Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kisgyerekes anyukák! Nektek...

Anett80 kérdése:

Kisgyerekes anyukák! Nektek mennyit segítenek a nagyszülők vagy más rokon a gyerekfelügyeletben, hozni-vinni az ovodás/iskolás gyereket?

Figyelt kérdés

Tavaly váltam el, majd a vírus miatt a munkahelyem is elvesztettem (pontosabban csődbe ment a munkáltatóm, mert a cég jogutód nélkül megszűnt),most állást keresek. Van egy 5éves fiam. Eddig 17 állásinterjún voltam és egyiket sem tudtam elvállalni, mert este 8-ig,9-ig,10-ig dolgozni kellett volna, a hétvégeken is.A munkaadók semmilyen kompromisszumra sem voltak hajlandóak.Részmunkaidő is csak tömbösítve, a heti 20 órát 2 napban kellett volna ledolgozni. A heti 30 órás állások is tömbösítve, 3 napra. Ezek után anyámat kértem, hogy hozza el az oviból a gyereket, és vigyázzon rá amíg nekem dolgoznom kell, itt lakik a szomszédban, nyugdíjas, de erre ő nem hajlandó,hallani sem akar róla, azt mondogatja hogy ez sok neki. Tudom, hogy, ez nagy kérés, de másképp nem tudok dolgozni, a volt férjem a gyerektartást sem fizeti. 28500 Ft szociális segélyt kapok + 13700 Ft családi pótlék, tehát ketten 42200 Ft-ból élünk havonta. A gyereket sem tudom már rendesen etetni,állandóan tészta, vajaskenyér, bundáskenyér van - ha van. Se hús, se gyümölcs, se zöldségek, erre nem telik.Csak az óvodában kap normális kaját.

Irodai állásokra is egy tucatra jelentkeztem, de 10év vendéglátós és 5 év kereskedelmi múlttal, gyakorlat nélkül nem vesznek fel irodába,legalább 500 irodai állásra jelentkezem és esélytelen.

A vírus miatt a vendéglátás is a padlón van, ezt mindenki tudja, esélytelen lenne még gyerek nélkül is.

Babysitter nem opció, mert a fele fizetésem elhordaná, tehát ketten élnénk egy fél fizetésből.

A válás és a vírus miatti munkahely elvesztés sajnos majdnem egyszerre következett be, egyiket sem terveztem előre, de így alakult.(pláne nem együtt!)

Anyámmal meg csak vitatkozom, mert nem akar segíteni,pedig tudna,de ő "élvezni akarja" a nyugdíjas éveket.Azt mondja, sok lenne neki minden nap az óvodába futkosni,amikor nekem dolgozni kell.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Azt mindenki tudja, hogy egy állás lenne a megoldás, de egyszerűen nem találok munkahelyet 8 és 4 között,hétfőtől péntekig, ezek mintha kihaltak volna. A volt férjem sem segít semmit, éli a világát, új barátnője van.

Korábban a részmunkaidős állások nem voltak tömbösítve, lehetett napi 6-7órát is dolgozni, de most egyre több ilyen álláshirdetésbe futok bele,napi szinten, amit heti 20-30 óra részmunkaidősnek hirdetnek, azt 1-2 nap alatt kell ledolgozni, napi 12-14 órában.

Az érdekelne, ezt az ovi/suli problémát ki hogy oldja meg,kinek mennyit segítenek a nagyszülők...



2021. ápr. 23. 10:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

2/3-as: jó kapcsolatom volt anyukámmal, egészen a válásig, de anyukám a válást elfogadhatatlannak tartja. Ő az a típus, aki mindent eltűrt, azt is, amikor apám jól elverte otthon vagy megalázta mások előtt. Napi szinten ez ment!!!Most már apám nagyon öreg, 80 éves lesz és "lecsendesedett" "lenyugodott" csak a fotelben üldögél és TV-t néz.Egésznap a foteljében ül,sokszor ott is alszik,eszik, csak WC-re megy ki.

Anyám fiatalabb, 70 éves.

