Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi baja van velem a nagymamámnak?

Mi baja van velem a nagymamámnak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, van egy 21 és egy 15 éves unokatestvérem, valamint egy 16 éves testvérem. A kisebbik unokatesóm ma ballagott el általános iskolából, siralmas jegyekkel. Több tantárgyból (körülbelül a tantárgyak feléből) majdnem bukott. Én most érettségiztem, az eredményeim több mint megfelelőek a céljaimhoz mérten, egyetemre megyek és pár napja volt a ballagásom. Ennek ellenére, a nagymamánk úgy viselkedik, mintha csak egy unokája ballagott volna, ami nekem most rosszul esett. Csinált mindkettőnkkel képeket, de csak az unokatesómról posztolgat Facebookon, mintha rám nem is lenne büszke. Meg sem dicsért, amikor nagy büszkén megmutattam neki az érettségi bizonyítványomat. Másnak is feltűnt, hogy csak az egyik unokáról dicsekszik a többi öreglánynak. Nem szeretem, amikor képeket raknak fel rólam a netre, de én is az unokája vagyok, nekem is ugyanúgy ballagásom volt.


A másik unokatesóm munkanélküli és szinte teljesen életképtelen, de ő a nagy és örök kedvenc. Ennek ellenére mindig irigykedik rám, direkt próbálja elérni, hogy rosszul érezzem magam a sikereim miatt, nem mintha sok lenne, de őt tényleg nem nehéz túlszárnyalni. A testvérem tehetséges, de ő van leghátul a kedveltségi sorrendben, pedig egyáltalán nem rossz gyerek.


Nagymamánk mindig is különbséget tett az unokái között. Akárhányszor nála voltunk mindannyian, annyira idegennek éreztem magam a lakásában, miközben az unokatestvéreim úgy viselkedtek, mintha otthon lettek volna. Turkáltak mamánk cuccai között, mondták, hogy ők most ezt viszik haza, azt viszik haza. Szerintem ez bunkóság, a testvérem és én sem csináltunk soha ilyet. Mama az unokatesóinkat mindig látogatja, szabadidejében rengeteget van velük, nekünk a környékünkre sem jön, pedig 20 percre lakunk tőle, gyalog. Magához meg nem hívott még akkor sem, amikor kicsit voltunk, csak az unokatesóimat, de ők mentek maguktól is, még ha nem is volt mama otthon.


Azért azt leszögezném, hogy a nagymamánk nem utál sem engem, sem a testvéremet, de nagyon rosszul esik a kivételezés. Úgy érzem, hogy minket is megillet a szeretete, főleg, hogy a testvéremnek és nekem nincs másik nagyszülőnk, mind elhunytak. Egyszerűen nem értem, hogy miért ilyen, amikor én próbálkozom, szépen, tisztelettel bánok vele és egyébként sem mondanám magam egy csődtömegnek. Velem van a baj? Mi lehet az?


A két gyermeke között is ugyanígy különbséget tesz. Természetesen, nem az én szülőm javára.



2021. jún. 18. 23:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ez gyerekkorban alakulhatott ki,vagy mikor neki lett gyereke,és amíg a szüleidet sem pizitívan kivételezi,addog neked sincs sok esélyed kitörni,ez a leggyakoribb,de nem biztos h ez áll a háttérben
2021. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mama a "rossz", a gyengén teljesítő gyerekeket szereti, mert a júl teljesítők mellett kisebbségi érzése van. Én ugyanígy nőttem fel, csak engem nem érdekelt...
2021. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szinte mindenhol elöfordul, egyszerüen nagyon ritka az olyan hogy egyenlö mindenki a angyszülő szmeében.
2021. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatban ott a válasz. Azért szereti őket jobban, mert a kedvenc gyerek gyerekei.
2021. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Pedig a kedvenc gyerek sem a sikeresség mintapéldája, ami mellé egy kibírhatatlan személyiség is társul.


Köszönöm mindenkinek!

2021. jún. 18. 23:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a lényeg, a magához hasonlóakat szereti.
2021. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is erre tippeltem, lehet hogy inkább vmelyik gyerekével nem jön ki.
2021. jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nagyinak milyen nemű gyerekei vannak? melyik a kedvenc?te melyiknek vagy a gyereke és milyen neműek vagytok ti és az unokatesók?
2021. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Végül is mindkét gyerekével elvan, de feltűnő a preferencia. Azért érdekes, hogyha nagyobb gond van, mindig az én szüleimhez fordul, olyankor jók.


Inkább azt mondanám, hogy a nagynénémnek nagyobb szüksége volt és van is rá, mert mama pénze nélkül nem tudom, hogy ma hol lennének. Az én anyukám jobban ment férjhez, felnőttként sohasem ment mamához, hogy adjon már pénzt, mert nem tudjuk kifizetni a számlákat vagy nem tud enni adni a gyerekeknek. Nálunk ilyen nem volt, nagynénéméknél igen és szerintünk ez még a mai napig így van.


Ezért is jutott most az eszembe, hogy pont ezért alakult ki a preferencia. Nénémet még pátyolgatni kell, felnőtt ember létére szüksége van a nagymamámra, mi meg tökéletesen megvagyunk a segítsége nélkül.

2021. jún. 19. 00:04
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagymamámnak két lánya van, a fiatalabbik az anyukám. A nagynéném a kedvenc. A legidősebb unokatesóm és én lányok vagyunk, a testvérem és a fiatalabbik unokatesóm fiúk.
2021. jún. 19. 00:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!