Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meddig lesz még látogatási...

Meddig lesz még látogatási tilalom az idősotthonokban?

Figyelt kérdés
Mi van, ha meghal közben a nagyapám, és a tilalom miatt nem láhatom? Nem gondolnak bele, hogy ami hátravan, azt had éljék már úgy az öregek, ahogy nekik jó? Elvágják ezzel őket a családjuktól. Más is van ilyen helyzetben? Én értem, hogy így próbálják védeni őket, de ez se jó.
2020. okt. 7. 13:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Ne kezdjetek mér el veszekedni az oltásról, nem ez a téma most.
2020. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

Egyetértek,most nem ez a téma!

Ha ennyire problémázol a vakcinán akkor írj ki egy kérdést róla.

2020. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

Ezt ugye te sem gondopod komolyan? Egy ilyen otthon tele van 80 fölötti krónikus betegségekkel küzdő emberekkel. Szerinted mi történne, ha megfertőződnének? Hogy döntöd el helyettük, hogy hogy akarnak élni, vagy meghalni? Mi van ha egy cukorbeteg néni még élhetne és szeretne is élni 5 évet, de te beviszed a fertőzést, mert a nagypapád inkább szeretné vállani a kockázatot? Az otthonok nem elfekvők. A nagymamán önként ment be és évekig csak azért volt bent, hogy főznek és mossanak rá, de hétvégente jött hozzánk, talákozott a testvéreivel, nyugdíjas kirándulasokra járt, mászkált a városban, nem a halált várta.


A másik oldalról meg, ha 4-5 pesti úti otthon méretű nagyobb otthonba bejut a vírus és simán 500 ember kórházba kerül miközben kb 2000 intenzív osztályos ápoló van az országban, akik profi módon mozognak lélegeztetőgépek között. Ők több műszakban dolgoznak, egyszerre 1 ápolóhoz két lélegeztetőgép tartozhat a protokoll szerint, de legyen 4. Szerinted hány nap alatt jutnánk el oda, hogy annyi idős kerül kórházba ilyen otthonokból, hogy embereket le kéne kapcsolni a gépről, vagy elhanyagolnák őket és abba halnak bele, mert nincs személyzet? Ez emberileg és politikailag is vállalhatatlan.

2020. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
Aha mert a személyzet erre rá ér. Állitgatni a kütyüket. Meg hallgatni azt, hogy az a szemét fiam nem ér rá.
2020. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
Valószínű nem ilyen egyszerű mert vannak szabályok, de szerintem az otthonoknk vannak udvari ugye ahol lehet sétálni, plusz kerítés. Nem lehetne a kerítésen keresztül távolságot betartva veszélgetni? Úgy higy ő az udvaron van bennt, te pedig kinnt. Gyakorlatilag így nulla az esélye hogy meg fertőzd, és neki se kell kijönni, neked se kell bemenned. Azért sétálni csak engedik őket az udvaron. Így élőben látnád legalább néha ami valljuk be jobb mint videón. Ez nem lehetne egy nővérrel megbeszélni?
2020. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%

Véleményem szerint az idősotthonok lesznek az utolsók, amik felszabadulnak a korlátozások alól. Láttad gondolom, hogy Karácsony Gergely milyen szintű tamadast kapott, amiért elszabadult a fertőzés tavasszal a pesti úti otthonban. Az már más kérdés, hogy ő próbálta megelőzni, csak szart a fejére a kormány

De a lényeg az, hogy nem fogja a kormány hagyni, hogy más otthonokban is ilyen legyen a helyzet. A legtöbb otthon Fideszes polgi városában van.

Egy hamar ne számíts rá, hogy lesz látogatás. Idén biztos vagyok benne, hogy már nem lesz.

Nekem is van csaladtagom otthonban és ő nem tud mobilt meg hasonlókat sem használni. Gyakorlatilag 0 kapcsolat van köztünk március óta. Nyáron nyitott ki pár hétre, de az is korlátozva volt. Borzalmas.

De szerintem valamilyen szinten érthető. Idősek, betegek, közösségben élnek.

Elég, ha egy hozzátartozó beviszi a vírust

Lehet a fél otthonon átmegy és több tucat halott lesz pár héten belül.

Ezt a kockázatot nem fogják bevallalni.

Vagy a vakcina után vagy ha kialakulna egyfajta nyajiimmunitas, mert a lakosság nagy része atesne rajta.. Bár utóbbi kérdéses, mert az is lehet, hogy csak pár hónapig vagy védett és újra elkaphatod..

2020. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!