Anyámmal azon veszekedtünk, hogy nekem is tűrnöm kellene mindent, ha gyereket vállalok, ez sajnos ezzel jár,mert a férfi fizetéséből élünk, tűrni és tűrni kell!!! Nem érti meg, hogy mi az, ha a férj becsajozik és lelép. Apám "csak" agresszív volt, nem lépett le, de anyu tényleg mindent eltűrt neki. Apám meg is csalta, ez nyílt titok, de anyám szemet hunyt felette.

Anyám folyton szemrehányást tesz, hogy miért vállaltam gyereket ha utána elválok, ami abszurd hiszen egy válást sosem tervez az ember! Ez nem egy esküvő, ahol előre megvan a lista...

2021. ápr. 23. 12:24
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Sok mindentől függ.

A saját lányomnak megtenném, ha ... itt jön egy pár kivétel.

Milyen messze van az óvoda? Mivel tudnám hordani? Milyen vagy te? Eddig miként viszonyultál hozzám ? Milyen a gyerek? Ismerek olyan rossz gyereket, hogy nincs az a pénz amiért én akár 1 percet is eltöltsek vele . Stb...stb.

2021. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
26%
Nem írta. De azt hogy a néninek sok lenne. Úgyhogy oldja csak meg szépen a saját életét. A szüleinket meg jó esetben nem azért segítjük mert csicskának használhattuk őket ha éppen kellett.
2021. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
Ráadásul exférjed lépett ki a házasságból... Anyukád teljesen érthetetlen módon viselkedik, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.
2021. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

10/11-es: kapja a fiam a gyermekvédelmi támogatást, de ez nagyon kevés. Ingyen eszik az ovodában, naponta 3X és évente 2X 6000 Ft... Ennyi.


A fiam apja külföldön dolgozik, Magyaro-on semmije sincs, nem lehet behajtani a gyerektartást.

Már 3X jelentettem fel, nem történt semmi.

2021. ápr. 23. 12:34
 16/30 anonim ***** válasza:
92%
Az a rendszeres, próbálj meg rendkívülit kérni.
2021. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
14/15-ös: igen, ez exem lépett le, ezt anyám nem érti meg, azt hiszi, az én hibám. Ő sajnos az a nagyon régimódi gondolkodású, mint a nagyszüleim voltak, a válás mindig a nő hibája,mert nem elég kedves, szép, kívánatos, nem tűr eleget,lázad.
2021. ápr. 23. 12:39
 18/30 A kérdező kommentje:
12/17-es: óvoda fél óra útidő lenne a nagyinak, nincs messze. Anyám nem rokkant, csak élni szeretné a saját kis nyugdíjas életét. A fiam meg elég aktív, hamar lefárassza, ha átmegyünk, max. egy óra és anyám panaszkodni kezd. Mondtam neki, ha kiviszi a játszótérre, ott csak ülni kell a padon, de erre sem hajlandó. Engem sem vitt soha a játszótérre,ez már gyerekkoromban is vita volt.
2021. ápr. 23. 12:52
 19/30 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom a helyzeted, viszont megértem anyukádat is. 70 évesen napi egy órát utazzon egy 5 éves gyerekkel, meg játszóterezzen vele?
2021. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

Anyukádat megértem, bár nem szép tőle, de mikor élje az életét, ha nem 70 évesen? Te magad írtad, hogy eddig tűrt, most, hogy apád lenyugodott, ő is tud élni. A gyereket meg magadnak szülted, nem neki, és olyankor bele kell kalkulálni a legrosszabb eshetőséget is, ami sajnos be is következett. A volt férjed sem most kezdett el így viselkedni, gondolom házasság előtt is már szart bele mindenbe. Ez családtól függ, hogy ki mennyit segít, de elvárni nem lehet, akármilyen közeli rokon.

Egyik előző válaszoló adott jó tanácsokat, takarítás, gyerekre vigyázás, stb.

Tényleg szar helyzetben vagy, nagyon sajnálom, de ötletem nekem sincs. Kívánom a legjobbakat.

2021. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!