Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a legfontosabb dolog,...

Mi a legfontosabb dolog, amire a nagyapád megtanított vagy amit eltanultál, megtanultál tőle?

Figyelt kérdés

2021. febr. 13. 20:04
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Amiket tanított azokat elfelejtettem, de azt megtanultam, hogyan kell viszonzás nélkül szeretni. Ő volt az aki akkor is szeretett volna ha torzszülött vagyok. Mindig éreztette velem ,mennyire szeret és ezért nagyon hálás vagyok neki. Megtanított a szeretet elfogadására, és hogy azt hogyan adjam.
2021. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Az anyai nagyapámat nem ismertem, de apai ágon hihetetlenül közel állunk egymáshoz.

Még gyerekkoromban mondta, hogy "ha igazán, őszintén szeretsz valakit, légy a barátja". Ezt akkoriban én egyáltalában nem értettem, de már idősebb fejjel és pár csalódással a hátam mögött látom, hogy ez az egyik legjobb tanács amit valaha kaptam.

2021. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagyapámat sajnos nem ismertem.

Apai tanított meg sakkozni és malmozni.Rengeteget játszottunk mikor kicsi voltam. Plusz elképesztő akaratereje volt mindig is,nagyon csodálom érte.(sajnos ezt még tanulnom kell) Neki el is hittem,hogy "minden fejben dől el", mert pl. egyik napról a másikra szokott le több évtized után a cigiről és nem is szokott vissza soha sem. Sajnos már ő sincs velünk.

2021. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagypapámat nem ismertem, az anyai nagyszüleimmel viszont sokkal több időt töltöttem el, mint a szüleimmel.


Nagypapám sok dologra tanított, elsősorban a saját példájával, a teljesség igénye nélkül: a zene szeretetére, a tanulás fontosságára (mélyszegénységből lett iskolaigazgató), arra, hogyan lehet valaki jó vezető, alázatra, hogyan lehet mindenkinek esélyt adni, hogyan lehet másokat őszintén támogatni és szeretni, alázatra, életigenlésre...


Alapvetően nagyon hasonló személyiségünk volt, az élete egy jó példa számomra arra, hogy egy ilyen "batyuval" hogyan lehet szépen élni.


A halálával pedig azt tanította nemrég, hogy még a legrettegettebb veszteségekkel sem áll meg az élet, és emiatt ne féljek kilépni olyan élethelyzetekből, amik megnyomorítanak, csak mert nem tudom, hogy hogyan tudom majd feldolgozni őket.

2021. febr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Az össze tartás.
2021. febr. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
100%

Amit Soha nem felejtek el: "Amire ember képes azt te is meg tudod tanulni!"

Kőműves, majd szabó mester volt. 1930-ban "3 lámpás, tölcsér hangszórós" rádió vevőt barkácsolt, amihez vezetékes áram hiányában anódtelepet is készített. Még meg voltak a darabjai sokáig a padláson. Egyszer el biciklizett Sátoraljaújhelyből Szegedre meccset fújni, úgy hogy szabadjegye volt vasúti dolgozóként.

A pártból hamar kizárták, mert komolyan vette a szabad vélemény nyilvánítás jogát. Utána presbiter lett, ott már csöndben maradt.

A panni robogóját egy kutyalánccal felakasztotta a lugas alatt a szilva fára karbantartás címén. Így egy hokedliről hűvösben szerelhetett. Imádta a kényelmet. Sajátos véleménye volt a jóról és rosszról, de ahhoz mereven ragaszkodott haláláig. Harminc éve, hogy eltemettük. Én óvoda helyett a szabóműhely sarkában voltam gyerek.

A másik nagypapám jó kedélyű piás volt. A Don-kanyarból mezítláb szökött haza. Ettől kissé gyermeteg lett. Állandóan viccen és ugratáson törte a fejét. Az unokáit egyenlőként kezelte,számtalan kártyatrükköt mutatott, és megtanította, hogyan mozgassuk a fülünket. Jobb nagypapát kitalálni sem lehet.

2021. febr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!