Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak, ha egy haldokló...

Mit csináljak, ha egy haldokló hozzátartozómnak semmilyen okirata sincs? EL tudom majd temetni?

Figyelt kérdés
Tényleg semmilyen okirattal nem rendelkezik, elmondása szerint elhagyta. A kórház nem kérte, koronavírusos és nyugdíjas, de úgy tudom temetési ügyintézésnél kérnek okmányokat. Én vagyok a legközelebbi hozzátartozója, de nem tartottuk a kapcsolatot.

2021. márc. 6. 23:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
A temetkezési vállalkozó kerni fogja a személyit, lakcimkartyat, születési anyakönyvi kivonatot, dokumentumot a családi állapotról, ha valaha házas volt. Vallaljak ezek beszerzését, ha valami hiányzik. Ezek nélkül lehet temetni, de a halotti anyakonyvi kivonatot nem allitjak ki, a temetésen kívül viszont minden máshoz azt kerik: nyugdíj lemondás, szolgáltatások lemondása, hagyatéki ügyintézés stb.
2021. márc. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nos, tényleg semmi sincs, még személyi igazolvány se... Természetesen a születési idejét, helyét tudom, de ezekkel nem sokra megyek majd.
2021. márc. 7. 07:05
 13/20 anonim ***** válasza:
6%
Sunnyogd el, ha nincs egy papírja se akkor megspórolod a temetés árát. Úgyis csak a vállalkozónak menne.
2021. márc. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

12# Bankszámlaszáma csak van, nem? Ahova a nyugdíjjat folyósítják. Nos ha igen, ott minden okiratából van fénymásolat, tehát hiteles.

Ha a postás vitte ki neki folyósítást, akkor hogyan vette át a pénzt igazolványok nélkül?


Nekem itt valami nagyon nem kóser. Megvannak valahol azok az igazolványok, csak nagyon nem akarnak előkerülni.

2021. márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Az illető 86 éves, súlyos mentális zavarral. Szemetet gyűjtögetett, gondolom nem kell részleteznem, hogy néz ki a háza. Én biztos nem fogok a szemétben kutatni.
2021. márc. 7. 07:35
 16/20 anonim ***** válasza:
15%
Most akkor magad akarod eltemetni?
2021. márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
Okmányirodában kérdezd meg.
2021. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16%
Alairattatsz vele egy meghatalmazast, hogy elveszett okmanyait ujra igenyelni szeretned, es a meghatalmazassal elmesz a helyi kormanyablakba marc 22-e utan, addig pedig emailen,telefonon tudsz erdeklodni, idopontot foglalni...
2021. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Tisztelt Mindenki! Köszönet azoknak a válaszolóknak, akik tényleg segíteni akartak. A kötekedőknek, gúnyolódóknak pedig annyit, hogy semmi okom nincs kamuzni. A dédim ügyesen ellátta magát idáig, sosem fogadott el segítséget, magának való embert volt mindig is. Pár hete a szomszédai felkerestek, hogy furcsán viselkedik. Mi nem beszélünk vele, aminek okait nem kívánok itt kifejteni. Én elmentem hozzá, és megtettem az egyetlen dolgot, amit tehettem; kihívtam a mentőket. Itt kérdeztem az iratairól, és azt mondta, elhagyta őket. A sürgősségire, majd a belgyógyászatra szállították, de miután komoly szervi problémát nem találtak nála, viszont zavart állapotban volt, egy hét kivizsgálás után átszállítottak egy pszichiátriai intézetbe, ahol pozitív lett a PCR-tesztje, így visszavitték a kórházba, a covidos osztályra. Tegnap érdeklődtem az állapota felől, és az orvosa kerek perec megmondta, készüljek fel, mert “pár napon belül meg fog halni”. Meglepett az orvos kijelentése, mert a hét elején még totál mást mondtak, de ez most lényegtelen. A kezelőorvosa szavai miatt elkezdtem tanulmányozni, hogy mi kell egy temetéshez (23 éves vagyok, még sosem csináltam ilyet), és online szembesültem vele, hogy mennyi papírra van szükség az ügyintézésnél. Ilyenek nincsenek a birtokomban, és nem is lesznek. Kaptam egy hasznos üzenetet olyan illetőtől, aki hasonló cipőben járt, így már biztosan tudom, hogy bár körülményesebb lesz, de megoldható a temetés. Béke!
2021. márc. 7. 10:33
 20/20 anonim ***** válasza:
67%
19.:Szívesen! :)
2021. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!