Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kisgyerekes anyukák! Nektek...

Anett80 kérdése:

Kisgyerekes anyukák! Nektek mennyit segítenek a nagyszülők vagy más rokon a gyerekfelügyeletben, hozni-vinni az ovodás/iskolás gyereket?

Figyelt kérdés

Tavaly váltam el, majd a vírus miatt a munkahelyem is elvesztettem (pontosabban csődbe ment a munkáltatóm, mert a cég jogutód nélkül megszűnt),most állást keresek. Van egy 5éves fiam. Eddig 17 állásinterjún voltam és egyiket sem tudtam elvállalni, mert este 8-ig,9-ig,10-ig dolgozni kellett volna, a hétvégeken is.A munkaadók semmilyen kompromisszumra sem voltak hajlandóak.Részmunkaidő is csak tömbösítve, a heti 20 órát 2 napban kellett volna ledolgozni. A heti 30 órás állások is tömbösítve, 3 napra. Ezek után anyámat kértem, hogy hozza el az oviból a gyereket, és vigyázzon rá amíg nekem dolgoznom kell, itt lakik a szomszédban, nyugdíjas, de erre ő nem hajlandó,hallani sem akar róla, azt mondogatja hogy ez sok neki. Tudom, hogy, ez nagy kérés, de másképp nem tudok dolgozni, a volt férjem a gyerektartást sem fizeti. 28500 Ft szociális segélyt kapok + 13700 Ft családi pótlék, tehát ketten 42200 Ft-ból élünk havonta. A gyereket sem tudom már rendesen etetni,állandóan tészta, vajaskenyér, bundáskenyér van - ha van. Se hús, se gyümölcs, se zöldségek, erre nem telik.Csak az óvodában kap normális kaját.

Irodai állásokra is egy tucatra jelentkeztem, de 10év vendéglátós és 5 év kereskedelmi múlttal, gyakorlat nélkül nem vesznek fel irodába,legalább 500 irodai állásra jelentkezem és esélytelen.

A vírus miatt a vendéglátás is a padlón van, ezt mindenki tudja, esélytelen lenne még gyerek nélkül is.

Babysitter nem opció, mert a fele fizetésem elhordaná, tehát ketten élnénk egy fél fizetésből.

A válás és a vírus miatti munkahely elvesztés sajnos majdnem egyszerre következett be, egyiket sem terveztem előre, de így alakult.(pláne nem együtt!)

Anyámmal meg csak vitatkozom, mert nem akar segíteni,pedig tudna,de ő "élvezni akarja" a nyugdíjas éveket.Azt mondja, sok lenne neki minden nap az óvodába futkosni,amikor nekem dolgozni kell.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Azt mindenki tudja, hogy egy állás lenne a megoldás, de egyszerűen nem találok munkahelyet 8 és 4 között,hétfőtől péntekig, ezek mintha kihaltak volna. A volt férjem sem segít semmit, éli a világát, új barátnője van.

Korábban a részmunkaidős állások nem voltak tömbösítve, lehetett napi 6-7órát is dolgozni, de most egyre több ilyen álláshirdetésbe futok bele,napi szinten, amit heti 20-30 óra részmunkaidősnek hirdetnek, azt 1-2 nap alatt kell ledolgozni, napi 12-14 órában.

Az érdekelne, ezt az ovi/suli problémát ki hogy oldja meg,kinek mennyit segítenek a nagyszülők...



2021. ápr. 23. 10:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
49%

Mi úgy oldottuk meg, hogy mindig mozgósítottunk valakit. Barátok, ismerősök, rokonok, testvéreim, szomszédok, szülők, volt hogy tesóm az alkalmazottját küldte a gyerekemért az oviba, munkaidejében. Volt hogy szomszéd ment érte. Mindig be lehet osztani valakit. A hétvégék neccesek, nem hagyhatod egyedül, meg másnál sem egész napra.

Megértem a szüleidet, ha nem tudják vállalni, azt tiszteletbe kell tartani, és nem is szabad firtatni az okát.

