Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a legfontosabb dolog,...

Mi a legfontosabb dolog, amire a nagyapád megtanított vagy amit eltanultál, megtanultál tőle?

Figyelt kérdés

2021. febr. 13. 20:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem folytattunk mély beszélgetéseket és igazán tanítgatni sem tanítgatott, nem osztott meg bölcsességeket. Jó ember volt, amennyire a nyugdíjából futotta, segítette apámat kicsivel, amikor xarban volt. Apám nagyon szerette őt. Mondhatni, hogy sokat voltam nála, még kiskoromban, hétvégéken szombaton vagy vasárnap sokat voltunk apámmal nála, de kivétel nélkül a látogatások, amikor nagyapóval ketten vagy hárman voltunk, apámmal együtt, abból állt, hogy tévét néztünk, ő próbált kisgyerekként "leszoktatni" arról, hogy mindig rajzfilmeket nézzek, de végül mindig elkapcsolt a teniszről, fociról, vagy valamilyen élőszereplős sorozatról, filmről, illetve ettünk, nagyritkán társasoztunk, de tudom, hogy nem szerette igazán. Ritkán velem ment el boltba, de általában előtte elintézte, szóval nagyrészt nála ültem. Nem alakult ki felé mély kötődésem, tanítani se tanított semmit. Szerintem tudott volna, de nem azért voltam ott és sosem hozott fel ilyet magától.
2021. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
"Aki menni akar, az hadd menjen!"
2021. febr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Kovács volt, csak 10éves koromig élt, de nagyon jó vagyok acélokbol, akkor azt is megtanultam,hogy a krumplibogarak nagyon büdösen égnek, illetve amikor mérges volt légycsapóval akart popón csapni.

120kiló vagyok,de a mai naig úgy futok,hogy a 60kilós baratnőm lefutom 100méteren.

Biztos sok bölcsességet kaptam,de ez a par ami ide való esetleg.

2021. febr. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó tanácsot és arany igazságokat mondott nekem. Próbáltam, próbálom megfogadni őket több-kevesebb sikerrel.


Szerintem sokat segítettek abban, hogy jobb ember legyek.


Az egyik tanácsát megosztanám veletek, amit az egyik kissebb stiklim után mondott nekem:


"Édes kisfiam! Nem mondom neked azt, hogy ne lopj, de ha már lopsz, akkor annyit lopjál, hogy a jó Isten is hozzád menjen kölcsönkérni! Kevesebbér nem érdemes..." :)

2021. febr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

„A busz vagy a fiúk után nem érdemes futni“

Nem tudom miért, ez jutott most eszembe, ezt sokat mondogatta viccből. De ezen kívül nagyon sok értékes dolgot tanultam tőle, hogy hogyan legyek jó, mit kezdjek egy kisgyerekkel (ezeket nem konkrétan ő tanította, inkább tőle tanultam el)

Gyerekkorom elég meghatározó személye volt. (Öhm, nem olyan rég hunyt el)

2021. febr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
92%

Hogy a családon belüli erőszak valóban létező dolog, amit nem vesznek észre a családtagok. 13 éves koromtól egy éven át molesztált, soha nem mondtam el senkinek mert szégyelltem.

Apai nagyapám jó ember volt.

2021. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Papucs112 ***** válasza:
100%

Nekem anyai nagypapám bőven nem élt a születésem előtt sem.

Az apai pedig "mostoha" papa, ő sem vérszerinti de nekem ez jutott. Mindenkivel kötekedik, semmi nem jó neki de az unokáival áldott jó lélek. Soha egy rossz szót nem mondott rám, kiskoromba sokat barkácsoltunk együtt, főztünk is. Leginkább arra tanított meg, milyen aranyat ér a türelem, és hogy a családot nem feltétlenül a vér köti össze. Sajnos alkoholista lett és elég beteg, sokszor gondolok arra hogy milyen jó lenne ha még mindig a régi lenne.

2021. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
84%
Semmit. Egyiket sem ismerem/ismertem, de semmi jót nem lehetett/lehet tőlük tanulni
2021. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Az anyaira nem emlekszem, csak halovanyan, hogy betegen fekszik. Az apai nagyszuleim latogattuk, de a nagyapam soha nem szolt egy budos szot sem senkihez. A rola meselt tortenetek alapjan nem tudok ra jo szivvel gondolni.
2021. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagyapám meghalt mikor kb egy éves voltam, alkoholista volt.


Anyai nagyapám vicces ember volt, de agyvérzése lett alkoholizmus miatt kiskoromban, és bár túlélte, azóta elég lassú. Olyan mint egy tompa kisgyerek.


Sok mindent nem tanultam tőlük, csak hogy az alkohol nem vicces.

2021. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!