Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem szeretem az apai nagymamám...

Nem szeretem az apai nagymamámat. Más is van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Rajtam kívül 4 unokája van még. Ebből kettő a fél gyerekkorát ott töltötte. Ők a kedvenc unokák.

Mindig az ő kedvükben akart járni. Mindig azt sütötte főzte amit ők szerettek.

Egyszer szülinapomkor kértem, hogy süssön nekem kakaóscsigát. Neki arra nincs pénze, pogácsát kaptam. 1 hét múlva madártejet csinált a 2 unokatesómnak.

Mikor 18 lettem próbáltam közeledni felé, felhívtam, meglátogattam többször mint előtte.

Annyit mondott, gazdag férjet válasszak aki eltart mert soha nem leszek képes egyedül megállni a lábamon.


Megharagudtam rá, de nem álltam le veszekedni. Elfogadtam, hogy engem szeret a legkevésbé.

Az unokanővéremnek született két babája, az ő képeiket mutogatta mindenkinek.

A féltesómnak született kisfia, az ő képeiből csináltatott naptárt, és azt tette ki a konyhába.


Mikor felvettek a mostani munkahelyemre, apu elmesélte neki. Annyit mondott, hogy jól van.

Mikor meglett a lakásom, és beköltöztem, meghivtam magamhoz. Inkább apukám kedvéért tettem.

A mama persze "nem érezte jól magát", nem jött el.

Pedig apu elhozta volna autóval. Földszinten lakom, pont mint ő.


2 hét múlva persze elment 35 km-re az unokatesómékhoz.


Szóval ez az eset óta nem beszéltem vele.


Jelenleg egyébkébt 28 éves vagyok...


Pár hete rosszul lett, mentő vitte el, műteni kellett stb.

Nem látogattam meg, hiszen 28 évig kb levegőnek nézett, most ő haragszik rám.


Egyszerűen nem tudom őt mamámként szeretni.

Apukámnak ez nagyon fáj, de ő is tudja hogy a kedvenc unokák mellett engem nem volt ideje/kedve szeretni a mamának.


2019. febr. 2. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Tanácsot adni nem tudok. Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok. A 3 unokatesóm a befutó, mi a bátyámmal csak vagyunk. Nem is tudunk miről beszélni és nem is erőltetem már. Volt hogy felhívtam és közölte, minek hívogatom, amikor ő takarít. Nos azóta nem keresem. Mondjuk ő sem engem.
2019. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Kb. mint nálunk, szintén apai nagymama. A két unokatesóm voltak a kedvencek, én meg "csak lány, és még udvarlója sincs". Amikor versenyeredmény alapján felvételi nélkül bekerültem az egyetemre, annyit mondott, hogy "és ennek most örülni kell?". Nekem annyiból volt könnyebb, hogy nem alakult ki felé semmilyen kötődésem, így elég hamar a helyére tettem a dolgot (ő csak egy 25%-os genetikai donor számomra, de nem családtag). Most ő is duzzog meg sajnáltatja magát, hogy felé se nézek, de semmilyen szinten nem érdekel.

Ne legyen miatta rossz érzésed, hogy nem tudod szeretni. Gonosz dolog, ahogy viselkedett, és a feléd való alapvető hozzáállása nem fog megváltozni, max. kihasználna, ha szüksége van rád. A saját érdekedben próbáld tudatosítani, hogy az a családod, aki úgy viselkedik, és önmagában a genetikai kapcsolat Téged nem kötelez semmire. Ha meg valaki megpróbál érzelmileg zsarolni, azt nagyon gyorsan küldd el a francba.

2019. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Rázd le magadról ezt a mondvacsinált problémát. Nem KELL szeretni mindenkit. Ráadásul, ha a dolog kölcsönös, akkor meg nincs semmi baj.
2019. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Szard le. Nem függsz tőle, ő sem függ tőled. Ne bánkódj, mert csak az energiádat szívja a dolog.
2019. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Apukám hallgatja miattam, hogy az a semmirekellő lánya (én) nem képes felemelni a telefont hogy megkérdezze hogy van.

Tényleg nem... :D

2019. febr. 2. 19:53
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanez a helyzet. Ezeddig 2x látogattak meg, 25 vagyok. Unoka testvéreimnek fizették az egyetemet, mind a háromnak tolják a pénzt, látogatták őket korábban, stb. Most már nem Mert öregek már. Nekem is rosszul esik, hogy sosem hívtak fel, ha beteg voltam akkor se. Persze én vagyok a semmirekellő, amiért nem keresem őket. Apámnak sem tudom megmagyarázni, hogy nem én vagyok a hibás, mert nem egy unokának kell kapcsolatot építeni a nagyszüleivel, hanem fordítva.
2019. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező: maximális kapcsolatmegszakítás vele olyan szinten, hogy amit róla mondanak veled kapcsolatban, vagy visszahallod, az is peregjen le rólad, meg se hallgasd, menj el amikor elkezdi apukád mondani a mamával kapcsolatos dolgokat...

Ha odajárnál, akkor az lenne a rossz, mamádnak úgy tűnik, nem tudsz megfelelni sohasem.

2019. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
56%

Szerintem felesleges ilyen emberekre időt pazarolni,egyszerűen nem érdemli meg. Tényleg szakítsd meg vele a kapcsolatot,apudat talán egy ideig bántani fogja, de szerintem ha végiggondolja,biztosan megérti és elfogadja ő is.

Nekem kicsit más a helyzetem,de szintén az apai nagymamával van rossz kapcsolat. Nem is rossz ,csak egész gyerekkoromban lesz.rt engem,meg bátyámat, a szüleimet meg bár lesz.rta volna inkább - de helyette csak ártott nekik évekig. Most meg már,ahogy megöregedett, és egyedül van persze már keres.. De hát mintha idegen lenne,egyszerűen nem tud érdekelni :D Tedd te is ezt! A másik nagyszüleim viszont tündérek,és imádjuk egymást,én inkább velük foglalkozom :)

2019. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de hát ez van, leginkább csak ki használt, édesapámat még mindig ki használja ahogy csak tudja bár azért már félig ő is rá jött erre, én már nem adom be a derekamat neki, édesanyámat is ki hadználta,mindig arról a kur.a pénzről beszélt,ezt csináld meg és azt, most azonnal gyere le és csináld meg ezt azt, mondtam neki hogy majd holnap le megyek erre sírni kezdett stb..

Mindig a legszarabb csokit adta, magának meg vett jó drága tábla csokikat és abból tört egy két kockát, talán a nővéremet lehet hogy szereti de a fiú unokáját biztos hogy nem.

Édesapámnak segítek és nagy ritkán ha kell le megyek a mamához de nem szívesen, el végzem a munkát de csak is azért hogy addig is pihenjen édesapám, természetesen csak akkor megyek ha van időm.

2019. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Szörnyű az ilyen, apum apjával volt ilyen a viszony, bár ő kb kiskorunktól hozzánk sem szólt, csak ha ordibált velünk valami miatt, amiről nem is mi tehettünk. Hát mit mondjak.. sajnos így alakult, de miután meghalt jobb lett a családunk élete, kevesebb veszekedés, kevesebb stressz. Szörnyű, hogy ezt kell írni, de ez van.
2019. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!