen megjegyzéseikkel, és rombolnak.Ez nem az első ilyen eset.

Azt várnám,hogy "szar döntést hoztál az autó vásárlással, de megértünk, használd egészséggel" és pont, soha többé ne hozzák fel - szerintem így lenne helyes.

Ezt viszont hiába mondom nekik, ők mindig ilyenek voltak, és ilyenek is lesznek.


2018. szept. 6. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Azért a kapcsolatot emiatt ne szakítsd meg velük.

Lakj egyedül, tartsd fenn magad egyedül, akkor a pénzköltésedbe kevésbé fognak belelátni. Nem muszáj még arról sem tudniuk, hogy egyáltalán van autód.


Nekem sokkal inkább az az elszomorító a történetben, hogy legalább 10 éven át hagyták, hogy alkoholista fiuk nevelje az unokájukat. Az emberséges megoldás az lett volna, ha kérelmezik, hogy ők lehessenek a gondviselőid, tekintettel apukád alkoholizmusára. Aztán akkor nem egy alkoholista mellett nőttél volna fel.

2018. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2018. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem megszakítani nem kell a kapcsolatot, csak redukalni a találkozások számát. A hitelt ne vedd át apadtol, éld a saját életed. Én megértem hogy megvetted az autót, legyen benne örömöd, ne hallgasd másokra.
2018. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Lecserélném a telefonszámomat, bepakolnám a cuccomat a kocsiba és eltűnnék.


Nincs az az előzmény, amiért hagynám magam tovább mérgezni.

2018. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Papám valójában nem az igazi nagypapám, ő mamám második férje, tehát apukám nem is az ő gyereke.

Viszont nagyjából azóta házasok amióta én élek, és az igazi papámat nem is ismertem, szóval magától értetődő,hogy őt tartom a nagypapámnak.

Viszont neki vannak saját gyereki, unokái az első feleségétől.

Ezért megértem,hogy én nem vagyok neki olyan "fontos".

Szerintem többek között ezért is hagyták, hogy apám mellett legyek.

Meg neki zűrösebbek a saját gyereki is, meg az unokái is, úgyhogy engem letudtak 10-20 ezerrel meg egy-két nyaraltatással.

Mamám meg jelentéktelen mennyiségű pénzt vitt haza papámhoz képest, úgyhogy neki nem sok szava van/volt.

Mondjuk legkevésbé ez fáj.


Így is külön életet élek, csak sokszor találkozok velük.Nagyjából mindent tudnak rólam, én eddig bíztam bennük, mindent elmondtam, de csak a negatív kritika jön az utóbbi időben, holott pont most kezdek el kitörni a saját nyomoromból.

2018. szept. 6. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne szakítsd meg velük a kapcsolatokat, de minimalizáld a találkozásokat, és tanuld meg egy életre, hogy bármit veszel vagy elérsz, ne közöld velük. Elég kétszínűek, de mégiscsak a nagyszüleid, többnyire jól is bántak veled.

Egyébként az én mamám is meghülyült öreg korára, és sokszor érzem úgy, hogy nekem ebből a kétszínű, agymosott asszonyból egy életre elegem van - de ilyenkor arra gondolok, gyerekkoromban mennyire szerettem, meg milyen jók voltak hozzám papámmal együtt. Engem is állandóan megbánt a megjegyzéseivel, vagyis inkább felidegesít. Ilyenkor rászólok, vagy simán hagyom, hadd mondja és oda se figyelek rá. Neked is ezt tanácsolom.

Az alkoholista apádat viszont tényleg nem kellene se látogatnod, se beszélni vele. Fizetni meg eszedbe ne jusson, mivel még ha lennél olyan buta is - remélem nem vagy - hogy beveszed az örökségről szóló dumát, ő azt a házat bármikor eladhatja a halála előtt, és akkor neked nem lesz örökséged.

2018. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem szakítanám meg ezért. Azt írtad, hogy sok szép közös emléketek van. Biztosan szeretnek. De idővel a legtöbb idős elég fura lesz, megvan a saját véleményük, ahhoz ragaszkodnak. Ezt nem kell magadra venni. Attól te még úgy éled az életed, ahogy akarod.

Mamád meg gondolom, nem akarja látni, hogy milyen apukád.

2018. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze... Papa nyilván a takarítók főnöke a bankban.
2018. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!