Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi erre a megoldás?

Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16/L vagyok. Az anyámmal és az ő anyjával lakom. Apám két éve meghalt. A gond a nagyanyámmal van. Mindenkit szid, mindenki gonosz, stb. Apám emlékét naponta gyalázza, tegnap ki akarta dobni a szobámban lévő képet róla (mindig gyűlölte apámat, mert szerinte lúzer volt, mert mindig orvos vőt akart, az apám meg építész volt). Anyámnak még mindig mondja, hogy rosszul választott, anyám meg túl gyenge ahhoz, hogy visszavágjon. Én nem hagyom magam így, bár eléggé felőröl. A barátom egyszer volt nálunk, azóta nem hajlandó átjönni a nagyanyám miatt, én meg abszolút megértem. Engem meg az ő szülei gyűlölnek, mondván, hogy a pénzükre hajtok, így hozzájuk meg én nem megyek szívesen.


A ház, amiben élünk, fele-fele arányban van az anyám és az én nevemen, az öreglányt anyám sajnálatból befogadta egy éve. Azóta nagyanyám azt hiszi, ő itt a királynő, mindig azt mondja, neki legalább annyi joga van itt lenni, mint nekem...


Már gondoltam lakáskiürítés iránti perre (egy barátnőm apja ügyvéd, kedvel engem, szóval lenne segítség), de arra is, hogy kidobom az öreglány cuccait, és menjen, amerre lát.


2021. márc. 29. 19:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Az ilyen #9.-esekkel ne foglalkozz, mert szerintem csak egy troll. Senki se lehet annyira hülye, hogy nem tudd olvasni.

2021. márc. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
43%
Milyen egy undorító vénasszony... Én simán megmondanám neki, hogy attól, hogy kidobni nem tudom, még ugyanúgy pokollá tudom tenni az életét, mint ő az enyémet, amúgy meg 2 éve van, használja ki. Biztos neked is vannak eszközeid, vagy jó fantáziád. Ne sajnáld. Nem mellesleg ha mégegy gyalázkodást meghallok a halott apámról, akkor az ő környezete is tudni fogja, hogy ő milyen. Azért álljon már meg a menet. Az ilyen rohadék ember csak az agresszióból ért. Mit képzel ez...
2021. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12-es, teljesen igazad van. Eddig nem akartam elővenni az agressziót, mert azzal legalább az öreglány szintjére süllyednék, de a következőig kitalálok valamit. Köszönöm a biztatást! :) :)
2021. márc. 30. 14:04
 14/15 anonim ***** válasza:

8. Vagyok. Félreolvastad amit írtam. Te azt írtad hogy a nagymamáddal próbáltad megbeszélni. "Nagyanyám elég mogorva típus, a beszélgetésről azt mondja, ezt a fiatalok találták ki időpocsékolásnak"

Én meg azt hogy ezt anyukáddal. Próbáld megbeszélni akkor, amikor nagymamád njncs ott hogy ne tudjon beleszólni. Egyszerűen nem tudod kihagyni anyukádat akkor sem ha egyedül szeretnéd megoldani. Nem tudod egyedül megoldani, ezt kellene megértened.

2021. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Anyámmal esélytelen a dolog, sajnos felnőtt önálló ember létére nem tud az anyja ellen kiállni, nekem mindig azt mondja, legyen nekem több eszem a békesség kedvéért.
2021. márc. 30. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!