Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vegyem rá, hogy nekünk...

Hogyan vegyem rá, hogy nekünk hosszú távon jobb lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, rossz topikba írom. Együtt vagyok a barátommal lassan 3 éve. Én a szülői házba laktam 18 éves koromig, mikor megismertem a barátom akkor odaköltöztettem hozzánk 4 hónapig. Minden szép volt. Úgy volt, hogy maradhat ameddig szeretne, hosszú távon is minden rendben ment amikor mamám elkezdett cirkuszolni mindenen. Mit főzünk, mennyit nevetünk, mikor érünk haza, reggel mikor kelünk, mikor megyünk fürdeni. Rengeteg veszekedést generált, nap mint nap stresszbe voltunk, minden nap sírva keltem, gyomorgörccsel és elköltöztünk ennek már 2 éve.


Most mamám elhunyt sajnos, rettenetesen hiányzik hiába volt egyfajta természeter. Voltak jó és rossz pillanatok. A szép nagy üres ház üresen maradt. Rengeteg pénz bele lett költve hogy szépen nézzen ki. Tetőcsere, festés, szobafelújítás, járólapozás, nyílászáró cserék.


Most már egyre jobban azt látom, hogy jobb lenne vissza menni mert albérletben vagyunk, ami viszi a pénzt és azt a pénzt félre tudnánk tenni .Úgy alakíthatnánk a házat ahogy szeretnénk de a barátom nem akar vissza menni a régi sérelmek miatt amiket a mama miatt élt át és a rossz emlékek vannak csak meg a fejében. Mondta, hogy együtt maradunk aztán meglátjuk hogy alakul de ő akkor se fog oda visszaköltözni. Én menjek nyugodtan, de ő biztos nem.

Építkezni akar az a nagy álma, vagy venni egy házat de sose lesz annyi pénze. Nagyon sokba van egy építkezés az engedélyekkel együtt minimum 40-50 millió. Házat venni meg felujítani se egyszerű. Ezt a házat meg se kell venni, tehermentes, csak már azért se jön vissza. Pedig ott se zavarna senki, mert anyám nem ott lakik.


Mindenki azt mondta, menjek vissza én, és hagyjam el a barátom mert ha a fejem tetejére állok se fogja a véleményét megváltoztatni. Szerintetek mi lesz így ebből?



2021. márc. 9. 06:12
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
98%
És ha azt próbálnád megbeszélni vele hogy ez átmeneti állapot lenne, amíg kicsit penzt gyűjtötök? Lehet attól fél, ott ragadtok örökre.
2021. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
27%
én se akarnék jó szívvel olyan házba visszamenni, ahol folyamatosan a b*sztatásom ment.
2021. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az fa*Ság, hogy csak közben lehet lakni. Ha jól megvannak, nem fogja kirakni. Ha még szétmennek, legalább nem kell osztozkodni, és addig se fizetnek albérletet.

Szerintem is nagy butaság, amit a párod csinál.

2021. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
57%

Hány éves a barátod, 6...? Csak mert úgy viselkedik, mint egy dedós...

Rajtatok röhögne a világ, hogy ott az ingyen, öröklött házatok, ti meg inkább adósságokba veritek magatokat, és új házat vesztek...

Menj vissza oda, és ha szeret, veled megy. Ha nem, hát akkor...

Ha ilyen buta leszel, hogy nem mész vissza a házba, akkor meg is érdemled a sorsod...

2021. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Át kell festeni, modernebb bútorokat venni, apránként az albi díja helyett. Máris másképp néz ki, a saját igényed szerint.

Nekem kifogás szagú a dolog, de nem tudjuk a részleteket

2021. márc. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
40%
Persze, átfesteni, bútorozni. Aztán ha mégis szétmennek, a pasi egy szál f@szban megy el onnan. Miközben ő is dolgozott rajta, ő is vásárolgatott bele ezt-azt. Szerintem ez így nagyon nem egészséges.
2021. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
88%

" ott az ingyen, öröklött házatok, "


Bocs, nem az ő ingyen örökölt házuk, hanem a csajnak és az anyjának a háza.

2021. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
46: akkor a csaj egyedül újítja fel apránként. Én is így tettem miután elhunytak a szüleim. Igaz én kiadnom de pár évente csinálok rajt valamit, mert nagyon le volt lakva. (parketta, jarolap, fürdő, konyha bútor, redőny ablak csere)
2021. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
85%

"Rajtatok röhögne a világ, hogy ott az ingyen, öröklött házatok, ti meg inkább adósságokba veritek magatokat, és új házat vesztek..."


Nincs ingyen öröklött házuk. A lánynak van egy fél öröklött háza.

2021. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
94%
Hiába csak a lányé a ház és csak félig de én még mindig jobbnak tartom hogy odaköltözzenek. 21 évesen én biztos nem vennék fel hitelt amit akár több évtizedig is fizethetek csakhogy a páromnak megfeleljen a dolog akivel amúgy 3 éve vagyok együtt ami nem is olyan sok idő. Simán lehet hogy szakítanak vagy valami történik és akkor a lány sokkal szarabbul jön ki a dologból. Kérdező én a helyedben biztos odaköltöznék a saját házamba aztán a barátod vagy megy utána veled vagy fizeti egyedül az albérletét. Nyilván a srácnak nem lesz sok előnye abból hogyha odaköltözik és szakítotok mert nem lesz háza de még így is jobban tudna spórolni mintha az albérletben lakna aztán max ha nem lesz pénze házra akkor tud keresni megint egy albérletet magának.
2021. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!