Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyukák, ahol a tag csaladban...

Anyukák, ahol a tag csaladban több unoka van, nektek ez hogy esne?

Figyelt kérdés
Ha különbséget tennének a nagyszülők az egyes unokák között, lenne egy kedvenc, a többi meg ahogy esik, úgy puffan, őket is szeretik, de egyel sokkal többet torodnenek. Ti elfogadnatok, hogy a ti gyerekeitekkel közel sem foglalkoznak annyit, mint a tesó gyerekeivel, és szó nélkül hagynatok, vagy szóvá tennétek, neheztelnetek? Kisgyerekekrol van szó.
2021. febr. 26. 16:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

Mindkét oldalon én voltam a kedvenc. Mindkét oldalon én voltam a legfiatalabb, és mindkét oldalon az én szüleim gondoskodtak a nagyszülőkről halálukig, míg a többi gyerekük és unokáig max. félévente egyszer estek be, ha egyáltalán (pedig nem voltak nagy veszekedések, egyszerűen ők úgy fogták fel, hogy felnőttek, elköltöztek, élik az életüket, a nagyszülők már nem fértek bele az életükbe).

Nem lettem ezért kiállhatatlan, semmilyen rossz hatással nem volt rám, sőt, az összes unokatestvéremmel jóban vagyok, sosem volt ez téma köztünk.

Amúgy ha ez rosszul is esik valakinek, a szeretetet nem lehet irányítani, és igen, van, aki "érdemtelenül" kapja, de akkor is ez van. Más az, ha a diszkrimináció rosszindulaton alapszik, pl. összeveszik a nagyszülő a gyerekével és akkor már az önálló unokát sem akarja látni; mert ilyet is láttam már.

2021. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem mindenhol ez van valamilyen szinten :(


Az esetek nagy részében valóban az első unoka a kedvenc, nekünk is rosszul esett, hogy a nagyszülők a mi babánkat már nem várták akkora lelkesedésselés izgalommal, mint az elsö unokája, én sokat sírtam is miatta, de nem tud vele mit csinálni az ember. A másik unokát amúgy is lepasszolja heti 4-5 délután az anyja a nagyszülőknek, mert nincs vele kedve foglalkozni, félig ők nevelik az unokát, én sajna nem tudom ilyen gyakran vinni a gyereket, csak heti egyszer, mert nincs kocsim és busszal macerás. Az fáj igazából, hogy ők sem jönnek gyakrabban, ha a hétvége valamiért kimarad, simán elvannak, hogy a miénket 2 hétig nem látják, pedig kocsival 20 perc ide az út, itthon vagyok, bármikor eljöhetnének ide.


Szóval értem az okát, hogy azzal az unokája többet vannak, az fáj, hogy még csak nem is törekednek rá, hogy a miénkkel is picit többet legyenek.


Szeretik, persze, de nem annyira, mint az első unokát. Amúgy szerintük ez nincs így, de ugye csak látja az ember....

2021. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Ez természetes, hiszen maguk a szülők is - tudat alatt - különbséget tesznek a gyerekeik között. ;)
2021. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%
Pár évig rám jó világ volt. Első unoka voltam. Aztán megszületett a nagynéném gyereke majd a testvérem. Minek leszartak szó szerint. A másik gyerek volt a kedvenc. Mi nem kaptunk semmit se szó szerint semmit. O mindent. Mi sosem aludgattunk ott O mindig. Sosem jött étunk oviba iskolába. Öt vitték. Nyaraltattak.... Mi a balatont se láttuk amíg ő Görögországban volt. Szuvenírkent kaptunk papirtanyert. Felnőttként ugyan ez a helyzet. O házat és autót mi semmit. Persze nekünk is van mert megdolgoztunk érte. Ok megoregedtek magányosak, kellene mostmár a segitsegunk....
2021. febr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Mindenhol ez van. Nekem még nincs gyerekem, de anyám már megmondta, hogy neki örökre csak a tesóm gyerekei lesznek a top unokák, azpn belül is az első szülött. Ezt azzal indokolta, hogy ők előbb születtek. Gondolom innentől nem nehéz kitalálni azt sem, hogy ki a kedvenc gyereke. Én a második gyerek vagyok. Anyám szerint ez természetes. Engem már ez nem érdekel.:)
2021. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem érdekel
2021. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
8%
Gyerekek személyiségétől függ. Ha valakiben ezerszer annyi potenviál van, mint a másikban, akkor ez van.
2021. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha valaki 20 gyereket vállal lehet hogy nagy a szeretet, de lehetetlen mindre maximálisan figyelni, de ők is hússzor vállalnak gyereket, így 400 unoka lesz, majd 8000 dédunoka, 160000 ükunoka, 3200000 szépunoka, és 64000000 leszármazott. Na jó, ez egy brutális szélsőség, de elég csak az ükunokákig menni, az is egy nagyobb várost tesz ki, és abból 160000ből mondjuk meghal 1600 előbb mint az ükmama, aztán a 98%, azért a felnőtt kort is megéri, a nagyobbak meg már rég meg is házasodnak. Az ükmama számon sem tudja tartani hogy kit gyászoljon meg kit ünnepeljen. Érzelmileg hat rá, de nem tud úgy kötődni mint pl a férjéhez, vagy testvéreihez. A nagycsaládnak is van hátránya. Nálunk ilyenről nincs szó, de egy csomó helyen tényleg az a szokás hogy több gyerek legyen. És mégis csökken az ország létszáma? Ez hogy lehet? Hát úgy hogy ez csak kis %, java részt 2 szülőre 1 gyerek jut, valahol gyereket sem vállalnak már ha eljutnak egyáltalán a házasságig. A szélsőség semmiből sem túl előnyös, de azt a kevés előnyt amit magával hoz, élvezzék ki szeretetben, aki meg nem így járt az örüljön annak hogy nem lógnak ki a sorból, mert sajnos sok ember van aki ítélkezik a tizenéves és a 45+-os szülőkről is.
2021. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!