Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hozzátartozó halálakor mit...

Hozzátartozó halálakor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos a mai napon hunyt el egy közeli hozzátartozóm hosszan tartó ápolás után, sokszor részt vettem benne. Én még iskolába járok és nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e menni. Mélyen érint, még mindig nem tudom feldolgozni. Hirtelen sok minden előjött zuhatagként, az egészségügyi dolgozók hanyagsága és hozzáállása két különböző kórházból is. Nagyon rossz érzés, hogy az elejétől a végéig vele voltam, végig néztem a szenvedését, a dolgozók helyett végeztem a munkát, ők meg nyugodtan teázgattak (egyébként is ápoltam volna, de képesek magukra hagyni embereket). Néha sikerül elterelni a gondolatokat, néha pedig előjön a sírás. Az iskolában tudnék-e koncentrálni? Elterelné a gondolataim? Vagy inkább pár napig maradjak otthon? Járt már más hasonló cipőben?
2020. okt. 6. 21:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező inkább maradj otthon, ha doki nem ír ki kérd meg osztályfőnöködet,valószínűleg megérti.


Hát én csak a saját tapasztalatomat tudom csak leírni dokikkal ápolókkal kapcsolatban kórházban voltam műtéttel, lényegében szartak rám, műtét után mikor már rendesen a halálomon voltam, (elfertőződött) csak akkor voltak foglalkozni a helyzettel, addig szarták le az egészet, mikor jobban lettem egy kicsit de még szó szerint haldokoltam, azonnal haza akartak küldeni, gondolom megdögleni. Valami csoda folytán túléltem, természetesen előtte és utána is tartották a markukat, ha lett volna bennem annyi erő hogy agyonverjem a dokit mikor elkezdte húzni a pofáját hogy mi az hogy nem fizetek "hálapénzt" simán agyonvertem volna.

Ráadásnak nem egy alulfizetett túlhajtott emberkéről van szó, bent teázgattak/röhögcséltek, egyáltalán nem vették a munkájukat komolyan.


Háziorvosom pl ha bemész meg se néz annyit kérdez mi bajod van, nem a tüneteket, hanem hogy mi a bajod, ha csak a tüneteket mondod max kiír táppénzre, gyógyszert kiírni na azt nagyon tud igaz hogy nem jó arra a betegségre de 2-perc alatt kiírja, olyan bunkó mint az állat, ha nem lenne a neve előtt hogy Dr simán elmehetne 8-általánost végzett közmunkásnak,mondjuk ez sértő rájuk, ők legalább képesek emberként viselkedni.


Az üzemorvos szintén rád se néz, pénz a zsebbe és jónapot.


Másik megyében Rokonom leesett a létráról felszakadt a hasán a bőr 15cm hossz, kb 3cm mély lényegében láttuk a zsírt, bekötöttem marha gyorsan, kocsiba beült, nyélgázzal be a kórházba kb az egész volt 20 perc, szóltam az egyik ápolónak hogy nagy a baj, jó gyorsan ránézett, locsolt rá betadint, gyorsan leragasztotta elment szólni a dokinak hogy nagyon gyorsan varrni kellene, doki kinéz közben evett valami péksütit végignézett rokonomon,(eléggé sokkos volt) becsukta az ajtót és 1-óra múlva kijött és szépen elsétált, utána jött másik doki, ő meg hüledezett, ő varrta később össze.


Eddig se 2 fillért kerestek és ezeknek emeltek... Hányadék ez az ország.

2020. okt. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom mennyi idős vagy, de szerintem beszélj a szüleiddel. Igazolhatnak egy évben 3 napot, pont az ilyen esetekre találták ki.


A hanyag orvos-nővér téma kapcsán pedig szerintem sokaknak vegyes érzései vannak. Vannak tényleg lelkiismeretes egészségügyi dolgozók, meg olyanok is, akiket inkább kikergetnék a kórházakból. Itthon a TB-t a nagy büdös semmire fizeted. Perkálod évekig a milliókat, aztán akármi bajod van, úgyis magándokihoz fogsz menni, ha nem akarsz megnyuvadni...

2020. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
38%

"A hanyag orvos-nővér téma kapcsán pedig szerintem sokaknak vegyes érzései vannak. Vannak tényleg lelkiismeretes egészségügyi dolgozók, meg olyanok is, akiket inkább kikergetnék a kórházakból. Itthon a TB-t a nagy büdös semmire fizeted. Perkálod évekig a milliókat, aztán akármi bajod van, úgyis magándokihoz fogsz menni, ha nem akarsz megnyuvadni..."



Ezért nem írtam hogy minden orvos semmirekellő, kb 20-ból 1- normális és érti is mit csinál, pont az a pláne az egészben hogy nem csak nekik emelnek hanem a semmirekellő szutykoknak is.

2020. okt. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Végül bementem az iskolába tegnap, 2 órát bírtam ki. A 2. óra szünetében reggeliztem, közben folyamatosan járt az agyam. Muszáj volt kimennem a folyosóra sétálni, elsétáltam egészen a bejáratig. Ami a bejáratnál fogadott, az romba döntötte újra az egész napom. Tele volt égő mécsessel az iskola kapuja, megakadt a szemem rajtuk. Meghalt az egyik tanár a suliban. Nekem meg a nagyszülőm járt a fejemben és ez a sok mécses csak rontott a helyzeten. Azonnal visszamentem a terembe, összepakoltam és szóltam a többieknek, hogy rosszul érzem magam, muszáj eljönnöm. Kisiettem a folyosóra és már rám tört a sírás. Hazafelé a buszon is kellett sírnom.

Ma és holnap nem megyek, fel kell dolgoznom. Különösen szomorú érzés, hogy végig néztem a szenvedését és már nem tudom visszafordítani az egészet.

2020. okt. 8. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!