Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vegyem rá, hogy nekünk...

Hogyan vegyem rá, hogy nekünk hosszú távon jobb lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, rossz topikba írom. Együtt vagyok a barátommal lassan 3 éve. Én a szülői házba laktam 18 éves koromig, mikor megismertem a barátom akkor odaköltöztettem hozzánk 4 hónapig. Minden szép volt. Úgy volt, hogy maradhat ameddig szeretne, hosszú távon is minden rendben ment amikor mamám elkezdett cirkuszolni mindenen. Mit főzünk, mennyit nevetünk, mikor érünk haza, reggel mikor kelünk, mikor megyünk fürdeni. Rengeteg veszekedést generált, nap mint nap stresszbe voltunk, minden nap sírva keltem, gyomorgörccsel és elköltöztünk ennek már 2 éve.


Most mamám elhunyt sajnos, rettenetesen hiányzik hiába volt egyfajta természeter. Voltak jó és rossz pillanatok. A szép nagy üres ház üresen maradt. Rengeteg pénz bele lett költve hogy szépen nézzen ki. Tetőcsere, festés, szobafelújítás, járólapozás, nyílászáró cserék.


Most már egyre jobban azt látom, hogy jobb lenne vissza menni mert albérletben vagyunk, ami viszi a pénzt és azt a pénzt félre tudnánk tenni .Úgy alakíthatnánk a házat ahogy szeretnénk de a barátom nem akar vissza menni a régi sérelmek miatt amiket a mama miatt élt át és a rossz emlékek vannak csak meg a fejében. Mondta, hogy együtt maradunk aztán meglátjuk hogy alakul de ő akkor se fog oda visszaköltözni. Én menjek nyugodtan, de ő biztos nem.

Építkezni akar az a nagy álma, vagy venni egy házat de sose lesz annyi pénze. Nagyon sokba van egy építkezés az engedélyekkel együtt minimum 40-50 millió. Házat venni meg felujítani se egyszerű. Ezt a házat meg se kell venni, tehermentes, csak már azért se jön vissza. Pedig ott se zavarna senki, mert anyám nem ott lakik.


Mindenki azt mondta, menjek vissza én, és hagyjam el a barátom mert ha a fejem tetejére állok se fogja a véleményét megváltoztatni. Szerintetek mi lesz így ebből?



2021. márc. 9. 06:12
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
15%

Könnyű szerkezetes 90nm2-es házat 20 millióból fel lehet húzni. Persze plusz telek. Meg egyéb költségek de maximum 30 millió. Nem így kell hozzá állni hogy sose lesz pénze.

Ha egyszer össze házasodtok az is kivitelezhető hogy eladjátok a nagymama házát és abból huzzátok fel. De persze hülyeség lenne. Szerintem ha maximálisan a ház belsejét átalakítanátok akár festés, kisebb bútor csere szívesebben élne ott veled. Egy pszichológia. Ha már nem ugyanúgy néz ki a környezet könnyebb tudna hozzá szokni.

2021. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
33%

Ez*

Könnyebben*

2021. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%
Azon is sok múlik ám, hogy hol van az a ház, milyen település, milyen környék és mekkora, milyen állapotú a ház. Mi egy isten háta mögötti kistelepülésen a nagymamánk részben felújított családi házát 8 millióért tudtuk csak eladni, de egy normális és élhető környéken (ahol van munka, normális közlekedés, üzletek, szolgáltatások stb.) ebből egy darab téglát nem veszek.
2021. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
49%

Képzeld magad az ő helyébe. Van egy ház, a fele a párodé, másik fele az anyjáé, neked semmi közöd hozzá. Ha odaköltöztök, valószínűleg soha nem költöztök el onnan.


Ha összeházasodtok, születnek gyerekeitek, akkor se lesz semmi közöd tulajdonilag a házhoz, ellenben anyós bármikor beköltözhet. Vagy ha elváltok úgy tíz év múlva, akkor továbbra sincs közöd a házhoz, mehetsz, amerre látsz, plusz gyerektqrtást is fizethetsz.


Neki tényleg a legrosszabb lehetőség odaköltözni.

2021. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
3%
Utolsó !Úgy tudom házasság esetén minden feleződik. Mindegy hogy ki nevén van. (?)
2021. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
81%

Jajj szegény férfi, lakhat ingyen, de nem kap a két szép szemére tulajdonjogot... Micsoda szemétség! Így már nem is kell a lehetőség!

Bezzeg ha eladnátok a régi házat, rögtön közös lenne az érte kapott pénz, ugye? Értem ezt úgy, hogy abból fizetnétek az új ház nagy részét, meg még a hitelt is közösen, neki meg menne az 50% tulajdonjog.

Fél, hogy anyós előbb utóbb beköltözik? És mi akadályoz akkor titeket, hogy elmenjetek vissza albérletbe ebben a szituban? Semmi és még spóroltatok is addig egy csomó pénzt.

4 hónap alatt, amiből az eleje normális volt nem hiszem, hogy beszólogatásból annyi sérelmet szedett össze egy felnőtt férfi, hogy ne tudna rajta túllépni.

2021. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%
35, nem amit a házasságig szerzett meg valaki, az az övé marad válás esetén is.
2021. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

35-ös, hogy lehetsz ennyire sötét? Dehogy feleződik.

Csak a közösen szerzett vagyon feleződik.

2021. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
74%

36-os, ezt felfoghatod így is, pusztán anyagiakkal, meg úgy is, hogy akkor borítékolható a családi krach.


Az a baj, hogy ez egy nagyon hülye helyzet. Eszméletlen intelligenciára - érzelmi és értelmi - lenne szükség ahhoz, hogy ebből a helyzetből most is és hosszútávon is jól jöjjenek ki a kérdezőék.

2021. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
93%
Nem érezné jól magát,hogy neked van házad és neki meg nincs.Az is lehet,hogy ugy gondolja ki tudja mit fog hozni a jövõ.Attól is függ hány évesek vagytok.
2021. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!