Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők szerint túlféltem...

Nagyszülők szerint túlféltem a gyerekeket.. Ti elengednétek egy 3,5 évest 1 hétre nyaralni a nagyszüleivel?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett a lányom szinte csak konfliktus van mind a 4 nagyszülővel. Szerintük én túlféltem őt is és a kicsit is (3,5 éves lány és 5 hónapos fiú). Őszintén szólva rengeteg mindent hagyok a gyereknek, hogy felfedezzen és kipróbáljon, de felügyeletem nélkül csak nehezen hagyom rájuk őt, őket. Most az én szüleim kitalálták, hogy elviszik a nagyot magukkal Horvátországba nyaralni. Igen ám, de ők olyan helyre mennek, ahol konkrétan nincs semmi. A strand mély, sziklás, törött régi betontömbökkel, az apartman terasza közvetlen a mély tengerrel, nincs egy szem játszótér sem a közelben. Ilyen tipikus elbújok a világ elől hely, ahol max horgászni meg mélyvízben úszni lehet. Mi értelme oda elvinni egy 3 évest? Mit csinálnak ha beleesik, anyám nem jó úszó, apám meg gyakran nem figyel oda semmire sem.

Másik nagyi azon van megsértődve, hogy nem engedem olyan kocsiban ülni a gyerekeim amit ő vezet. De ha egyszer életveszélyes, én már őt sem engedném volán mögé ülni.. Az igaz, hogy eddig egy balesete volt, de az is milyen.. Előtte ment egy kamion, mögötte egy teherautó. A teherautó ki akarta előzni őt és a kamiont, de anyós is előzni akart, nem vette észre hogy mellette van már a teherautó. Bumm. Kocsi totálkár, neki szerencsére semmi baja. De ti így engednétek a gyerekeket ha ő vezet? A másik a pótapós... Herpeszes szájjal akart puszit adni a fiamnak, aki alig volt 2 hetes. Persze hogy nem engedtem. Basszus meg is halhat egy herpeszvírusba. Emellett annyi minden van még.. Pl pici keménycukor ajándékba meg rágó, az akkor másfél évesnek, csoki az 1 hónapos szájába, covidos látogatás stb, stb.. A rossz, gonosz meg én vagyok. Tényleg túlfélteném őket? Amúgy szeretem őket, jó volt a viszonyunk a gyerek előtt... Én szüleim 54 évesek, fiatalosak, párom anyja és férje pedig 62 évesek.


2021. aug. 4. 18:33
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
28%
nézd, ha egy nagyszülővel bajod lenne, még azt mondom, oké. De neked senki nem jó...
2021. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
21%
Tudtad, hogy a nagyszülők értik a dolgukat, mivel felneveltek már egy vagy több gyereket, ezért a tapasztalatuk is nagyobb? Leszámítva persze, ha nem demensek.
2021. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
89%
Másik országba nem engedném 1 hétre, ahhoz még kicsi.
2021. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Akkor még fiatalok voltak, nem volt előtte millió betegségük, ami miatt most már nem bírják. Az anyukám 2 agytumoron van túl, ép, nem demens de nagyon lassú. Apukám gyerekként is hagyott minket ellenni, mint a dudva. Anyós pedig az akkor 12 éves nagylányára hagyta az akkor újszülött férjem. Szintén anyós pedig túl van egy kemón és sugárkezelésen, azóta gyakran spontán rosszul van. Szóval nem jön be ez az "értik a dolgukat" dolog.
2021. aug. 4. 18:47
 5/47 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy engedném horvátországba a 3 évest. Abszolút nem érdekelne ki mit mond. Húzd meg a határokat, mert te vagy a szülő, te felelsz a saját gyerekedért! A nagyszülők meg lehet már nincsenek olyan jó állapotban a leírás alapján.
2021. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
91%

Azért az nem itt van. A gyerekkel nem tudnak gyorsan hazaszaladni, ha bármi gond adódik. És egy ilyen korú gyerek egyik percről a másikra belázasodik.

Nyugodtan mondj nemet. Egy 3 éves eleven, szaladgál minden érdekli. Kell a biztos felügyelet, amit ők nem képesek biztosítani.

2021. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
95%
Nem engedném külföldre a kicsit a nagyszüleivel, nem is kérdés. H
2021. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
96%
En a kutyamat nem biznam ra az egyik mamamra, szoval megertelek. Te ismered oket... Volt egyaltalan mar 1 hetig itthon anyukadnal, ugy, hogy nem latott teged?
2021. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
91%
Nem engedném. Belföldre sem. A nagyszülők más korban nőttek fel, azóta rengeteg minden változott, étkezési problémák, nevelési lehetőségek. Mivel nálunk a nagyszülők nem képesek az unokájukért információt gyűjteni, sem elfogadni, amit ketek, így nem lehetnek nélkülem.
2021. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
91%
Tuti nem engedném. Belföldre egynapos kirandulasra maximum, de külföldre tuti nem. Egy 3 éves nagyon eleven
2021. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!