Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit szólnátok, ha csak ismerős...

Mit szólnátok, ha csak ismerősöktől tudnátok meg, hogy unokátok született, mert a gyereketek nem szólna?

Figyelt kérdés

Nagyon eltérő személyiségek vagytok, ezért már gyerekkora óta rossz a kapcsolatotok. A gyerek szerint kontrollmániás, sz*r szülő vagy, szerinted mindent megtettél, csak a gyerek ment el egy másféle irányba, főleg, mióta a férjével van.


Az évek alatt egyre csökken a kapcsolattartás, max. akkor találkoztok, ha a gyerek évi 2-3 alkalommal meglátogat ünnepekkor, amúgy telefonon, online nem kommunikáltok. Ő nem keres, te dacból szintén nem keresed. Végül már évi kétszer sem megy a gyerek, egy nap azon kapod magad, hogy Facebookon is letiltott.


Aztán erről mit sem sejtő ismerőstől, szomszédtól tudod meg, hogy unokád született, mikor gratulál - neked nem szóltak, online nyilván nem láthattad a hírt.



2020. dec. 6. 21:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Az embernek magába kell szállnia, nem a másikban keresni a hibát.

Barátnőm 40 éves, anyukájáról csak egyszer beszélt, azt mondta szívből gyűlöli, pokollá tette az életét, nem tartják a kapcsolatot, 15 éve nem beszéltek, nem tudja róla az anyja, hogy hol lakik és ez így van jól, számára halott. Az édesapjával se volt túl rózsás a kapcsolat, mert az meg gyerekkorában lelépett, aztán valahogy felvették a kapcsolatot, sokat változott, de az most halt meg covidban.

2020. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Én a "másikoldalt" képviselem.


Engem anyám 16éves koromig 4x dobott el magától. Ha jött egy faszi az életébe, bátyámmal minket eldobott, mert a férfiak mindig fontosavbak voltak. 16évesen önálló lettem, anyám kijelentette, hogy mostmár elég nagy vagyok, oldjam meg az életemet.

Én megoldottam. 26voltam, mikor mostmár feleségemmel összeköltöztünk. Rá pár hónapra kórhába kerültem, elég nagy bajjal. Anyám megjelent a korházi ágyam mellett, azt előadta magát mint mintaanya. Úgy, hogy minimum 5éve nem beszéltünk egymással... kikerültem a kórházból, gondoltam megpróbálom rendezni a viszonyt. Még én törtem magamat...

Meghívtuk anyámat ebédre. Ahova nem jött el, pedig feleségem sütött-főzött.

Rá 2 gónaora volt tesómék ballagása, oda meg lettünk hivva. Csak az ikrek miatt el is mentünk. Az ebéden anyám kijelentette, nem rossz a feleségem, de választhattam volna jobbat is. Na ott felálltunk, azt távoztunk.

Megtartottuk az esküvőnket, 2 tanu a párjaikkal +2 fő volt hivatalos. Anyám nem tudom honnan értesült róla, de megjelent... a szertartást végig duzzogta, utána pedig balhét csapott. Konkrétan ha gáz, ha nem, hazazavartam. Akkor letiltottam mindenhonnan.

Nemsokra rá megtudtuk, hogy babát várunk, erről már nem is szóltam neki...

Most 20 hós a fiunk. A mai napig a rokonoktól, közös ismerősöktől azt hallom vissza, hogy még nem is látta az unokáját mert a feleségem(!)eltiltotta tőle...

A 20hónap alatt 1x nem hívott, pedig tudja a számomat.


Szoval vannak ilyen esetek...

2020. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
az én anyám is kontrollmániás... borzasztó a kapcsolatunk. Nem akarok gyereket, de a gyerek érdekében nem tudna a nagymamájáról.
2020. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 stevejones ***** válasza:
76%
Elgondolkodnék, hogy mit rontottam el ennyire. Majd megkeresném őket, őszintén bocsánatot kérnék, megbánnám a tetteimet, és megkérdezném, hogy helyre tudjuk-e ezt még tenni, vagy innen már nincs visszaút. Utóbbi esetben teljes visszavonulót fújnék. De viszont a segítségem a pénzem meg a kocsim se kelljen meg a felvigyázásom se! Akkor biza oldják meg egyedül a problémájukat!
2021. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%
Hasonló szitu volt a családomban is. Nagybátyámnak 2020. januárjában megszületett a negyedik gyereke, ekkor már évek óta nem beszélt a saját anyjával. (A nagymamám szerint, és amilyen a családom, hiszek neki. Három gyereke van, egyedül apukám látogatta az otthonban.) Mi is hibásak vagyunk ebben, mert nem mondtuk el neki, de ez nem is a mi dolgunk lett volna, azt meg nem akartuk, hogy "hé Nagyi, amúgy van még egy unokád, lehet szeretnél tudni róla", mert megint, nem tőlünk kellett volna hallania. Ő 2020. decemberében meghalt. Azt megértem, hogy nagybátyám nem volt vele jóban, és ezért nem beszélt vele, és nem látogatta. De azt nem fogom tudni megérteni, hogy miért nem mondta el neki, mert ocvid ide-vagy oda, legalább online láthatta volna egyszer az unokáját/ a kislány a nagymamáját, mert erre nem lesz több lehetősége sajnos.
2021. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
15-ös: Valami oka van, hogy több gyereke közül csak apud látogatta a nagyit. Nem volt a mama részre hajló?
2021. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem, mert kvázi a lányának is adott egy lakást (igazából tetőtér beépítés a lakása felett, de lakható, külön kertrésszel) és a nagybátyámnak is vett egy lakást. Apámnak pedig besegített amikor építették azt, amiben lakunk. Nagyimnak volt egy temperamentuma, azt tudom, és nagynénémmel valamin össze is kaptak, de az a gond, hogy a teljes sztorit senkitől nem lehet megkérdezni, mert nem beszélnek róla. Nagybátyámmal kapcsolatban nem tudok arról, hogy lenne ilyen. Nagybátyám válása egybe esett azzal az időponttal, amikor nagyim otthonba költözött (saját akaratából amúgy) ezért, hogy nagybátyám ne rakja ki a volt csaját és a gyerekeiket nagyim azt a lakást is neki adta, amiben addig lakott, ilyen szempontból megértem nagynénémet, hogy nem beszélt vele. De persze lehet, hogy ott is van a háttérben valami, amiről nem tudok.
2021. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%
Ha a mama nagyon domináns volt, attól sokan menekülnek, ha a szülőkről van szó, vagy anyósról.
2021. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
76%

Ennek már annyi.

A gyereket 10 éves koráig neveljük, az után M se g szurkolunk, hogy jól csináltuk-e?

Rosszul csináltad.

2021. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!