Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen nagymamám?

Miért ilyen nagymamám?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem találtam állást, mert csak tavaly találtam meg hogy mit szeretnék csinálni.

Mamám sokszor az unokatestvérekhez hasonlit akik már Ausztriába költöztek diplomájuk van, dolgoznak. Sokszor mondja hogy ha lenne munkám akkor nem kellene a barátnői előtt "szégyenkezzen" hogy az ő unokájának nincs munkája.

Ha elmegyek meglátogatni hogy ne legyen egyedül vagy, akkor mindig szóba hozza akkor is ha jót beszélgetünk másról. De ilyen lesajnáló stílusban "Hogy lesz neked munkád?" Meg "a papírral kitörölheted. Nem sok értelme volt"

Pár napja mondja nekem hogy segitsek neki az Eeszt alkalmazással mert mobilos meg szgépes, én nem értettem teljesen amit mond, csak azt hogy "védettség, mobilra letöltés" és akkor szól hogy "Már annyi ilyen tanfolyamot elvégeztél, nehogy már ne értsd!"

Itt lett elegem. Innentől nem látogatom meg és nem segítek neki semmit. Segítséget kér és még beszól. Olyan mérges lettem, hogy elmentem.



2021. máj. 25. 07:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Helyes. Húzd meg a határaidat.
2021. máj. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van. attól még, hogy a rokonod vagy idősebb, nincs joga arra hogy beszólogasson, bántson. Sok ilyen öregasszony van.
2021. máj. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%

Hát nézd, az értő olvasás sok mindenre jó, például segít informáciohoz jutni a minket körülvevő világban. Sokat foglalkozik a sajtó a védettségi igazolvány létjogosultságának kérdésével és azzal, hogy hogy tudod igazolni, hogy oltott / védett vagy, mert sok szolgáltatás igénybevétele ehhez van kötve.

Ehhez van egy app, amit le lehet tölteni a telefonra.

Az EESZT pedig az egészségügyi adataink elektronikus nyilvántartására szolgál többek között. Ha felnőtt vagy, jó lenne ha nem bekötött szemmel bolyonganál a világban, mert ìgy tényleg nehéz lesz boldogulni. És szerintem ciki, hogy a nagyid tájékozottabb, mint te.

Nem fair egyébként a másik ekézése ha segítséget kérünk, és a b.szogatás is elhiszem, hogy rosszul esik, de amit itt leírtál, én is paráznék miattad,ha a nagyanyád lennék.

2021. máj. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos az én mamám is ilyen , sőt talán még rosszabb , neki nem azzal volt baja hogy nem dolgoztunk, hanem azzal hogy hogy nem vettünk még házat, hogy biztos el herdaljuk a pénzt, mert bezzeg a barátnője 2 lánya mar 2 -2 házat vett magának + lakásaik vannak bérbe adva..ezzel nem is volna gond de a 2 lany külföldön él a testéből, és ezt mi meg is monduk mamának hogy ne hasonlitson már össze minket velük, de azt mondja ra hogy, na és nem az a lényeg 😯🤦‍♀️ na akkor meg mondtam neki hogy minthogy annyi pénzem legyen (olyan "munkából) inkabb soha ne legyen saját házam ...nagyon össze vesztem vele de nem banom.ennek mar 4 éve azóta nem találkoztunk..
2021. máj. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%
#3, az "értő olvasást" első körben magadra kellene tudnod vonatkoztatni.
2021. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
13%

Az én mamám bezzeg meghalt :((((

Mindig a hülyék maradnak életben, a szar sokáig eláll.

2021. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
15%
Azért ilyen, mert az ő generációjának a mai tingli-tangli, jaj nem tudom mit csináljak, büdös a munka, már pályakezdőként több száz ezret akarok keresni 0 tudással és alázattal felfogás elfogadhatatlan. Ha látná, hogy töröd magad és egyről a kettőre fogsz jutni, nem csak sodródsz az életedben, akkor biztosan nem szólna be. Az én nagymamám is vaskalapos, de mivel haladok, ezért büszke rám.
2021. máj. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Megértem hogy ő igy látja. De nem csak itthon ücsörgök és lébecolok, dolgoztam is már több helyen is.
2021. máj. 25. 08:16
 9/28 anonim ***** válasza:
14%
7 vagyok, Én ezt elhiszem, csak ezek szerint ő másképp látja. Hány éves vagy?
2021. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Erre a tanfolyamos beszólásra azért lettem mérges, mert 1 tanfolyamot csináltam és 2 okjs képzést. A 2. Okjs képzésen szakdolgozatot is kellett írni, nem is volt 5 perc hanem kicsit több😀
2021. máj. 25. 08:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!