Volt az ovinkban egy nagymama, aki minden délután jött az unokájáért, de nagyon idős volt, nyolcvan feletti (lehet dédi volt, nem tudom) ő pl mindig babakocsiba bekötve szépen lassan hazatolta az unokáját, így biztos hogy nem szaladt el picurka.

Még azt tudom javasolni, hogy nagyon sokan vannak idősebbek akik szívesen vállalnak pár óra elfoglaltságot a picinek amíg dolgozol, és ingyen. Tudom, nem egyszerű, de a szükség nagy úr, találhatsz olyanokat aki szimpatikus és szívesen bízod rá a gyerekedet. Óvónőkkel is beszélgethetsz erről a problémáról, biztos van megoldás. Lehet hogy egy csoporttársa éppen felétek lakik, elhozhatják esetleg ők, nem könnyű összehozni de mozgósítva elég jól ki tud alakulni a rendszer.

2021. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk az önkormanyzat, a szociális munkások segítenek. Látom, hogy a kislányt az apja helyett (aki megözvegyült 3 gyerekkel) egy szociális munkás viszi el délután.

Ne félj segítséget kérni, lesz, aki törődik veletek!

2021. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
82%

Próbáld meg az európai ombudsmannál megtenni a volt férjed ellen a feljelentést. Ebben az esetben értesítik annak az országnak az adóhatóságát, ahol a volt férjed dolgozik, az eljárás után a férjed béréből automatikusan vonják majd a gyerektartás összegét.

[link]

2021. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%
És ha az ovis anyukakkal osszebeszelnel? Hátha lenne aki tudna segíteni. Cserébe teis bármikor vigyáznal ra/rájuk. Ha elmondod a helyzetedet biztos segítenek.
2021. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
92%

Csoporttarsak szulei, szomszed?

Fb-on van olyan csoport, hogy bébiszittert, idősgondozót keresek. Probald meg itt, hatha talalsz valakit.


Én szüleimre nem szamithatok, anyosomekra igen, viszont ok is dolgoznak meg, így csak ha nagyon nagyon muszaj akkor szoktam megkerni

2021. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%

Eloszor is szeretnek gratulalni neked, hogy ebben a nehez helyzetben nem hagyod magara a kisfiadat, es eron felul probalsz mindent megadni neki.

En alapitvanyoknal is probalkoznek, pl. Anyak az anyakert alapitvany stb. Kismillio alapitvany van, ha csak egy heti elelmiszercsomagot adnak mar az jo, valamilyen rendszeresseggel.

En csak annyit tudok mondani, hogy tarst ki, elobb utobb fogsz talalni allast, en inkabb egy multit tudnek elkepzelni, auchan tesco stb. Ugy tudom ott van lehetoseg reszmunkaidore is, de nem vagyok benne biztos.


Es meg valami. Nem nem sok az, hogy a nagyi vigyazzon az unokara es o hozza el az ovibol. En is azt gondolom, hogy ha itt megelhetesrol van szo meg kellene tennie.

Szoval kerj segitseget alapitvanyoktol, ne add fel a keresest es hajra, onmagatokert, a kisfiadert! Nezz elore, lesz meg masik parod aki majd megbecsul es akivel az elet is konnyebb lesz.


Cinnamon

2021. máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
79%

Menzai konyhán próbálkoztál már? Olyanra gondolok ahol sulira ovira van a főzés. Esetleg adj te fel álláshirdetést.

Ovi, suli bizonytalan viszont idősek otthonában mindig keresnek embert és tudok számtalan olyanról aki héttől háromig dolgozik. Pont ilyen helyzet miatt, mint amibe most te vagy. Konyhai kisegítő, gondozó ápoló is lehetsz ott. Hm?

2021. máj. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező mi van veled?
2021. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
85%
Engem is erdekelne, hogy vagytok?
2021. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező merre vagy? Én is kíváncsi vagyok! 😉👍🙏
2021. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!