Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Őszintén, szerintetek a mi...

Őszintén, szerintetek a mi gyerekünket fogják annyira szeretni a szülők, mint a nővéremét?

Figyelt kérdés

A nővéreméknél tavaly született gyerek, de mivel nem igazán szeretnek foglalkozni vele, így születése óta heti 3-4 napot a szüleimnél van a kicsi, mondhatni félig ők nevelik, lehet, lassan többet van velük.


Persze, imádják a gyereket, a mindenük, csodának tartják, teljesen odáig vannak érte.


A feleségem is babát vár, nemsokára megszületik és sajnos úgy érezzük, őt már egyáltalán nem várják olyan lelkesedéssel, mint anno a másik unokát. Ráadásul mi messzebb lakunk, nem tudunk hétköznap odamenni, max. heti vagy ha valami más program van, kétheti alkalommal pár órára meglátogatni őket, de nyilván az esetek 95%-ban ott van nővérem gyereke, szóval a miénknek már nem fog jutni osztatlan figyelem.


Fáj ez a dolog, főleg, mert nincs másik nagyszülőpáros. Nem tudom, hogy most mi gondoljuk túl, vagy tényleg várható, hogy a mi gyerekünket mindig csak "második" lesz. Már most is az a helyzet, hogy ha felhívjuk őket, három mondatot nem lehet váltani, le vagyunk rázta, mert sír a gyerek náluk.



2021. jan. 13. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem a szülők miatt problémás, sokkal inkább a tesódék miatt. Ők nem fognak lemondani az ingyen gyerekcsőszről, és sajnos kódolva van a konfliktus. A szülőkkel lehetne esetleg beszélni, de nem tudom mennyire lenne hatásos így, hogy ennyire a másik gyerekre fókuszálnak.
2021. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Örüljetek neki, nem fognak mindenbe beleszólni :)
2021. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Fogják, ha ti is lepasszoljátok és a ti gyereketeket is a nagyszülők nevelik majd.
2021. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nektek kell szeretni. Nem anyádéknak.
2021. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Igen.
2021. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj, ha már az unoka le van passzolva a nagyszülõkhöz, persze,hogy szeretik és foglalkoznak vele, mert biztosan sajnálják is.Attól függetlenül biztosan szeretni fogják a tieteket is.Viszont ti adjatok sok szeretetet a babátoknak,mert ez lesz a legfontosabb.
2021. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerinem ezen előre felesleges idegeskedni.

Minden gyermek más és szerethető, szeretni biztosan fogják és ha odamentek fognak velük foglalkozni.

Én amúgy elég fordított vagyok. Azt vettem észre, h párom a kiskedvenc főleg. Mert ő a kiebb, nehezebben is engedték el az anyai háztól, hiszen így már nem maradt otthon senki, csak ők a szülők.


Én örülök, hogy a tesójáéknak fog születni hamarabb gyerek. Azon legalább kiélik a nagy örömöt és a gondoskodást. Mert én inkább azt vettem észre, hogy szinte mindig azt akarják, hogy ott legyünk. Ha párom hétvégén oda van szerveznek nekem programot náluk, h épp ez lesz, nem -e megyek át. Ha meg nemet mondok milyen szemtelen vagyok.


Egyebkent parom tesojaek egy faluban fognak lakni parom szuleivel, mi meg 25km-rel odebb. de en ezt nem banom. Szerintem kell a tisztes tavolsag. Parom biztosan orulne neki. De én nem akarom napokra senkire se bizni a gyerekunket.


Termeszetesen ugy oke h egyutt lemegyunk parom en es a babank hetvegere es esetleg ott alszunk egyutt. De ugy h en csak tengilengizzek otthon, hat azt nem tudom elkepzelni.

Meg nem is akarom h barki is erre kerjen h hagyjam ott a babank.

Mindenhovais szeretnem h egyutt menjunk.


Mindenki mas felfogasu.


Megertelek teged is termeszetesen. A szuleidrol van szo. Maskepp all az ember sokszor az anyos,aposhoz, mint a sajat szuleihez.


Csak azert mondtam el ezt, h lass mas nezopontot is es ne vedd tragedianak h ti messze vagytok es ezert nem tudnak oly sokat talalkozni.


Hidd el ha csak ket hetente latnak 1 napra az unokat akkor is kitudna alakulni kotelek.


Parom unokatesojanak van mar kisgyereke. Nagyon edes elsos suliban. Havi egy napot latom mikor paromekhoz jonnek. Es teljes mertekben kialakult a kotodes. A kislany mindig beul az olembe, mindig fogja a kezem, olelget es mindig jatszani akar. Es mingyajan szeretjuk.


A gyerekek hihetetlenul szerethetoek, hiszen arad beloluk a szeretet.


Furcsa kicsit kimondani, de neha azt erzem, hogy még a sajat parom sem tudja igy kimutatni a szeretetet.

Vagy pl. En se tudom ennyire.


Erre azt tudom peldanak felhozni, hogy ez a kislany akirol beszeltem tenyleg olyan ritkan lat engem, de odajon hozzam es elkezd engem simogatni, a karomat. Aztan fogja a kezem, h ő melegítgeti. Ölelget. Annyira feltétel nélkül szeret, h az hihetetlen. Pedig szinte idegen vagyok neki, hisz tenyleg csak parom unokatesojanak gyerekerol van szo.:)


Ezt csak azert mondtam el, h ha parod szulei szeretik a testvereid gyerekeit biztos vagyok benne h a tieid is fogjak!!:) :) mert minden gyerek szeretheto es ragaszkodni fognak h lathassak. Ne felj:)

2021. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális szüleid vannak és köztetek se tettek soha különbséget, akkor az unokák között se fognak. Igy se hogy kb ők nevelik a másikat. Mellettem anyukám volt mikor szültem, az első időszakot náluk töltöttük a babával, de nem tesznek különbséget a mi gyerekünk és tesómék gyereke között, mert ez igy normális. Azt amit irt egy kommentelő hogy sokat van ott a másik és esetleg ezért kevesebbet passzolhatnák le, az biztos járni fog kis nézeteltéréssel.
2021. febr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem.
2021. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos így lesz,még ha ők egyformán szeretik is az unokákat, hisz az övéké van velük többet,jobban hozzájuk nőtt,de ők akik kevésbé hibásak ebben talán,

a tesódék viselkedése inkább gusztustalanabb.

Sóginőm ugyanezt művelte,még az én gyerekeimnek szánt kinderpinguit is lenyúlta a hűtőből az övéinek...Most már egy éve nem beszélek miatta a tesómmal,meg a gyerekekkel se..Tűrtem vagy 20 évig ,elég volt.De jól esett hogy kimondtam mindent amit addig éreztem,és bár fáj a hiánya tesómnak,jobban érzem magam hogy megszakítottunk minden kapcsolatot velük.Nekem nem kellenek képmutató születésnapok,meg karácsonyok,miközben egy kanál víz miatt képes lenne megölni valaki,olyan irigy.Persze mindezt úgy,hogy az ő szülei még milliomosok is.

2021. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!